Co zrobić, aby poddasze się nie nagrzewało?
Zastanawiasz się, jakie rozwiązania zastosować, aby poprawić komfort cieplny w pomieszczeniach ulokowanych na poddaszu? Czy odpowiednia izolacja termiczna wystarczy? Sprawdzamy.
Czytaj dalejZastanawiasz się, jakie rozwiązania zastosować, aby poprawić komfort cieplny w pomieszczeniach ulokowanych na poddaszu? Czy odpowiednia izolacja termiczna wystarczy? Sprawdzamy.
Czytaj dalejZobacz przegląd po elementach konstrukcyjnych w postaci nadproży. Podpowiadamy, kiedy stosuje się nadproża betonowe, ceramiczne i inne.
Czytaj dalejDobór odpowiednich wymiarów płyt stropowych to ważny element każdej inwestycji budowlanej. Wpływają one nie tylko na wytrzymałość konstrukcji, ale także na komfort użytkowania budynku oraz koszty jego realizacji. Jakie są ich wymiary?
Czytaj dalejJak zbudować sufit podwieszany? Jego głównymi zaletami są estetyka, możliwość ukrycia instalacji elektrycznych czy wentylacyjnych, a także poprawa izolacyjności termicznej i akustycznej w pomieszczeniu.
Czytaj dalejPodkład antykorozyjny to specjalna powłoka chroniąca elementy metalowe przed korozją. Dzięki swoim właściwościom antykorozyjnym, podkład zapobiega powstawaniu rdzy na powierzchniach metalowych, co znacząco zwiększa trwałość konstrukcji budowlanych. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza w przypadku el...
Czytaj dalejKoparki kołowe, znane głównie z zastosowań w budownictwie i infrastrukturze, coraz częściej znajdują zastosowanie w sektorze leśnym. Ich wszechstronność, mobilność oraz możliwość dostosowania do różnych zadań sprawiają, że stają się nieodzownym narzędziem w operacjach związanych z wycinką drzew i pr...
Czytaj dalejNadproża okienne albo nadproża drzwiowe są często kluczowe dla stworzenia solidnej konstrukcji budynku. Zobacz, jak je wykonać.
Czytaj dalejJaka jest trwałość drewnianych domów kanadyjskich? W jakim stopniu dom w takiej technologii jest odporny na warunki pogodowe? Sprawdzamy żywotność.
Czytaj dalejCzy metraż loggii wlicza się do powierzchni użytkowej mieszkania? Jak jest oznaczana w księdze wieczystej? Zapoznaj się przed zakupem nieruchomości.
Czytaj dalejGotowy projekt domu nie spełnia Twoich wszystkich oczekiwań? Zastanawiasz się, jakie modyfikacje warto wprowadzić, aby poprawić komfort życia i jednocześnie zredukować koszty w przyszłości? Dowiedz się więcej o dokonywaniu zmian w projekcie.
Czytaj dalejSprawdzamy ceny projektów domów kanadyjskich i koszty budowy w tej technologii. Aktualna analiza kosztów domu szkieletowego w stylu kanadyjskim.
Czytaj dalejSprawdź, jak tanio wybudować dom i obniżyć koszty zakładane w kosztorysie projektu domu. Są pewne patenty na znaczne oszczędności!
Czytaj dalejBudując dom, możemy całą inwestycję zlecić generalnemu wykonawcy. To metoda droższa od systemu gospodarczego, ale dająca więcej pewności.
Czytaj dalejLoggia to dodatkowa przestrzeń powiększająca metraż mieszkania. Mając dostęp do loggii, możesz zaaranżować ją na mini salon zewnętrzny.
Czytaj dalejNa czym polega budowa domu systemem gospodarczym? Jak zaplanować samodzielną budowę domu bez generalnego wykonawcy? Sprawdzamy.
Czytaj dalejKupiłeś projekt domu i nie wiesz, co dalej? Nasz architekt tłumaczy, co zrobić – krok po kroku – po zakupie projektu i jak uzyskać pozwolenie na budowę.
Czytaj dalejJaka jest cena za m2 posadzki z żywicy epoksydowej? Jakie są rodzaje podłóg 3D z żywicy? Czy można samodzielnie zrobić podłogę 3D? Sprawdzamy.
Czytaj dalejDom kanadyjski uchodzi za pierwotny wzór domu z drewna. Do jego budowy wykorzystuje się iglaste gatunki jak świerk albo cedr kanadyjski. Czy warto postawić dom w systemie kanadyjskim? Sprawdzamy.
Czytaj dalejW branży opakowaniowej niezwykle ważne jest zastosowanie odpowiednich materiałów i technologii. To dzięki nim możliwe jest tworzenie produktów o zróżnicowanych formach, wielkościach i przeznaczeniach. Jeden z istotnych elementów tego procesu stanowią tuleje papierowe, które są niezwykle uniwersalne ...
Czytaj dalejDrabiny ewakuacyjne powinny znaleźć się w każdym budynku, zarówno gdy mowa o obiektach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Są niezbędne w sytuacjach awaryjnych, gdy trzeba szybko się ewakuować, na przykład na wypadek pożaru. W poniższym artykule dowiemy się tego, co najważniejsze o drabinach ewakuacyj...
Czytaj dalej