Ile kosztuje dom kanadyjski? Cena projektu i budowy kanadyjczyka
Sprawdzamy ceny projektów domów kanadyjskich i koszty budowy w tej technologii. Aktualna analiza kosztów domu szkieletowego w stylu kanadyjskim.
Czytaj dalejSprawdzamy ceny projektów domów kanadyjskich i koszty budowy w tej technologii. Aktualna analiza kosztów domu szkieletowego w stylu kanadyjskim.
Czytaj dalejDom kanadyjski uchodzi za pierwotny wzór domu z drewna. Do jego budowy wykorzystuje się iglaste gatunki jak świerk albo cedr kanadyjski. Czy warto postawić dom w systemie kanadyjskim? Sprawdzamy.
Czytaj dalejKażdy, kto decyduje się na dom modułowy, ma nadzieję na szczególnie krótki termin przeprowadzki do własnych czterech kątów. To prawda, że domy modułowe są najszybszym sposobem na własny dom, niemniej jednak na okres budowy wpływa wiele różnych czynników i nie da się wszystkiego załatwić z dnia na dz...
Czytaj dalejTechnologia budowy domu określa metody i kroki podejmowane w trakcie powstawania konstrukcji. W znacznym stopniu wpływa również na koszty całego przedsięwzięcia. Sprawdź, czy warto stawiać na alternatywne technologie budowy domów.
Czytaj dalejJak wykonać wentylację przestrzeni podpodłogowej w domu szkieletowym? Dlaczego wentylacja pod podłogą w domu szkieletowym jest konieczna? Jakie są rodzaje wentylacji przestrzeni podpodłogowej? Odpowiedzi na pytania znajdziecie w naszym artykule.
Czytaj dalejBudownictwo szkieletowe staje się coraz bardziej popularną technologią. Wzrasta zainteresowanie systemami energooszczędnymi, a technologia szkieletowa umożliwia łatwe zaprojektowanie i wykonanie domu w takim właśnie standardzie. Jakie materiały wybrać do budowy domu szkieletowego? Podpowiadamy.
Czytaj dalejJakie są zalety domów z bali? Czy drewno rzeczywiście reguluje wilgotność powietrza i jest dobrym izolatorem ciepła? Zapoznajcie się z artykułem oraz z wybranymi projektami domów z bali.
Czytaj dalejW okresie zimowym murowanie ścian nie jest zalecane i większość budowlańców unika tego. Istnieją jednak środki pozwalające na skuteczne układanie zaprawy murarskiej przy niskich temperaturach. Czy możliwe jest murowanie w czasie mrozu bez ryzyka utraty jakości zaprawy?
Czytaj dalejDom prefabrykowany to propozycja dla inwestorów, którym zależy na skróceniu czasu budowy. Podczas gdy budowa domu w tradycyjnej, murowanej technologii jest dość czasochłonnym przedsięwzięciem, wybór domu z prefabrykatów może skrócić cały ten proces do kilku czy kilkunastu tygodni, a jednocześnie zmi...
Czytaj dalejChoć przestój na budowie nie budzi w nikim pozytywnych skojarzeń, to jednak istnieje kilka sytuacji, w których przerwa jest nieunikniona i wręcz niezbędna, by dom spełniał wszystkie wymogi jakości i bezpieczeństwa. Jakie przerwy technologiczne powinniśmy zatem uwzględnić w harmonogramie prac i dlacz...
Czytaj dalejDomy modułowe nadają się szczególnie dla osób niecierpliwych, które chciałyby budowę swojego wymarzonego domu przeprowadzić tak szybko i prosto, jak to możliwe. Zebraliśmy dla Was wszystkie najważniejsze informacje!
Czytaj dalejBudowa murowanego domu, to przedsięwzięcie, które może zająć wiele miesięcy i musi być zaplanowane tak, by kluczowe etapy prac przypadały na porę wiosenną i letnią, kiedy możemy liczyć na sprzyjające warunki pogodowe.
Czytaj dalejBudowa domu to niełatwe zadanie wymagające podejmowania wielu trudnych decyzji. Każdy z inwestorów już na etapie projektowania musi wybrać technologię, w jakiej planuje wznieść budynek. Wiele osób przy tej okazji bierze pod uwagę przede wszystkim potencjalne koszty budowy. Duże znaczenie ma także je...
Czytaj dalejAkademia Budowy – czyli Twój dom krok po kroku! To wyjątkowe wydarzenie dla osób planujących budowę domu, ponieważ jest okazją nie tylko do spotkania z producentami, ale także udziału w serii praktycznych wykładów, warsztatach oraz – co najważniejsze – bezpłatnych, indywidualnych konsultacjach, któr...
Czytaj dalejNowoczesne technologie budowlane pozwalają na ograniczenie kosztów budowy, a także znaczne przyspieszenie prac budowlanych. Mowa między innymi o technologii budowy domu z prefabrykatów (modułów), w szkielecie drewnianym lub stalowym lub domu z bali. W tej części Poradnika dowiesz się, na czym polega...
Czytaj dalejZastanawiając się nad wyborem domu szkieletowego, możemy mieć wątpliwości czy rzeczywiście sprawdzi się on w trudnych polskich warunkach klimatycznych, tzn. czy w mroźną zimę lub długą, wietrzną i deszczową jesień będziemy czuć się w nim komfortowo pod względem ogrzewania.
Czytaj dalejDom szkieletowy nie jest obecnie zbyt często wybieraną technologią w polskim budownictwie. Zarówno prywatni inwestorzy, jak też duże przedsiębiorstwa zazwyczaj stawiają na budowle murowane.
Czytaj dalejDrewno jest najważniejszym materiałem budowlanym w wielu domach. Szkielet konstrukcji, podłogi, wykładziny ścian, meble – wszystko jest wykonane z drewna. Tyle tylko, że ten naturalny materiał jest ulubiony nie tylko przez człowieka. Dla owadów wyspecjalizowanych w odżywianiu się drewnem domowe waru...
Czytaj dalejW domu murowanym ściany zewnętrzne można postawić w technologii jedno-, dwu- lub trójwarstwowej. Każda z nich posiada swoje wady i zalety. Najprostsza wydaje się technologia jednowarstwowa, ale jednocześnie wymaga od wykonawców największej dokładności.
Czytaj dalejDomy szkieletowe stawia się szybko. Z reguły kosztują mniej niż budynki murowane. Wyglądem mogą w niczym się od nich nie różnić. Mimo to w Polsce wciąż cieszą się umiarkowaną popularnością. Większość inwestorów wybiera technologię murowaną. Podpowiadamy, na które elementy należy zwrócić szczególną u...
Czytaj dalej