Inteligentne oświetlenie zewnętrzne od Philips Hue - jakie są możliwości?

System smart home może działać nie tylko w budynku, ale i w jego otoczeniu. Doskonałym tego przykładem jest zewnętrzne oświetlenie Philips Hue, które można umieścić w ogrodzie. Dzięki niemu przestrzeń przed domem staje się o wiele przyjaźniejsza po zmroku. Sprawdź, jakie możliwości daje inteligentne oświetlenie zewnętrzne od Philips Hue.

Inteligentne oświetlenie - co wybrać?
Inteligentne oświetlenie - co wybrać?

Jak działa system inteligentnego oświetlenia?

W systemie oświetlenia inteligentnego można zamontować dowolny rodzaj lamp i żarówek z oferty Philips Hue. Użytkownik może zdecydować się zarówno na gotowy zestaw sprzętów, jak i samodzielnie wybrać dla siebie akcesoria i oświetlenie dopasowane do swoich potrzeb. Indywidualny projekt może uwzględniać oświetlenie przypodłogowe, dekoracyjne, a także lampy wewnętrzne i zewnętrzne. Co ważne, projekt może być w całości przygotowany samodzielnie lub oparty na jednym z gotowych zestawów, które rozbudowuje się o wybrane elementy.

Inteligentnym oświetleniem Philips Hue steruje się wygodnie za pomocą aplikacji na dowolnym urządzeniu mobilnym. Aplikacja za pomocą sterowników lub komend głosowych zmienia stopień natężenia światła w domu, wyłącza lub włącza wybrane lampy, a także ogranicza zużycie prądu przez urządzenia, które bez systemu inteligentnego sterowania, przechodzą w tryb stand by. Dodatkowo do zestawu można dołączyć przenośne lampy Philips Hue Go, które w zależności od potrzeb mogą służyć jako światło pomocnicze lub nastrojowe zarówno wewnątrz, jak i na tarasie.

System oświetlenia typu smart
System oświetlenia typu smart

System oświetlenia typu smart może być rozbudowany o oświetlenie zewnętrzne. Takie rozważanie docenią w szczególności właściciele domów jednorodzinnych. Światła lamp ogrodowych, na ganku lub na podjeździe do garażu będą działać o ustalonych wcześniej godzinach lub po wykryciu ruchu.

System Philips Hue w ogrodzie - zalety

Zastosowanie systemu oświetlenia Philips Hue w ogrodzie zwiększa komfort przebywania na zewnątrz po zmroku. Lampy oświetlają wszystkie zakamarki posesji. Dzięki temu mieszkańcy domu poruszają się pewniej po chodniku lub podjeździe, omijając wszelkie przeszkody, błoto lub kałuże. Ponadto doświetlenie wybranych miejsc w ogrodzie podkreśla efektowne klomby, przestrzeń wypoczynkową z altaną i grillem lub plac zabaw dla dzieci. Takie rozwiązanie sprawia, że w ciepłe, letnie wieczory cała rodzina może spędzać przyjemnie czas przed domem.

Inteligentne lampy ogrodowe
Inteligentne lampy ogrodowe

Inteligentne lampy ogrodowe Philips podnoszą poziom bezpieczeństwa. Domownicy są w mniejszym stopniu narażeni na upadki i uderzenia. Dobre oświetlenie wejścia do domu zmniejsza również ryzyko upadku ze schodów, które prowadzą na taras lub ganek. Ponadto światło ułatwia szybkie otwarcie zamka w drzwiach wejściowych i znalezienie kluczy w torebce.

Dzięki lampom zewnętrznym zwiększa się stopień ochrony przed włamaniem. Ogród pełen światła jest mało zachęcający dla złodziejów. Włamanie się do domu, który otaczają lampy z czujnikiem ruchu i inne inteligentne rozwiązania jest znacznie trudniejsze niż do budynku na skraju drogi, do którego prowadzi ciemna ścieżka.

Jakie elementy wybrać do inteligentnego oświetlenia zewnętrznego?

W inteligentnym oświetleniu zewnętrznym kluczową rolę odgrywają lampy. Mogą to być zarówno stylowe latarnie stojące, jak i różnego rodzaju kinkiety. W przypadku kinkietów użytkownicy mogą postawić zarówno na lampy okrągłe, kwadratowe i prostokątne, jak i na formy nowocześniejsze i nietypowe. Po zastosowaniu mostka i innych akcesoriów możliwe jest sterowanie całym oświetleniem w ogrodzie na odległość. Wystarczy wybrać na smartfonie odpowiednie funkcje systemu, np. godzinę uruchomienia świateł zewnętrznych.

Do systemu inteligentnego oświetlenia zewnętrznego użytkownicy mogą podłączyć również taśmy LED, które dodadzą uroku w czasie długich jesiennych lub zimowych wieczorów. Równie dobrze takie taśmy mogą posłużyć do udekorowania tarasu na lato, gdy spędza się ciepłe wieczory na grillowaniu z przyjaciółmi. To samo rozwiązanie może zastosować w restauracjach, beach barach i kawiarniach, by zyskać więcej czasu na obsługę gości zamiast tracić go na przejmowanie się uruchomieniem świateł po zmroku.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.