Jak przechowywać baseny stelażowe zimą - podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Koniec sezonu kąpielowego już dawno nadszedł, a Ty wciąż zastanawiasz się, jak właściwie przechować basen stelażowy przez cały okres zimowy? W naszym artykule znajdziesz garść praktycznych wskazówek.

Ze względu na swoją praktyczność i przystępność cenową, baseny stelażowe podbiły serca miłośników praktycznych ogrodowych akcesoriów. Wybierając takie rozwiązanie, nie musisz wcale dysponować dużą działką i poświęcać cenne metry kwadratowe na poczet zagłębienia basenu w gruncie. Wystarczy zakup wolnostojącego modelu stelażowego, który w ciągu kilkudziesięciu minut możesz od podstaw postawić w wybranym przez siebie miejscu i równie łatwo złożyć.

Basen stelażowy Bestway

Gdy nadchodzi sezon zimowy, baseny stelażowe powinny zostać złożone i umieszczone w stosunkowo suchym miejscu. W ten sposób możesz zabezpieczyć akcesorium przed niszczącym działaniem czynników zewnętrznych. Co prawda basen stelażowy powstaje z wodoodpornych materiałów – jest to w końcu element wyposażenia ogrodu, który z wodą ma niemal nieustanną styczność. Nie znaczy to jednak, że jego części składowe nie mogą ulegać destrukcji. Przeciwnie, jeśli odpowiednio go nie przechowasz, może służyć Ci znacznie krócej.

Żywotność tego rodzaju może być bardzo duża, jeśli tylko zadbasz o jego dobrostan. Jak przygotować stelażowy basen ogrodowy do zimowych miesięcy? Jest co najmniej kilka czynności, które zdecydowanie warto wykonać. Nasze porady sprawdzą się w odniesieniu do różnych wariantów basenów dostępnych w sklepach internetowych z akcesoriami ogrodowymi pokroju Dollo.

Przygotowanie stelażowego basenu ogrodowego do przechowywania

Zanim złożysz basen stelażowy, przed Tobą kilka ważnych kroków. Po pierwsze, należy zacząć od starannego opróżnienia basenu z wody. Jeśli nie stosowałeś chemii basenowej ani żadnych innych sztucznych środków, zamiast marnować wodę, możesz wykorzystać ją na przykład do podlania ogrodowych kwiatów i krzewów. Jeśli natomiast jej używasz, zdecydowanie odradzamy takie rozwiązanie – może spowodować obumarcie roślinności.

Basen stelażowy Intex

Gdy basen stelażowy jest już pusty, czas na rozmontowanie konstrukcji. Kolejnym ważnym krokiem po złożeniu stelażu jest wyczyszczenie ścianek wewnętrznych i zewnętrznych. Na tych pierwszych w miarę użytkowania mogą gromadzić się osady. Do ich powstawania może przyczyniać się również deszczówka. Aby oczyścić ścianki, wystarczy zwilżona szmatka. Starannie usuń wszelkie zabrudzenia z obu stron, aby przygotować basen do okresu przechowywania.

Następnie czas na osuszenie. Jeśli pogoda temu sprzyja, po prostu pozostaw rozmontowaną konstrukcję na zewnątrz, czekając, aż całkowicie wyschnie. Dlaczego to takie ważne? Jeśli o to nie zadbasz, na basenie może rozwinąć się pleśń, która nie tylko będzie źródłem nieprzyjemnego zapachu, ale również skróci okres używalności akcesorium.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.