Pralko-suszarka - idealne rozwiązanie do małego mieszkania

Pralka i suszarka czy pralko-suszarka? Każde z tych urządzeń ma zastosowanie w naszych domach i mieszkaniach. Dzięki nim nie tylko pierzemy, ale przede wszystkim nie zmagamy się ze stertą ubrań czekających na swoją kolej, by zawisnąć na sznurkach wolnostojących suszarek. Za wyborem pralko-suszarki przemawia sporo zalet, ale trzeba mieć na uwadze również wady, które posiada. Podobnie jest z kwestią kupowania oddzielnie pralki i suszarki.

Suszenie i pranie – jedno czy dwa oddzielnie urządzenia?

W kawalerkach i małych mieszkaniach wygospodarowanie miejsca na wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, to prawdziwe wyzwanie. W takim wypadku często rezygnujemy z mebli, dodatków czy urządzeń, które nie są nam absolutnie potrzebne. Nie możemy jednak obyć się bez prania i suszenia. Najrozsądniejszym wyborem wydaje się być pralko-suszarka, bo to urządzenie 2 w 1. Pralka z suszarką zajmuje tyle samo miejsca co standardowych rozmiarów pralka i pozwala na uniknięcie zastawiania mieszkania mobilną, rozkładaną suszarką.

Pralka z suszarką jest bardzo wygodna w codziennym zastosowaniu. Cenią ją nie tylko pary czy samotnie mieszkające osoby, ale i duże rodziny. Jednym słowem wszyscy, którzy poza małym metrażem i brakiem miejsca, zmagają się częstą koniecznością prania. Dzisiejsze nowoczesne urządzenia posiadają coraz więcej ciekawych funkcji. Można się o tym przekonać spoglądając na produkty dostępne na stronie https://www.bosch-home.pl/lista-produktow/pranie-i-suszenie/pralko-suszarki.

Pralko-suszarka pierze, a następnie suszy nasze ubrania. Po ich wyjęciu z bębna można je od razu ubierać, ewentualnie przeprasować, o ile tego wymagają. Nie trzeba rozstawiać oddzielnych suszarek szukając dla nich miejsca. W salonie, sypialni, a nawet kuchni odzyskujemy przestrzeń, która każdego tygodnia przeznaczona była na ustawienie suszarki i czekanie, aż wszystko dobrze wyschnie. Mieszkanie staje się bardziej uporządkowane i estetyczne. Na małych przestrzeniach to największa zaleta, której nie sposób pominąć.

Jak działa pralko-suszarka?

Pralko-suszarki działają na tej samej zasadzie, co klasyczne pralki. A jak to wygląda w praktyce? We wnętrzu urządzenia, w specjalnych pojemnikach, zbiera się para wodna. Jest ona wykorzystywana do suszenia kondensacyjnego. Po napełnieniu takiego pojemnika należy go opróżnić, aby znów móc prać i suszyć.

Suszarki z pompą ciepła są wysokowydajne i energooszczędne, ponieważ energia cieplna jest inteligentnie zatrzymywana by wspomóc proces suszenia – czytamy na stronie https://www.siemens-home.bsh-group.com/pl/urzadzenia/pranie-i-suszenie/suszarki-bebnowe. Oferują one znaczną liczbę programów, które dobiera się w zależności od wagi odzieży przeznaczonej do wysuszenia, materiałów, z jakich jest ona wykonana, a także określonej przez producenta, zalecanej temperatury suszenia.

Największe zalety pralko-suszarki

Wspomniana już oszczędność miejsca to największa zaleta. Ponadto nie można tym urządzeniom odjąć estetycznego wyglądu oraz możliwości zabudowania, zarówno w łazience, jak i w kuchni. Zdecydowanie łatwiej zadbać o wymarzoną aranżację domowych przestrzeni, gdy dysponuje się jednym, wielofunkcyjnym i eleganckim urządzeniem niż dwoma wolnostojącymi.

Sumaryczny czas przeznaczony na pranie i suszenie jest krótszy, niż oddzielnie pranie, a potem suszenie ubrań. Najczęściej jest to zauważalne i doceniane w porze zimowej, kiedy to odzież niekiedy nawet po całej nocy spędzonej na łazienkowej czy rozstawionej w pokoju suszarce, wciąż jest wilgotna.

Dostępność rozmaitych programów w nowoczesnych pralko-suszarkach, pozwala wyeliminować konieczność prasowania niektórych ubrań. Coraz częściej udaje się uniknąć ich elektryzowania. Dziś mamy do dyspozycji dopracowane modele pralko-suszarek, które nie powodują gniecenia materiałów, nawet tych delikatnych, powstawania trudnych do rozprasowania fałd czy zagięć, ale i pozostawiają odzież miłą w dotyku, miękką, która nie gubi włókien.

Pralko-suszarka czy oddzielnie pralka i suszarka?

Jeśli dysponujemy większym budżetem na zakup pralko-suszarki, to urządzenie będzie świetnym wyborem i właściwie jedynym, gdy nie ma szans wygospodarować miejsca na oddzielną suszarkę. Z tej propozycji skorzystają miłośnicy praktycznych, ale i estetycznych wnętrz, aranżacji, które nie zostają zaburzone przez porozwieszaną na kaloryferach bieliznę i ręczniki.

W dużych mieszkaniach i domach, gdzie udaje się jedno z pomieszczeń przeznaczyć na domową pralnię, można zakupić oddzielnie pralkę i suszarkę. W przypadku pojedynczych urządzeń wciąż można prać lub suszyć, niezależnie od ewentualnej awarii sprzętu. Ponadto na rynku mamy dostępne najnowocześniejsze urządzenia, np. suszarki bębnowe, które oferują większą liczbę funkcji niż wspomniane hybrydy, czyli pralko-suszarki.

Znajdźmy rozwiązanie spełniające nasze oczekiwania, bo każdy wybór będzie niósł ze sobą zalety, ale i wady. Wszystko zależy od tego, jakie mamy wymagania, na co pozwalają finanse, a także metraż powierzchni mieszkalnej. Dla jednych idealnym rozwiązaniem będzie funkcjonalna i praktyczna pralko-suszarka. Inni zaś zdecydują się na dwa oddzielne urządzenia, by pralka tylko prała, nie tracąc na swojej efektywności i ładowności, a suszarka na pranie bębnowa w tym samym czasie suszyła już uprzednio wypraną porcję odzieży.

Zwracajmy uwagę na oferowane programy prania i suszenia, dodatkowe funkcje, sposób ładowania, wygląd oraz inteligentne produkty, aby nawet najnowocześniejszy obiekt mieszkalny, gwarantował możliwie szybkie, wygodne, efektywne i ekonomiczne pranie oraz suszenie.