Co brać pod uwagę wybierając kabinę prysznicową?

W każdej łazience musi znaleźć się konkretne wyposażenie. Zalicza się do niego muszlę WC oraz prysznic bądź wannę. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na montaż kabiny prysznicowej zamiast wanny, co wynika między innymi ze względów ekonomicznych. Wiemy, że podczas korzystania z kabiny prysznicowej zużywamy po prostu dużo mniej wody niż wówczas, gdy kąpiemy się w wannie. Obecnie w sprzedaży dostępne są różne kabiny prysznicowe, co sprawia, że wiele osób może mieć problem z podjęciem decyzji zakupowej.

łazienka z prysznicem
Kabina prysznicowa

1.Co należy uwzględnić przy wyborze kabiny prysznicowej?

2.Jakie kabiny prysznicowe są obecnie dostępne?

  1. Jakie drzwi mogą mieć kabiny prysznicowe?

  2. Z jakich materiałów mogą być wykonane ścianki i drzwi prysznicowe?

  3. Jaki brodzik do kabiny wybrać?

Co należy uwzględnić przy wyborze kabiny prysznicowej?

Aby kabina prysznicowa naprawdę dobrze się sprawdziła, a jednocześnie świetnie komponowała się z łazienką, musisz przede wszystkim dokładnie zmierzyć pomieszczenie. Wielkość łazienki ma tu istotne znaczenie. Posiadacze dużych łazienek mają oczywiście znacznie więcej możliwości. W ich przypadku zamontować kabinę prysznicową będzie dużo łatwiej bez względu na jej rozmiar i kształt. Zanim zaczniesz wybierać konkretny model zastanów się także nad tym:

  • w którym miejscu łazienki znajdzie się kabina;

  • czy kabina powinna być wyposażona w brodzik prysznicowy, czy też nie.

Jeśli decydujesz się na brodzik, musisz podjąć również decyzję co do materiału, z którego został wykonany. Jeśli przeanalizujesz te kwestie, wybór kabiny prysznicowej będzie zdecydowanie prostszy.

Jakie kabiny prysznicowe są obecnie dostępne?

Mówiąc o rodzajach kabin prysznicowych, warto zacząć od ich kształtu. Kształt kabiny może być różny. Producenci oferują obecnie modele:

  • prostokątne;

  • półokrągłe.

Modele o kształcie prostokątnym uważane są za najbardziej klasyczne. Polacy wybierają je chętnie z uwagi między innymi na dużą rozpiętość rozmiarów. Ich atutem jest łatwość wkomponowania w praktycznie każdą łazienkę. Jeśli szukasz modelu, który również będzie ustawny, a jednocześnie będzie prezentował się niezwykle elegancko. Na uwagę zasługują też kabiny wolnostojące, które jednak do małej łazienki się nie nadają. Chętnie wybierane są kabiny prysznicowe przyścienne.

Jeśli chodzi o modele niestandardowe, to bardzo popularne są modele typu walk in. Jeśli w Twojej łazience znajdzie się taka kabina prysznicowa, możesz mieć pewność, że kąpiel będzie naprawdę komfortowa. Wszystko dlatego, że takie nowoczesne kabiny prysznicowe są wyjątkowo duże i przestronne. Świetnie sprawdzą się w każdej nowoczesnej łazience. Plusem takich modeli jest także wyjątkowa elegancja. Mówiąc o modelach walk in, należy wskazać, że nie mają one klasycznych drzwi. Specjalne budowa zapobiega jednak wydostawaniu się wody z prysznica. Decydując się na taką kabinę, nie musisz więc martwić się tym, że Twoja łazienka będzie regularnie zalana wodą. Modele te poleca się osobom ceniącym komfort i wygodę. Warto jednak dodać, że doskonale sprawdzają się one w domach, w których mieszkają osoby mające problem z wejściem do wanny bądź wysokiego brodzika. Swobodne korzystanie to ogromny plus każdej kabiny typu walk in. Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą kabin prysznicowych, wejdź na https://mexen.pl/kabiny-prysznicowe.

Jakie drzwi mogą mieć kabiny prysznicowe?

Drzwi do kabiny mogą być bardzo różne. To między innymi z tego powodu kabina prysznicowa to praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej łazience. Obecnie wybierać można sposób modeli wyposażonych w:

  • drzwi rozsuwane;

  • drzwi uchylne.

W przypadku modeli rozsuwanych drzwi montowane są na specjalnych rolkach. Poruszają się one po prowadnicach, co sprawia, że z łatwością można przesuwać je wzdłuż ściany. Taki sposób otwierania jest bardzo wygodny. Są idealne do małych łazienek, w przypadku których liczy się każdy centymetr powierzchni.

Jeśli Twoja łazienka jest naprawdę duża, możesz postawić na model wyposażony w drzwi uchylne. W przypadku takich kabin prysznicowych wejście jest naprawdę przestronne i komfortowe.

Z jakich materiałów mogą być wykonane ścianki i drzwi prysznicowe?

Jeśli chcesz umieścić w swojej łazience kabinę, musisz zdecydować się z jakiego materiału ma ona być wykonana. Obecnie dostępne są modele zrobione ze szkła hartowanego bądź tworzywa sztucznego.

Szkło jest rozwiązaniem nieco droższym, ale dużo bardziej eleganckim i ekskluzywnym. Jeśli szukasz modelu świetnie prezentującego się w nowoczesnych aranżacjach, szkło hartowane to bardzo dobry wybór. Szklana ścianka prysznicowa to kwintesencja dobrego gustu. Atutem tego rozwiązania jest także wysokie bezpieczeństwo. Kabina szklana nie rozkruszy się na drobne kawałki nawet wtedy, jeśli przypadkowo ją rozbijesz.

Jaki brodzik do kabiny wybrać?

Decydując się na kabinę w łazience, musisz również wybrać brodzik. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się niskie brodziki, które gwarantują ogromny komfort użytkowania. Takie modele świetnie prezentują się w niewielkiej łazience, której nie pomniejszają optycznie. Odnosząc się do montażu brodzika, warto wskazać, że może on zostać zamontowany na posadzce bądź na równi z nią.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.