Dekoracje sofy - na jakie warto postawić?

Dekoracja sofy potrafi nadać wnętrzu zupełnie nowy charakter. Odpowiednie dodatki oraz akcesoria mogą sprawić, że nawet stary mebel zyska nowe oblicze i będzie cieszył oko przez kolejne lata. Na jakie elementy dekoracyjne zatem postawić? Podpowiadamy.

Narzuty na sofę - przytulny dodatek do każdego salonu

Zarówno gruby pled, jak i koc może być stylową i funkcjonalną ozdobą naszej sofy. Możemy dopasować go do stylistyki wnętrza, kolorów tkanin czy modelu mebli. Gdy zdecydujemy się na pled lub koc pamiętajmy jednak, aby zwrócić uwagę na jego rozmiar. Miękki pled, który ma zdobić kanapę, świetnie będzie prezentował się w rozmiarze 140 x 160 lub 130 x 170 centymetrów. Jeżeli ma on dodatkowo pełnić funkcję narzuty, poszukajmy nieco większych rozmiarów, czyli 160 x 220 cm, 200 x 220 cm lub 240 x 200 cm. Jeśli jednak szukamy koca idealnego na zimowe wieczory, idealnie sprawdzi się ten o wymiarach 150 x 200 cm.

null
źródło: freepik.com

Ważne jest, aby wybrać również odpowiedni materiał. Narzuty bądź koce powinny być miękkie i przyjemne w dotyku. Przed zakupem warto się jeszcze upewnić, czy nie mamy żadnego uczulenia na materiał, z którego jest wykonany. Aby aranżacja salonu była jeszcze bardziej przytulna, wystarczy położyć narzuty na sofę w sposób niedbały, złożyć w kostkę lub przykryć nimi zagłówek.

Poduszki dekoracyjne w salonie - jak je wykorzystać?

Sofa jest jednym z najbardziej charakterystycznych mebli w salonie. Aby ją odmienić, potrzebujemy nowych i wyrazistych dodatków. Strzałem w dziesiątkę może być wybór oryginalnych poduszek dekoracyjnych. Ich wielkość oraz kształt i rodzaj poszewki, a także sposób ułożenia pomoże nam na nowo zaaranżować nasz mebel. Poduszki możemy dobierać i układać na różne sposoby. Bawmy się zatem aranżacją i twórzmy oryginalne dekoracje, obok których trudno będzie przejść obojętnie.

Wybierajmy poduszki na zasadzie kontrastu. W zależności od kolory sofy dobierzmy do niej poszewki, które będą jej zupełnym przeciwieństwem. Dzięki temu staną się elementem dekoracyjnym, który najmocniej przyciągnie uwagę w pomieszczeniu. Warto także postawić na nieparzystą liczbę poduszek. Sprawi ona, że sofa będzie prezentować się nieco swobodniej i bardziej naturalnie. Możemy ułożyć trzy poduszki na mniejszej kanapie lub pięć poduszek na większej sofie. Dobrze ze sobą będą wyglądać poduszki o różnej wielkości oraz kształcie. Takie zestawienie będzie prezentował się najlepiej, jeśli ułożymy większe z tyłu, a mniejsze na przodzie. Stworzy to ciekawą aranżację.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.