Kosz na pranie poprawia higienę w łazience

Kosz na pranie to niezbędny gadżet, który znajduje się w każdym mieszkaniu. Gadżet ten nie tylko poprawia higienę w łazience, ale również pomaga zachować ład i jest elementem dekoracyjnym. Jak wybrać odpowiedni kosz na brudną bieliznę?

Mama z córką robią pranie
Kosz na pranie poprawia higienę w łazience

Dlaczego warto kupić kosz na pranie?

Łazienka to zazwyczaj jedno z najmniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Dlatego jej aranżacja nie należy do łatwych zadań. Trzeba ją rozplanować tak, aby była funkcjonalna. Nie bez znaczenia jest również utrzymanie porządku oraz higiena. I wcale nie chodzi tylko o higienę ciała, ale czystość pomieszczenia, ponieważ łazienka jest narażona na wilgoć. W jaki sposób zadbać o komfort domowników? Jednym z rozwiązań jest wyposażenie łazienki w praktyczne gadżety, takie jak kosz na pranie.

Co więcej, pojemniki na brudną bieliznę mogą również stanowić element dekoracyjny. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model, który wkomponuje się w styl łazienki.

Jak wybrać idealny kosz na pranie?

Podczas wyboru kosza na pranie warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które pozwolą Ci dobrać dodatek zarówno do potrzeb, jak i indywidualnego gustu.

Rodzaj kosza na brudną bieliznę

Sklepy oferują dwa rodzaje pojemników:

  • wolnostojący — można je umieścić w dowolnej części łazienki albo innego pomieszczenia, a w każdej chwili przełożyć. Wiele dostępnych modeli pozwala na znalezienie kosza, który pasuje gabarytem, kolorem, a także stylem do aranżacji pomieszczenia,
  • do zabudowy — jeśli zdecydujesz się na kosz do zabudowy, musisz go umiejscowić już na etapie zakupu mebli. Pojemnik wtedy jest umieszczony w szafce z uchylnymi drzwiczkami albo wysuwanej szufladzie.

Materiał, z którego jest wykonany pojemnik na brudną bieliznę

Kosz na pranie może być wykonany z różnych tworzyw. Najpopularniejsze są kosze:

  • bambusowe — ten rodzaj z roku na rok zyskuje na popularności, głównie ze względu na walory estetyczne. Kosze z bambusa bardzo ładnie się prezentują, a przy tym są trwałe i odporne na działanie wilgoci, które w łazience jest zazwyczaj sporo,
  • drewniane — drewno jest bardzo trwałe, ale wymaga odpowiedniej impregnacji. W innym przypadku szybko ulegnie zniszczeniu i utraci swój stylowy wygląd,
  • materiałowe — są lekkie, wygodne, a do tego proste w utrzymaniu czystości. Większość z nich można prać w pralce,
  • plastikowe — sklepy oferują również kosze plastikowe, które cechują się niską ceną. Dostępne są w wielu kolorach, licznych wzorach i kształtach, co sprawia, że ludzie chętnie po nie sięgają.

Metraż pomieszczenia

Nie bez znaczenia jest również wielkość łazienki. Jeżeli pomieszczenie jest naprawdę małe, warto wybrać modele wielofunkcyjne np. kosz, który jednocześnie pełni rolę pufy. Dobrym rozwiązaniem jest także postawienie kosza w wolnej przestrzeni pomiędzy dwoma elementami np. pralką i prysznicem albo między szafką a ścianą. Alternatywą są worki na brudną bieliznę.

Styl i kolorystyka

Kosz na pranie pełni także funkcję dekoracyjną, podkreślając aranżację łazienki. Z tego względu swoim stylem i kolorystyką powinien pasować do wystroju wnętrza, aby całość była ze sobą spójna.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.