Aranżacja pokoju nastolatka – jaką fototapetę wybrać?

Jak podkreślić indywidualność nastolatka? Można to zrobić przy okazji planowania aranżacji jego pokoju. Do tego celu, warto wykorzystać fototapetę. Ogromna mnogość dostępnych wzorów tego rodzaju dekoracji, a przy tym różnorodność charakterów urzędujących w pokojach lokatorów sprawia, że nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaka fototapeta będzie najlepsza do pokoju nastolatka. Przy dokonywaniu wyboru, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę zainteresowania i preferencje młodego człowieka. Poniżej, kilka inspiracji.

Aranżacja pokoju nastolatka
Aranżacja pokoju nastolatka

Muzyczne fototapety do pokoju nastolatka

Nastolatek jest w wieku, w którym najbardziej dynamicznie kształtuje się gust muzyczny. Młodzi słuchacze wyrażają swoje upodobania do konkretnych dźwięków za pomocą określonego stylu ubierania, fryzury czy różnego rodzaju przypinek i naszywek na poszczególnych częściach garderoby. Swoje muzyczne preferencje, nastolatki mogą również wyrazić za pomocą umieszczonej w pokoju fototapety. Możliwości jest całe mnóstwo. Mikrofon na scenie na tle jasnych świateł, zbliżenie na detale gitary elektrycznej, tłum ludzi bawiących się na koncercie, gramofon z płytą winylową, czerwone trampki i białe słuchawki na jasnym tle – to tylko niektóre z propozycji.

Fototapety winylowe dla zapalonych podróżników

Jak zaaranżować pokój nastolatka, którego największą pasją są podróże? Za pomocą odpowiedniej fototapety! Obrazek na ścianie ze znakiem wskazującym kierunki różnych miast na świecie, może stanowić doskonałą inspirację do kolejnych podróży. Podobnie będzie w przypadku kuli ziemskiej z zaznaczonymi, orientacyjnymi punktami, jak np. Statua Wolności, Opera w Sydney czy Wieża Eiffla. Inne pomysły na fototapetę do pokoju nastolatka to pokazane w różny sposób akcesoria dla globtroterów:

  • okulary przeciwsłoneczne, wiklinowy kapelusz i aparat fotograficzny na tle piasku,
  • porozrzucane modne, letnie ubrania damskie, akcesoria i kosmetyki,
  • spakowana walizka w stylu retro, a obok niej kilka przydatnych rzeczy, np. paszport i okulary przeciwsłoneczne.

Więcej inspirujących fototapet do pokoju nastolatka, można znaleźć na tej stronie: https://www.decormint.com/pl/fototapety-winylowe/do-pokoju-nastolatka.

Aranżacja pokoju – zgodna z zainteresowaniami nastolatka

Jeśli nastolatek wykazuje szczególne zainteresowanie konkretną tematyką, urządzając jego pokój warto postawić na motyw, który będzie nawiązywał do tych zainteresowań. Sztuki walki, piłka nożna, kryminały, taniec, stare samochody – to tylko nieliczne z propozycji. Pokój wcale nie musi być w całości oblepiony tapetą nawiązującą do hobby. Wystarczy umieścić tapetę na jednej ze ścian. Czasem, wystarczy też drobny akcent w konkretnym miejscu. Oto kilka propozycji fototapet do pokoju nastolatka:

  • dla miłośnika sportu – dwóch bokserów na czarnym tle, czerwony samochód na torze wyścigowym, kolorowa ilustracja prezentująca tenisistów,
  • dla pasjonata kina – przyciemnione zdjęcie pustej sali kinowej, czarno-biała fotografia taśmy filmowej, rozrzucony popcorn i bilety do kina na jasnym tle,
  • dla wielbiciela samochodów – zbliżenie na czerwony, zabytkowy samochód, żółte auto na tle zielonego, górskiego krajobrazu, samochód retro na tle zachodzącego słońca.

Aranżując pokój nastolatka trzeba pamiętać o tym, że przestrzeń do zagospodarowania, powinna odzwierciedlać jego pasje oraz indywidualność. Dla nastolatka, wystrój pokoju jest bardzo ważny – nie tylko sprawia, że lokator dobrze się w nim czuje, ale też, pozwala zaimponować zapraszanym do domu znajomym. Warto tę przestrzeń zagospodarować razem z dzieckiem i urządzić z tego pełną frajdy przygodę.

                       Materiał nadesłany

Komentarze

  • Aurelia

    Fototapety są bardzo modne od kilku sezonów. Teraz tez mozna je zastapic naklejkami ściennymi. Córka upatrzyła w salonach agata zreszta do siebie do pokoju naklejki z księzniczkami. Na poczatku nie chcialam sie zgodzic, ale sprzedawca w sklepie zapewnial ze nie ma klopotu i z aplikacja i pozniej przy zdejmowaniu naklejki tez jest bezproblemowo