Na co zwrócić uwagę przy wyborze płyty grzewczej?

Remont i wyposażenie kuchni to zadanie wymagające podjęcia szeregu różnych decyzji. Jedna z nich dotyczy wyboru płyty grzewczej. Jest ona niezbędna do codziennego gotowania, smażenia, podgrzewania i przygotowywania posiłków. Okazuje się, że na rynku dostępne są różnego rodzaju płyty grzewcze, a wiele możliwości wyboru niekoniecznie sprawę ułatwia. Trzeba dokładnie rozważyć różne za i przeciw. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę!

Jaki typ płyty grzewczej jest najlepszy?

Płyty grzewcze są różne. Jeszcze kilkanaście lat temu naturalnym wyborem była płyta gazowa. Do dziś spotkać ją można w wielu polskich domach. Jest to jedna z najtańszych opcji. Urządzenie zapewnia także niskie koszty eksploatacji. Nie prezentuje się jednak zbyt estetycznie i jest trudne do utrzymania w czystości. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się płyta grzewcza indukcyjna, która momentalnie się nagrzewa, pozwalając na szybsze gotowanie. Jej powierzchnia grzania automatycznie dopasowuje się do dna naczynia, dzięki czemu minimalizuje ona również ryzyko poparzenia. Jej dużą zaletą jest to, że łatwo można ją wyczyścić - jest to jednolita powierzchnia, bez zakamarków. Płyta grzewcza indukcyjna gwarantuje także dużą oszczędność energii. Niskie zużycie energii zapewnia również płyta elektryczna, która zawiera wiele przydatnych funkcji, jak np. timer czy kontrola gotowania. Ma ona bardzo estetyczny wygląd i również jest łatwa do utrzymania w czystości.

Który z producentów gwarantuje wysoką jakość?

Określając typ płyty grzewczej, który nam odpowiada, warto poszukać sprawdzonego producenta. Na rynku nie brakuje płyt grzewczych o różnych cenach. Mogą kusić nas różnego rodzaju promocje. Trzeba jednak być czujnym - płyta grzewcza to inwestycja na wiele lat, nie należy jej kupować pod wpływem chwili. Powinna być solidna i odporna na wszelkie uderzenia. Wśród zaufanych producentów wymienić można firmę, o której słyszał każdy - Whirlpool. Od dekad cieszy się ona zaufaniem klientów.

Co więcej, proponowane przez firmę urządzenia kuchenne są innowacyjne i nowoczesne. Zawierają także dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest Technologia 6. Zmysł, która automatycznie ustawia moc, tak, aby nie dopuścić do wykipienia potrawy bądź jej przypalenia. Z kolei funkcja Flexi Cook umożliwia połączenie dwóch pól indukcyjnych, dzięki czemu możliwe jest stworzenie powierzchni grzewczej o przekątnej 3 cm, co w praktyce pozwala na użycie do gotowania nawet bardzo dużego naczynia. W asortymencie dostępne są różne typy płyt: zarówno indukcyjne, jak i elektryczne czy gazowe.

Można także zadecydować, ile pól grzewczych powinna mieć płyta oraz z jakiego tworzywa powinna być wykonana jej powierzchnia. Do wyboru jest również kwestia umieszczenia pokręteł: na panelu przednim lub panelu bocznym. Niezależnie jednak od wybranego modelu, można mieć pewność, że urządzenie będzie trwałe i solidnie wykonane. Każdy z modeli cechuje się wysoką jakością i funkcjonalnością, sprawiając, że zakup jest naprawdę dobrą inwestycją - w każdym przypadku. Aby zapoznać się z ofertą płyt grzewczych, wystarczy wejść na stronę Whirlpool.

Nie ma uniwersalnych rad, jeśli chodzi o zakup płyty grzewczej. Istnieją różne jej typy, tak samo jak odmienne są priorytety konsumentów. Jeden będzie patrzył na niskie koszty eksploatacji, drugi na szybkość gotowania, a trzeci na łatwość czyszczenia. Warto więc zastanowić się, na czym najbardziej nam należy. Największą popularnością wśród klientów cieszy się płyta indukcyjna, która jest bardzo wydajna i pozwala na szybkie podgrzewanie potraw. Niezależenie od preferowanego typu płyty, warto sięgnąć po ofertę sprawdzonego producenta, jakim jest Whirlpool.

Płyta grzewcza to inwestycja na długie lata i warto zainwestować w sprzęt wysokiej klasy. Równie ważne jest, by płyta dobrze się prezentowała wizualnie. Płyty indukcyjne i elektryczne są bardzo łatwe do utrzymania w czystości i świetnie nadają się do kuchni otwartych, czyli połączonych z salonem, gdzie czystość pomieszczenia ma duże znaczenie.