Pasywne okno Winergetic Premium Passive z certyfikatem

Najnowszy produkt firmy Oknoplast został przetestowany przez renomowany instytut badawczy IFT Rosenheim. Efektem badań jest certyfikat potwierdzający parametry Winergetic Premium Passive jako zgodne z wymaganiami stawianymi oknom do budynków pasywnych.

Winergetic Premium Passive to autorskie rozwiązanie firmy Oknoplast. Okno charakteryzuje się znakomitą izolacyjnością termiczną. Współczynnik przenikalności cieplnej okna Uw wynosi 0,78W/m2K. Taki wynik został osiągnięty już przy zastosowaniu standardowego pakietu szybowego o Ug = 0,6W/m2K, a okno można dodatkowo wyposażać w trzykomorowe pakiety szybowe o współczynnikach nawet do Ug=0,3W/m2K. Wykorzystanie takiego pakietu pozwala na obniżenie współczynnika przenikalności cieplnej całego okna do rewelacyjnego poziomu Uw = 0,6W/m2K.


Nie bez znaczenia w osiągnięciu tak doskonałych wyników było autorskie rozwiązanie firmy Oknoplast - blokada termiczna Space Block. Jest to połączenie klasycznego wzmocnienia stalowego, zapewniającego odpowiednią statykę i wytrzymałość okien, z najlepszymi na świecie izolatorami. Parametr przewodzenia ciepła profilu PVC wyposażonego w blokadę Space Block wynosi zaledwie Uf = 0,96 W/m²K. Uzyskanie takich wyników było możliwe dzięki zastosowaniu aerożelu – materiału będącego najlepszym izolatorem na świecie. Winergetic Premium Passive to pierwsze i dotychczas jedyne okno PVC, w którym wykorzystano tę substancję, dotychczas używaną m.in. przy budowie statków i skafandrów kosmicznych.


Winergetic Premium Passive stanowi połączenie świetnych parametrów energooszczędnych i nowoczesnego designu. System nie tylko spełnia rygorystyczne wymagania okien przeznaczonych do budynków pasywnych, ale daje również szerokie możliwości aranżacyjne - można w nim bowiem wykonywać konstrukcje w pełnej gamie kolorystycznej i bez dodatkowych ograniczeń wymiarowych w stosunku do standardowej stolarki.