Wyciszenie okien dachowych - rolety zewnętrzne a hałas

W domach odpoczywamy od nadmiaru otaczających nas w ciągu dnia bodźców. To nasz azyl i miejsce, w którym odzyskujemy energię. Jeśli jednak wypoczynek utrudnia Ci hałas przejeżdżających po ruchliwej ulicy aut lub uderzające o szybę okna dachowego krople deszczu, rolety zewnętrzne stanowią rozwiązanie dla Ciebie. Nie tylko zaciemnią wnętrze, ale też stłumią pochodzący z zewnątrz hałas, zapewniając domownikom błogą ciszę.

Rolety zewnętrzne - komfortowy wypoczynek na poddaszu

W domu wypoczywamy najwydajniej, a od jakości wypoczynku zależy nasze samopoczucie i stan zdrowia. Jak zapewnić sobie idealne warunki do relaksu? Warto zadbać o panujący w domu mikroklimat, a także wyciszyć dobiegające z otoczenia dźwięki. Uciążliwy hałas może utrudniać zasypianie i wywoływać napięcie. Aby go zredukować, warto zamontować solidne i funkcjonalne rolety zewnętrzne VELUX, które zmniejszają natężenie hałasu aż o 10 dB. Jeśli zainstalujesz je w sypialni, zyskasz pewność, że intensywne opady deszczu nie obudzą Cię w nocy. W pokoju małego dziecka rolety na okna dachowe zredukują natężenie dźwięków, a tym samym ułatwią zasypianie, także w ciągu dnia. Dzięki roletom zewnętrznym domownicy mogą poczuć się bezpiecznie i odgrodzić się od utrudniających wypoczynek bodźców dźwiękowych i wizualnych. Rolety pomagają w stworzeniu atmosfery intymności i odseparowaniu się od otoczenia, by odzyskać energię po wyczerpującym dniu.

Rolety zewnętrzne na okna dachowe - nie tylko hałas

Nie ma wątpliwości, że montaż rolet zewnętrznych oznacza dla domowników wyższy komfort wypoczynku. Poza tłumieniem hałasu rolety zapewniają również optymalną temperaturę na poddaszu. Latem zapobiegają pasywnemu nagrzewaniu się wnętrz, blokując promienie słoneczne zanim będą miały styczność z szybą, a zimą ograniczają ucieczkę ciepła i poprawiają izolację aż o 17%. Rolety zewnętrzne pozwalają także na zarządzanie ilością wpadającego do wnętrza światła. Można je wykorzystać, by całkowicie zaciemnić pomieszczenie, a tym samym zapewnić sobie idealne warunki do snu. Stanowią również dodatkową ochronę dla okna i dodatkowe utrudnienie przed włamaniem.

Rolety zewnętrzne - sposób obsługi

Aby w pełni skorzystać z funkcjonalności rolet warto zdecydować się na łatwe w obsłudze modele o wysokiej trwałości. W ofercie firmy VELUX dostępne są zdalnie sterowane rolety zewnętrzne zasilane elektrycznie lub solarnie. Niezależnie od źródła zasilania, ich obsługa odbywa się poprzez umieszczony na ścianie panel. Wystarczy użyć odpowiedniego przycisku by podnieść lub opuścić roletę. Aby móc zarządzać roletami z każdego miejsca, warto zdecydować się na system kontroli klimatu VELUX ACTIVE, którym można zarządzać poprzez aplikację na telefonie. Jeśli wybierzesz zasilane energią słoneczną rolety zewnętrzne, możesz liczyć na bezinwazyjny, szybki montaż. Ich instalacja nie wymaga doprowadzenia przewodów elektrycznych, co wpływa na koszty i czas remontu. Elektrycznie sterowane rolety można montować nie tylko na elektrycznych oknach dachowych, ale też na tych obsługiwanych manualnie kupionych wcześniej. Wszystkie zewnętrzne rolety na okna dachowe VELUX powstają z odpornego na uszkodzenia, lakierowanego aluminium.

Artykuł powstał na bazie wpisu - Jakie rolety wewnętrzne wybrać do domu