Profesjonalna pompa ciepła

Zamontowanie pompy ciepła w domu może w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia oszczędności. Jak dobrać właściwą dla nas pompę?

nowoczesny salon z kuchnią
Ekonomiczna pompa ciepła - jaką wybrać?

Ekonomiczne ogrzewanie wody użytkowej, a pompa ciepła

Pompa ciepła powietrze woda jest ekonomicznym rozwiązaniem, które może zostać zastosowane w Twoim domu. Dzięki niej zużycie energii elektrycznej jest o wiele mniejsze, co już w krótkim czasie zauważymy poprzez spadek wysokości rachunków. Niemniej jednak należy odpowiednio przeprowadzić inwestycję i dobrać właściwe rozwiązanie pod potrzeby naszego gospodarstwa. 

Pompa ciepła służy do ogrzewania wody użytkowej oraz utrzymywania odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Im większa przestrzeń, która ma zostać ogrzana tym mocniejszej mocy musi być sprzęt. Różne modele pomp ciepła dostosowane są do różnej pracy, mogą stanowić samodzielny system lub współpracować z innym jednostkami np. kotłem gazowym lub kotłem na paliwo. 

Dobrym wsparciem dla ekonomicznego wykorzystania pompy ciepła jest montaż podłogowego ogrzewania, który pobiera mniej energii przy jednoczesnej większej efektywności w kwestii zachowywania odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. 

Jak bezpiecznie zamontować pompę ciepła?

Pompy ciepła powietrze woda wymagają odpowiednich warunków by zostać bezpiecznie zamontowane. Zakładanie systemu powinno być poprzedzone dokładnym planem, który uwzględni sposoby ogrzewania oraz wyznaczy najlepszy przepływ energii cieplnej przez całą powierzchnię domu. Źle dopasowany system nie będzie na tyle wydajny, ale również mogą pojawiać się na nim uszkodzenia. 

Najlepszym rozwiązaniem przy chęci zastosowania pompy ciepła w naszym domu jest wprowadzenie jej do planu już na etapie budowy. W ten sposób odpowiednio przeprowadzimy system i w łatwiejszy sposób możemy zainwestować również w inne nowoczesne rozwiązania, które sprawią, że nasze gospodarstwo stanie się jeszcze bardziej ekonomiczne. Nie oznacza to jednak, że na późniejszych etapach montaż pompy nie jest możliwy. 

Żeby pompa właściwie i bezpiecznie działała należy zadbać o termoizolację budynku. Pozwoli to na dużo lepsze zachowanie ciepła, a co za tym idzie dużo mniej energii będzie trzeba wykorzystać do ogrzania. Nasze opłaty znacznie spadną, nawet jeżeli przed zamontowaniem pompy będziemy musieli przeprowadzić wymianę stolarki okiennej. 

Ogrzewanie pompą ciepła jest również o wiele bardziej bezpieczne. Systemy są zautomatyzowane, nie ma więc potrzeby żeby manualnie nastawiać je podczas pracy. Instalacja pompy ciepła dokonywana jest przez specjalistów, którzy dbają o to by system był odpowiednio załączony. Wybierz firmę, która dostarczy do Twojego domu system najwęższej jakości.

Najlepszej jakości pompa ciepła

Jedne z najlepszych linii pomp ciepła to Panasonic Aquarea. Nie tylko są źródłem stałej ciepłej wody użytkowej, ale też niezawodnego ogrzewania całego domu. Występujące w najnowszych modelach czynniki są całkowicie ekologiczne, nie wydzielają szkodliwych substancji do otoczenia oraz powietrza, dzięki czemu nie mają negatywnego wpływu na warstwę ozonową w atmosferze. 

Jeden zintegrowany system w Panasonic Aquarea z powodzeniem podgrzeje nasza wodę do potrzebnej temperatury, dostarczy ciepło grzejnikom i odda potrzebą energię do ogrzewania podłogowego. Każdy etap procesu jest ekonomiczny i nie dochodzi podczas niego do nadprodukcji energii. Jest to też bezpieczne dla samego urządzenia, które dzięki temu może dłużej właściwie służyć. 

Produkt doskonale pozwala się regulować oraz doprasowywać optymalną temperaturę pod nasze potrzeby. Zobacz jak zmieni się jakość Twojego życia wraz z pompą ciepła.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.