TOP10 Projektów domów: wiosenne nowości 2018

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu, pojawiły się dziesiątki nowych projektów domów: tanich w budowie, parterowych i piętrowych czy energooszczędnych. Nasz architekt wybrał spośród nich najlepszą dziesiątkę. Zobaczcie zestawienie!

Całkowicie świeże propozycje, nowoczesne i świetnie zaplanowane – takie są nowe projekty domów przygotowane przez architektów na tegoroczną wiosnę. Przedstawiamy 10 z nich, które zdaniem architekta zasługują na szczególną uwagę.

W rankingu znajdują się projekty o najczęściej wybieranych przez inwestorów parametrach. Jest to głównie powierzchnia (od 100 do 160 m²), styl budynku, kształt bryły i dachu oraz liczba kondygnacji. Jeśli chcesz zobaczyć najpopularniejsze projekty domów – zajrzyj do osobnego artykułu. Prezentujemy w nim projekty, które w ostatnich latach osiągnęły najwyższą sprzedaż w Tooba.pl.

Projekt domu Domena 202 (116,9 m²)

   

To propozycja z serii małych projektów domów dla dużej rodziny. W projekcie zaplanowano bardzo funkcjonalny układ wnętrz. Z przedsionka z miejscem na pojemną garderobę, przechodzimy do strefy dziennej – otwartej przestrzeni złożonej z salonu i nowoczesnej kuchni (ze spiżarnią). W holu zaprojektowano także schody na poddasze, gościnną łazienkę oraz dodatkowy pokój – który można zaaranżować na sypialnię czy domowe biuro.

Poddasze natomiast to trzy przestronne sypialnie (główna posiada możliwość wydzielenia prywatnej garderoby), duża łazienka oraz osobna pralna. Kupując ten projekt, otrzymujesz w standardzie od pracowni projektowej schemat instalacji ogrzewania kominka z płaszczem wodnym. Ponadto dom jest tani w budowie – stan deweloperski (przy budowie systemem zleconym firmie) to koszty na poziomie 250 tys. zł.

Projekt domu TK 178 (152,4 m²)

   

Kolejna propozycja to dom bardzo stylowy, o rozłożystej bryle, zaplanowany na jednym poziomie. Znajdziemy tutaj cztery sypialnie, pojemną garderobę oraz dwie wygodne łazienki. Strefa dzienna zgodnie z nowoczesnym stylem jest w pełni otwarta: salon został połączony z jadalnią oraz – za pomocą dużych i efektownych przeszkleń drzwiowych – na ogród. Na uwagę zasługuje także miejsce poza murami domu – zadaszony taras świetnie sprawdzi się w roli letniej jadalni. W projekcie przewidziano także duży garaż na dwa samochody, w którym można zorganizować także ogrodniczy schowek na narzędzia lub przydomowy warsztat.

Projekt domu E-203 (163,2 m²)

   

Projekt domu z wentylacją mechaniczną wspomagającą oszczędności na ogrzewaniu i chroniącą przed wilgocią. Mimo, że bryła nie ma tradycyjnego kształtu i styl jest nowoczesny, znajdziemy tutaj wiele nawiązań do stylistyki rustykalnej czy skandynawskiej (np. drewniane deski na elewacji, widoczne belkowanie. Sam projekt jest idealny dla sporej rodziny liczącej nawet 5-6 osób, ponieważ zaplanowano tutaj trzy duże sypialnie na poddaszu i jedną na parterze. Co więcej, sypialnia główna posiada prywatną garderobę, a w holu na poddaszu architekt zaprojektował drugą – już ogólnodostępną. Całość zachwyca świetnym rozmieszczeniem pomieszczeń i otwartością wnętrz. Naszym zdaniem to zdecydowanie projekt, który zasługuje na znalezienie się w tym rankingu.

Projekt domu Eco 18 (104,57 m²)

   

Ten projekt domu występuje w zabudowie bliźniaczej. Posiada prostą i zwartą bryłę, dzięki czemu koszty jej wykonania nie będą wysokie. Budynek przykryty jest dachem wielospadowym, który urozmaica styl domu. Projekt Eco 18 posiada przestronne i bardzo funkcjonalne pomieszczenia, dlatego na takiej powierzchni może z powodzeniem zamieszkać czteroosobowa rodzina. Głowna część domu – salon – zaplanowano aż na 50 m², co daje ogromne możliwości aranżacyjne czy adaptacyjne. Wnętrza są pięknie doświetlone dzięki przeszkleniom oraz otwartym przestrzeniom.

Projekt domu Gaja 3 (134,13 m²)

   

Dom z niezwykłym urokiem, kojarzący się z sielanką i życiem na wsi. Zaplanowany w rustykalnym nurcie z zachowaniem skandynawskiego minimalizmu. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie przytulny charakter, ale nie przepadają za przepychem i nadmiarem elementów. Dom jest ponadto bardzo funkcjonalny. W prawym skrzydle parteru znajduje się kształtna strefa dzienna otwarta na ogród, a w skrzydle lewym – dwie sypialnie oraz w pełni wyposażona łazienka z wanną. Na poddaszu natomiast znajduje się efektowa antresola (zlokalizowana nad salonem), główna sypialnia, prywatna garderoba oraz łazienka. Projekt nie będzie także drogi w realizacji – ok. 312 tys. w stanie deweloperskim przy systemie budowy zleconej firmie. Przy budowie systemem gospodarczym koszty te będą o wiele niższe – a dom posiada prostą konstrukcję i dach, więc ryzyko popełnienia poważnych błędów nie jest wysokie. Zdecydowanie polecamy ten projekt domu.

Projekt domu Bianco modern (120 m²)

   

Kolejny projekt jest bardzo nowoczesny i zaplanowany na jednym poziomie. Polecamy go dla rodzin maksymalnie pięcioosobowych. Dzięki nieskomplikowanej bryle budowa tego domu nie będzie droga. Dzięki urozmaiceniom w postaci zastosowanych materiałów, budynek zyskuje elegancji i ciepłego charakteru. Szczególnym wyróżnikiem tego projektu jest świetnie zagospodarowana przestrzeń wewnątrz. Znajdziemy tutaj – poza strefą użytkową – wiele miejsca do przechowywania (pojemna garderoba czy spiżarnia). Aby ułatwić ewentualną adaptację strychu, projektant zaplanował w tym domu schody na poddasze – w razie potrzeby inwestor może je zastąpić schodami składanymi, a co za tym idzie – przesunąć ścianę działową i powiększyć pokój. Sam strych posiada stosunkowo wysoką ściankę kolankową – dzięki temu można tutaj zaaranżować pomieszczenia codziennego użytku.

Projekt domu Alternatywny D35 (143,55 m²)

   

Dom piętrowy z dachem czterospadowym, w nowoczesnym stylu. Projekt odznacza się świetnym układem funkcjonalnym, a dedykowany jest do standardowej miejskiej zabudowy. Na parterze zaplanowano otwartą strefę dzienną. Znajdziemy tutaj piękny, wysoki salon z jadalnią, klimatycznym kominkiem oraz otwartą kuchnią. Architekt zaprojektował również na tym poziomie dodatkowy pokój, który można zaaranżować na sypialnię czy domowe biuro. Na parterze znajduje się także garderoba i łazienka. Piętro to trzy przestronne sypialnie, łazienka prywatna w sypialni głównej, dodatkowa łazienka dla pozostałych mieszkańców oraz druga garderoba. Dom zrealizowany według tego projektu będzie nowoczesny i pełen światła – a to za sprawą licznych przeszkleń, elementów drewnianych na elewacji czy dużych tarasów.

Projekt domu Tryton 2 Teriva (105,96 m²)

   

To nowa wersja jednego z najpopularniejszych projektów domów parterowych z dachem czterospadowym. Projekt odznacza się funkcjonalnością i dobrze zagospodarowaną przestrzenią. Znajdziemy tutaj mnóstwo miejsca do przechowywania (spiżarnia, garderoba, pralnia, garaż, strych). Architekt zaplanował w domu 3 ustawne sypialnie, świetnie doświetlony salon, wygodną kuchnię i dużą łazienkę. Inwestor, który zdecyduje się na ten projekt otrzymuje dwa warianty ogrzewania: gazowe lub na paliwo stałe. Dzięki temu można dużo oszczędzić na poprawkach w projekcie (dokumentacja będzie zawierać wszelkie schematy i rozwinięcia instalacji dla obu rozwiązań). W domu zaprojektowano także nowoczesne systemy wpływające na energooszczędność budynku: wentylację grawitacyjną oraz wentylację mechaniczną z rekuperacją.

Projekt domu Luca (133,01 m²)

   

Klasyczny dom o prostej bryle i braku zbędnych urozmaiceń. Parter to nowoczesna strefa dzienna, która posiada otwarte przestrzenie – salon jest połączony z jadalnią, kuchnią oraz – dzięki przeszkleniom – z ogrodem. Na poddaszu znajdziemy 3 sypialnie i dużą łazienkę, w której można umieścić zarówno wannę, jak i dodatkowo prysznic. W domu znajduje się także rozwinięta sfera gospodarcza (w każdym pokoju jest wydzielone miejsce na garderobę, a w kuchni znajduje się spiżarnia). Propozycja dla osób, które cenią sobie ponadczasowy styl i minimalizm – ale w przytulnym wydaniu.

Projekt domu Viola z garażem opał stały (136,1 m²)

   

Przepiękny i stosunkowo niedrogi w realizacji projekt domu dla dużej rodziny. Mogą tutaj z powodzeniem zamieszkać rodziny nawet sześcioosobowe. W projekcie zaplanowano bowiem cztery duże sypialnie, które stanowią mikro-apartamenty. Dodatkowo na poddaszu znajduje się strych oraz pralnia i ogólnodostępna łazienka. Parter natomiast to bardzo wygodna strefa dzienna, a co więcej – mimo otwartych przestrzeni przytulna. Architekt zaprojektował tutaj także kominek na granicy ze strefą kuchenną, przez co nieformalnie podzielono przestrzeń, bez optycznego jej pomniejszania. Projekt świetny w aranżacji wnętrza, możliwy do realizacji na większości działek – nawet tych z wjazdem od południa. Co więcej, dom można zestawić w bliźniaka. W ocenie funkcjonalności i wielości rozwiązań – projekt zdecydowanie zasługuje na miejsce w tym rankingu.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.