TOP10: Najpopularniejsze projekty domów w 2018 roku

Najpopularniejsze i najchętniej kupowane projekty domów w 2018 roku. Domy z poddaszem, parterowe, tanie w budowie, energooszczędne i z garażem. Zobacz zestawienie przygotowane przez naszego architekta.

Najpopularniejsze projekty domów w 2018 roku
Najpopularniejsze projekty domów w 2018 roku

Dom z poddaszem czy parterowy?

Największą popularnością cieszą się domy z poddaszem o powierzchni 100-150 m². Ich największą zaletą jest czytelny i wygodny układ wnętrz – na parterze planowana jest część dzienna, a na poddaszu strefa wypoczynku. Takie rozwiązanie zapewnia wszystkim domownikom pełen komfort. Domy parterowe mają za to zdecydowanie prostszą komunikację bez schodów, więc są kuszącą propozycją dla wielu inwestorów. W szczególności dla tych, którzy mają małe dzieci lub planują zamieszkać z seniorami.

Czy popularne projekty domów mają piwnicę?

We współczesnym budownictwie jednorodzinnym rezygnuje się z piwnic, które znacząco podnoszą koszty inwestycji. Sprawdzonym rozwiązaniem jest rozplanowanie pomieszczeń gospodarczych na innych kondygnacjach, co zdążyło się już przyjąć w większości pracowni architektonicznych.

Projekty w poniższym zestawieniu zaskakują ekonomicznością, łatwością w aranżacji i funkcjonalnością pomieszczeń. Oprócz tego zostały pomyślane w taki sposób, by nawet za wiele lat prezentować się nowocześnie i modnie. Nic dziwnego więc, że należą do najchętniej wybieranych projektów domów wśród inwestorów w 2018 r.

Projekt domu Ajaks Max (138,61 m²)

   

Piękny dom o tradycyjnej bryle w nowoczesnej stylistyce. Został zaprojektowany z myślą o czteroosobowej rodzinie. Najciekawszymi elementami dekoracyjnymi budynku są dwa balkony, drewniana okleina, urozmaicająca klasyczną jasną elewację, oraz lukarna, która doświetla wnętrze na poddaszu. W domu zaprojektowano garaż na jeden samochód oraz strych, który można przeznaczyć na dodatkową sypialnię lub składzik.

Na parterze zaplanowaną otwartą strefę dzienną, w skład której wchodzą salon z wyjściem na taras i klimatycznym kominkiem oraz kuchnia ze spiżarnią na domowe zapasy. Nie zabrakło również miejsca na gabinet, łazienkę, kotłownię na ogrzewanie gazowe lub na paliwo stałe oraz pomieszczenie gospodarcze, które można przeznaczyć przykładowo na garderobę lub składzik na narzędzia.

Poddasze to bardziej zaciszna część domu. Do dyspozycji mieszkańców są trzy ustawne sypialnie oraz duża łazienka z wanną i prysznicem. Główna sypialnia posiada dostęp do garderoby.

Projekt domu Lisandra 2M (122,9 m²)

   

Następną propozycją naszego architekta jest nowoczesny i praktyczny dom parterowy z poddaszem użytkowym. Szczególną uwagę zwracają liczne przeszklenia, które świetnie doświetlają wnętrze, i stylowa okleina drewniana. Wejście główne zostało osłonięte wydłużonym częściowo podcieniem, który pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, lecz również ochronną. Dużą zaletą domu są strych oraz dwustanowiskowy garaż z dodatkowym miejscem na rowery lub narzędzia.

Dom posiada wyraźny podział między strefą dzienną (parter) a nocną (poddasze). Na parterze zaplanowano salon z jadalnią i wyjściem na taras, kuchnię z dostępem do spiżarni, łazienkę i dodatkowy pokój, który można przeznaczyć przykładowo na gabinet lub domową biblioteczkę. Elementem dekoracyjnym pokoju dziennego jest przytulny kominek, który pozwoli domownikom zrelaksować się podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów.

Na poddaszu zaprojektowano trzy komfortowe sypialnie oraz łazienkę z wanną i prysznicem. Ta część domu została doskonale doświetlona za sprawą okien połaciowych i portfenetrów, które zostały zabezpieczone stylowymi balustradami.

Projekt domu Mini 4 Energo (109,88 m²)

   

Nowoczesny dom parterowy, który sprzyja zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań. Prosta, zwarta bryła budynku została okryta kopertowym dachem. Biało-grafitowa elewację wzbogacono o efektowną, drewnianą okleinę, która nadaje domowi przytulności. Atutem projektu jest obszerny taras, który został usytuowany częściowo we wnęce budynku.

Architekt w funkcjonalny sposób oddzielił część dzienną od nocnej. Po lewej stronie domu znajdują się salon z jadalnią i klimatycznym kominkiem, kuchnia i przylegająca do niej spiżarnia na domowe zapasy. W drugiej części zaplanowano trzy sypialnie, toaletę, łazienkę i kotłownię. Ponadto dwie sypialnie mają dostęp do tarasu. Korytarz, łączący pokoje, został doświetlony świetlikami tunelowymi, które są energooszczędne i ekologiczne.

Projekt domu Ambrozja 6 (165,32 m²)

   

Piękny i funkcjonalny dom parterowy z garażem dwustanowiskowym. Został zaprojektowany w taki sposób, aby mogła w nim zamieszkać z pełną swobodą pięcioosobowa rodzina. Bryła w kształcie litery T została pokryta eleganckim, wielospadowym dachem.

Układ pomieszczeń jest bardzo przejrzysty. Po lewej stronie budynku zaprojektowano przestronny salon z jadalnią i kominkiem, który może być dodatkowym źródłem ogrzewania. Obok została usytuowana kuchnia i przylegającą do niej spiżarnia, która będzie idealnym miejscem do przechowywania domowych zapasów. Bardziej zaciszna strefa nocna została położona w drugiej części budynku. Do dyspozycji mieszkańców są cztery ustawne sypialnie, łazienka z wanną i prysznicem oraz toaleta. Główna sypialnia, dzięki przyłączonej garderobie i łazience, zapewni gospodarzom pełną prywatność i komfort w codziennym użytkowaniu. Jej dodatkową zaletą jest dostęp do tarasu.

Projekt domu Tamina 3 (126,26 m²)

   

Prosty i tani w budowie dom parterowy, który powstał z myślą o cztero- lub pięcioosobowej rodzinie. Jego największą zaletą jest poddasze do późniejszej adaptacji, dzięki czemu inwestycję będzie można rozłożyć na dwa etapy. Takie rozwiązanie będzie idealne dla osób, które planują zamieszkać z seniorami lub powiększyć w przyszłości rodzinę.

Układ wnętrz zaprojektowano w funkcjonalny sposób. Po lewej stronie znajduje się otwarta strefa dzienna, w skład której wchodzą kuchnia oraz salon z jadalnią i kominkiem, który nadaje wnętrzu przytulności. Do kuchni przylega praktyczna spiżarnia, która pomieści domowe zapasy. Druga część domu jest bardziej zaciszna. Znajdziemy w niej trzy sypialnie, dużą rodzinną łazienkę i dodatkowy pokój. Projekt domu uwzględnia dużą kotłownię z wyjściem na ogród. Inwestor będzie mógł zdecydować, czy woli zamontować kocioł gazowy czy na paliwo stałe, ponieważ dokumentacja zawiera schematy dla obydwu rozwiązań.

Projekt domu Sezam (77,86 m²)

   

Kolejną propozycją jest praktyczny dom parterowy przeznaczony dla czteroosobowej rodziny. Wejście główne zostało podkreślone trójkątnym zadaszeniem. Dodatkowego uroku dodaje budynkowi drewniana okleina. Nieskomplikowana bryła i dwuspadowy dach gwarantują, że koszt inwestycji nie poniesie zbyt wysokich nakładów finansowych.

Wszystkie pomieszczenie w przemyślany sposób zostały zaplanowane na jednym poziomie. Salon został połączony z jadalnią i kuchnią, dzięki czemu wnętrze wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Największą ozdobą pokoju dziennego jest klimatyczny kominek, który ociepli domową atmosferę. W strefie nocnej znajdują się trzy zapewniające prywatność sypialnie i rodzinna łazienka. W domu zaprojektowano również kotłownię z osobnym wyjściem na zewnątrz.

Projekt domu Przytulny 1 (91 m²)

   

Piękny i nowoczesny dom parterowy z poddaszem i garażem wkomponowanym w bryłę budynku. Spełni oczekiwania czteroosobowej rodziny, która ceni sobie wygodę, energooszczędność i elegancję w jednym. Wejście główne i taras zostały osłonięte prostymi zadaszeniami, które urozmaicają prostą bryłę budynku. Ciekawym rozwiązaniem architektonicznym jest wykusz, który świetnie doświetla wnętrze od strony jadalni.

Sercem domu jest przestronny salon, w którym został zaprojektowany efektownie prezentujący się kominek. Obok zaplanowano jadalnię i kuchnię ze spiżarnią. Poddasze jest bardziej prywatną częścią domu. Znajdują się tam trzy sypialnie, w tym główna z garderobą, praktyczna pralnio-suszarnia oraz rodzinna łazienka z prysznicem i wanną.

Projekt domu Reksio 2G (114,65 m²)

   

Ciekawy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem na dwa samochody. Prostą bryłę budynku ozdabiają czterospadowy dach, balkon, lukarny i niewielki wykusz od strony jadalni. Wejście główne i wykusz zostały osłonięte podcieniami. Projekt jest idealną propozycją dla inwestorów, którzy są zainteresowani budową komfortowego domu w cenie mieszkania.

Strefę dzienną tworzą przestronny salon, jadalnia i kuchnia. Dekoracyjny kominek umieszczono w samym centrum pokoju dziennego, dzięki czemu jego ciepło będzie równomiernie rozprowadzane. Obok znajdują się gabinet z wyjściem na taras i toaleta. Za garażem zaplanowano pomieszczenie gospodarcze i kotłownię na ogrzewanie gazowe, olejowe lub na paliwo stałe.

Na poddaszu zaprojektowano trzy komfortowe sypialnie, łazienkę i pokój gościnny, który może pełnić też przykładowo funkcję gabinetu. Sypialnia główna ma dodatkowo osobistą garderobę i dostęp do balkonu.

Projekt domu BW-36 wariant 2 (99,1 m²)

   

Klimatyczny dom parterowy z poddaszem i garażem dobudowanym do ściany bocznej. Elewacja została wykończona białym tynkiem połączonym z drewnianymi deskami oraz pasującymi do nich kolorystycznie płytkami klinkierowymi. Dom ma nieskomplikowaną bryłę i dwuspadowy dach o konstrukcji drewnianej. Taka konstrukcja sprawia, że koszt inwestycji nie będzie wysoki – wyniesie w przybliżeniu 243 tysięcy zł przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

W skład strefy dziennej wchodzą salon z jadalnią oraz kuchnia ze spiżarnią na domowe zapasy. Przytulną atmosferę tworzy kominek, który będzie dodatkowym źródłem ogrzewania. Na parterze zaprojektowano również gabinet, łazienkę, kotłownię i składzik z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz. Ostatnie z wymienionych pomieszczeń będzie idealne na przechowywanie narzędzi i akcesoriów ogrodowych.

Na poddaszu znajdują się trzy zapewniające prywatność sypialnie i rodzinna łazienka z wanną i prysznicem. Jeden z pokoi ma dostęp do pięknego tarasu, który został usytuowany na dachu garażu.

Projekt domu Avocado Termo (97,77 m²)

   

Prosty i niedrogi w budowie dom parterowy z poddaszem użytkowym. Pomimo niewielkiej powierzchni, z pełną swobodą będzie mogła zamieszkać w nim pięcioosobowa rodzina. Koszt inwestycji wyniesie ok. 214 tys. zł przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

Sercem domu jest przestronny salon, w którym nie mogło zabraknąć miejsca na kącik jadalniany i kominek, który pozwoli zrelaksować się domownikom podczas chłodniejszych dni i wieczorów. Dodatkowej wygody zapewnią wydzielona, zamknięta kuchnia, łazienka, kotłownia i schowek pod schodami.

Na poddaszu znajduje się strefa wypoczynku, w skład której wchodzą cztery łatwe w aranżacji sypialnie i komfortowa łazienka. Każda z sypialni posiada ponadto dostęp do jednego z dwóch balkonów, które zostały zabezpieczone stylowymi balustradami.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.