Piękne poddasze

Domy z poddaszem mają klimat – powiedzą jedni. Skosy są utrapieniem – będą twierdzić inni. Jednym skosy utrudniają aranżację wnętrz, inni doceniają ich urok. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia i umiejętnego zaplanowania powierzchni ograniczonej skosami.

Aranżacja poddasza stanowi wyzwanie, ale jeśli solidnie podejść do zadania, efekty mogą przerosnąć oczekiwania. Poddasze może być piękne, przytulne i oryginalne. Zazwyczaj u góry planuje się sypialnie, które wyjątkowo dobrze prezentują się pod skosami. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaprojektować tam także inne pomieszczenia. Pokój wypoczynkowy czy pokój do pracy też mogą znaleźć się pod skosami. Poniżej prezentujemy kilka interesujących przykładów aranżacji poddasza.

Salon wypoczynkowy - przestronny i doskonale oświetlony. Skosy w żaden sposób nie utrudniają korzystania z pomieszczenia, a drewniane elementy konstrukcyjne sprawiają, że wnętrze prezentuje się absolutnie wyjątkowo.

Sypialnia. Nieduża i przytulna. Doświetlona pięknym oknem. Z mocnymi akcentami w czerwonym kolorze. Najlepszy przykład na to, że świetne efekty moża osiągnąć także niewielkim nakładem.

Kącik wypoczynkowy z biblioteczką na antresoli. Otwarta przestrzeń łączy znajdujący się poniżej salon z drugą kondygnacją. Przeszklone barierki nie ograniczają widoczności. Duże okna połaciowe z kolei gwarantują dobre oświetlenie. 

Miejsce do pracy urządzone na samej górze domu. Stanowisko komputerowe nie wymaga dużej przestrzeni, skosy w niczym nie utrudniają pracy, przeciwnie - doskonale je wykorzystano, montując okno połaciowe, a ścianka kolankowa posłużyła jako znakomite miejsce na półki.

Sypialnia na antresoli dla lubiących otwartą przestrzeń. Ciemne drewno nadaje jej wyjątkowy urok, białe ściany, jasne elementy wyposażenia i duże okna równoważą efekt. Tutaj króluje prostota i minimalizm.