Rolety plisowane – jak wybrać plisy do okien w Twoim domu?

Rolety plisowane zaspokajają potrzebę rozproszonego, subtelnego światła na poddaszu nawet w najbardziej słoneczny dzień. Są ciekawym elementem dekoracyjnym, a dodatkowo zapewniają prywatność w ciągu dnia. Dowiedz się, czym wyróżniają się rolety plisowane i w których pomieszczeniach warto je zamontować.

Komfortowe rozproszenie światła na poddaszu

Wnętrza pod skosami często wykorzystujemy jako pokoje dzieci lub miejsca do pracy, w których chcemy cieszyć się dużą ilością światła dziennego, ale też niezakłóconą pracę przy komputerze wolnym od odblasków. Rolety plisowane VELUX, dające efekt rozproszenia światła, można obsługiwać za pomocą górnej i dolnej prowadnicy. Dzięki temu osłonę można zatrzymać w dowolnym miejscu i wygodnie regulować dopływ światła słonecznego w czasie dnia bez konieczności całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, a także zyskać gwarancję prywatności. Prowadnice i górna kaseta rolet plisowanych są wyjątkowo wąskie, dlatego, gdy są zwinięte, nie zasłaniają światła dziennego i nie ograniczają widoków. Idealnie sprawdzają się w pokojach dziennych i dziecięcych oraz w domowych biurach.

Velux

Roletę plisowaną VELUX możesz obsługiwać manualnie lub za pomocą klawiatury naściennej, jeśli zdecydujesz się na zasilanie elektryczne. W drugim przypadku możesz skonfigurować swoją roletę z systemem kontroli klimatu VELUX ACTIVE, dzięki któremu możesz obsługiwać swoje okna dachowe i rolety wygodnie za pomocą aplikacji w telefonie. To idealne rozwiązanie, gdy okna zamontowane są wysoko, w trudno dostępnych miejscach.

Jeśli zależy nam na pełnej kontroli światła i możliwości zaciemnienia pomieszczenia w ciągu dnia, ciekawym rozwiązaniem są rolety zaciemniająco-plisowane VELUX. Takie rolety idealnie sprawdzą się w pokojach wielofunkcyjnych, w których chcemy elastycznie decydować, ile światła ma przenikać do naszego pokoju. Dzięki nim możemy korzystając z jej części zaciemniającej zablokować dostęp światła dziennego, gdy świeci intensywne słońce i zależy nam np. na spokojnej drzemce. Natomiast, gdy potrzebujemy ochrony przed delikatnymi promieniami, możemy rozwinąć tylko część plisowaną.

Dekoracyjny charakter rolet plisowanych

Rolety plisowane cechują się ciekawym wzornictwem. Materiał, z którego są wykonane oraz bogata oferta kolorów sprawiają, że sprawdzą się we wnętrzach, w których zależy nam na estetycznych rozwiązaniach. Rolety plisowane VELUX dostępne są w 20 kolorach i wzorach, zaś rolety zaciemniająco-plisowane w 24 kolorach w części zaciemniającej w połączeniu z białą, dolną plisą. Wąskie prowadnice, na których zamontowana jest roleta są trwałe i zarazem subtelne, dzięki czemu można w pełni cieszyć się z walorów estetycznych rolety.

Velux

Jeśli zależy nam na dekoracyjnym efekcie plisy, ale nie na jej funkcji rozproszenia światła w ciągu dnia, możemy zdecydować się na roletę energooszczędno-zaciemniającą wykonaną z tkaniny o strukturze plastra miodu z wewnętrzną powłoką aluminiową zatrzymującą ciepło wewnątrz pomieszczenia podczas zimnych i chłodnych nocy. Taka roleta także porusza się w bocznych prowadnicach i nie jest przymocowana ani do dolnej, ani do górnej części okna, dzięki czemu można swobodnie regulować jej pozycję zarówno względem górnej, jak i dolnej części skrzydła okiennego. 

Velux

Rolety możemy zamówić bez wychodzenia z domu, w sklepie internetowym. Wystarczy podać informacje z tabliczki znamionowej: typ i rodzaj okna. Pamiętajmy, że oryginalne rolety są idealnie dopasowane do rozmiaru okna dachowego, a dzięki systemowi instalowanych fabrycznie mocowań można je samodzielnie zamontować bez ryzyka zniszczenia okna.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.