Wszystko, co powinieneś wiedzieć o pompach ciśnieniowych

Pompa ciśnieniowa to bardzo przydatne urządzenie - zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Umożliwia pobieranie wody z różnych alternatywnych źródeł, takich jak np. oczka wodne, zbiorniki na deszczówkę, beczki czy też studnie, by móc je potem wykorzystywać w domu czy ogrodzie. Dzięki temu można oszczędzać nie tylko pieniądze, ale i samą wodę, która bez wątpienia jest niezwykle cenna dla każdego z nas. Pobierana dzięki pompom ciśnieniowym woda w pełni nadaje się do używania w ogrodzie, podczas nawadniania roślin, jak również w domu - podczas prania czy korzystania z toalety.

Pompa ciśnieniowa - do czego może służyć?
Pompa ciśnieniowa - do czego może służyć?

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz pomp ciśnieniowych, dlatego najważniejsze, aby zdecydować się na model, który w pełni sprosta naszym oczekiwaniom.

Rodzaje pomp ciśnieniowych

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje pomp ciśnieniowych: pompy ogrodowe, pompy głębinowe, oraz hydrofory. Każda z nich różni się specyfiką, a także zastosowaniem.

Pompy ogrodowe służą do zasilania urządzeń zraszających z alternatywnych źródeł. Właśnie tutaj wykorzystuje się wcześniej wspomnianą wodę z deszczówki, beczki czy studni (do ośmiu metrów głębokości). Pompy ogrodowe zazwyczaj stawiane są na podłożu oraz podłączane są do nich węże wejścia oraz wyjścia. Najistotniejszą cechą, na którą trzeba zwrócić uwagę w przypadku takiej pompy, to jej wydajność. Ważne, aby była ona większa niż łączne zapotrzebowanie wszystkich podłączonych do niej urządzeń.

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje pomp ciśnieniowych: pompy ogrodowe, pompy głębinowe, oraz hydrofory. Każda z nich różni się specyfiką, a także zastosowaniem.

Pompy głębinowe służą do pobierania wody znajdującej się na głębokości większej niż 8 metrów. Ich głównym zastosowaniem jest pompowanie wody z dużej głębokości, dlatego cechą, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę przed zakupem, jest zgodność modelu z głębokością i średnicą studni, w której będzie używany. Najpopularniejsze przedziały to: do 8 metrów, od 8 do 20 metrów, a także od 20 do 30 metrów.

Ostatnią kategorią pomp ciśnieniowych są hydrofory. Służą one do pompowania wody czystej. Cechą charakterystyczną jest automatyka działania. Pompy te załączają oraz wyłączają się automatycznie, zależnie od poziomu ciśnienia. Gdy poziom ciśnienia w zbiorniku urządzenia maleje, urządzenie się włącza, natomiast po osiągnięciu docelowego ciśnienia, wyłącza się. Plusem tego rozwiązania jest z pewnością oszczędność energii.

Na co należy zwrócić uwagę?

Wśród wszystkich ofert dostępnych na rynku trudno zdecydować się na tę konkretną. Czy jest zatem coś, na co powinniśmy szczególnie zwracać uwagę? Oprócz poszczególnych cech, zależnych od kategorii, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz wydajność. Niestarannie wykonane urządzenie zwiększa ryzyko usterki, która może okazać się dla nas kosztowna. Opłaca się zatem postawić na nieco droższy sprzęt, który posłuży nam przez lata.

Kolejną kwestią jest wydajność. Pompa musi radzić sobie z zapotrzebowaniem wszystkich urządzeń na wodę - w przeciwnym wypadku jest ona bezużyteczna.

W każdej pompie trzeba też zwrócić uwagę na specyfikację techniczną. To ona dostarczy nam garść konkretnych informacji, dzięki którym dowiemy się, czy to właśnie to urządzenie sprosta w 100% naszym oczekiwaniom.

Zatem gdzie warto kupić pompę ciśnieniową?

Rozwiązanie, takie jak pompa ciśnieniowa, jest nie tylko praktyczne, ale i ekonomiczne, dlatego warto się na nie zdecydować. Gdy mamy już wybraną najlepszą dla nas kategorię, warto rozejrzeć się za sklepem, w którym zdecydujemy się na konkretny model. Wysokiej jakości urządzenia do poboru wody znajdują się na oficjalnej witrynie renomowanej marki Kaercher, którą znajdziemy pod adresem: https://www.kaercher.com/pl/home-garden/pompy/pompy-cisnieniowe.html.

Kaercher już od 80 lat tworzy urządzenia umożliwiające m.in. pobieranie wody z alternatywnych źródeł. Solidne sprzęty, stworzone z odpowiednią precyzją oraz z wysokiej klasy materiałów, będą bez wątpienia długo spełniać swoje funkcje. Wyselekcjonowana oferta wysokiej jakości pomp wraz ze szczegółowymi opisami pozwoli dobrać najlepsze urządzenie do naszych oczekiwań.