Pompy głębinowe i hydrofory
W wielu miejscach, gdzie dostęp do sieci miejskiej jest utrudniony lub istnieje spore ryzyko utraty płynności pracy wodociągów, decydujemy się zaaranżować własne ujęcie wody, dzięki któremu nasze domostwo, ogród czy działka w zakresie dostępności wody nie będą uzależnione od czynników zewnętrznych. Aby sprawnie obsługiwać zbiornik, zapewniając efektywne pobieranie i dostarczanie wody do punktu docelowego, jakim jest np. domowa instalacja, potrzebujemy odpowiednich urządzeń. Wielu klientów zastanawia się, na jaki sprzęt do wydobywania wody lepiej postawić – pompę głębinową czy hydrofor? Wybór ten powinniśmy uzależnić od kilku czynników. Ogromną rolę odgrywa tutaj głębokość studni wierconych, z których chcemy czerpać wodę dla naszego gospodarstwa, jak również funkcjonalność. Warto bowiem pamiętać, że w przypadku hydroforu uzyskujemy lepszy dostęp do elementów instalacji, co pozostaje kluczowe w przypadku awarii i konieczności serwisu. Pompa głębinowa będzie natomiast wydajniejsza w perspektywie energetycznej.
- Pompa głębinowa – idealna do głębokich studni wierconych i kopanych
- Na co zwrócić uwagę, kupując pompę głębinową?
- Hydrofor – rozwiązanie dla domów jednorodzinnych i działek rekreacyjnych
- Wysokiej jakości pompy głębinowe i hydrofory w sklepie Watermark
Pompa głębinowa – idealna do głębokich studni wierconych i kopanych
Jak wygląda praca pompy głębinowej? Do budynku mieszkalnego w gospodarstwach domowych wyposażonych w tego rodzaju urządzenie doprowadzana jest wyłącznie rura tłocząca wodę i to właśnie tutaj zlokalizowany jest najczęściej zbiornik hydroforowy, zapewniający odpowiednie ciśnienie w instalacji. To idealne rozwiązanie do zbiorników wolno stojących, głębokich studni kopanych oraz wierconych, gdzie lustro wody znajduje się poniżej 8 metrów pod powierzchnią gruntu. Z pewnością za wyborem tego urządzenia w zestawieniu z tradycyjnym hydroforem przemawia wydajność pompy, ergonomia oraz cichość pracy.
Na co zwrócić uwagę, kupując pompę głębinową?
Wybierając pompę głębinową do swojego gospodarstwa domowego, musimy wziąć pod uwagę kilka parametrów, które decydują o funkcjonalności i ekonomii pracy konkretnego modelu. Pierwszym z nich pozostaje moc silnika, która ma bezpośrednie przełożenie na wydajność max., a tym samym na to, ile i w jakim czasie wody może pobrać pompa. Kluczowa okazuje się także średnica pompy i wysokość podnoszenia. Niezawodne czujniki poziomu wody mogą zapobiec przedwczesnemu zużywaniu się elementów pompy, a tym samym – uchronić nas przed czasochłonną i kosztowną naprawą.
Hydrofor – rozwiązanie dla domów jednorodzinnych i działek rekreacyjnych
Bardzo często w domach jednorodzinnych o nieco mniejszym zapotrzebowaniu na wodę, jak również przy instalacjach zasilających działki rekreacyjne, stosuje się hydrofory. To urządzenia składające się ze: zbiornika ciśnieniowego, zintegrowanej z nim pompy oraz presostatu, czyli wyłącznika ciśnieniowego. Dostosowanie wielkości zbiornika do zapotrzebowania naszego gospodarstwa pozwoli uniknąć skrócenia żywotności samej pompy. Tego rodzaju pompy samozasysające stosuje się w zbiornikach, w których lustro znajduje się powyżej 8 metrów od lokalizacji samej pompy.
Wysokiej jakości pompy głębinowe i hydrofory w sklepie Watermark
Wysokiej jakości pompy głębinowe, idealnie sprawdzające się w gospodarstwach rolnych, wykazujące podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz przeciążenia ciśnienia, jak również hydrofory dostosowane do obsługi instalacji wodnej w domach jednorodzinnych czy letniskowych, znajdą Państwo w sklepie internetowym Watermark.pl (https://www.sklep-watermark.pl/hydrofor-czy-pompa-glebinowa-co-wybrac). Postaw na markę gwarantującą niezawodność.
Materiał zewnętrzny
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.