Porządki po pracach budowlanych - jaki odkurzacz budowlany wybrać?

Odkurzacze budowlane to urządzenia, przed którymi stawiamy naprawdę trudne zadania. Muszą sobie radzić w starciu z zabrudzeniami dużego kalibru, a my wymagamy, by robiły to szybko, skutecznie i bezawaryjnie.

Po pracach budowlanych i remontowych przychodzi czas na prace porządkowe. Jaki odkurzacz sprawdzi się po remoncie i na budowie?
Jaki odkurzacz sprawdzi się po remoncie i na budowie?

Potrzebny Ci niezawodny odkurzacz warsztatowy? Szukasz urządzenia, dzięki któremu sprzątanie przydomowego warsztatu, garażu czy domu, w którym właśnie przeprowadziłeś kolejny (z pewnością nie ostatni!) remont, będzie łatwe i satysfakcjonujące? Postaw na profesjonalny odkurzacz przemysłowy zaprojektowany w taki sposób, by idealnie sprawdzać się w domowych, warsztatowych, garażowych, a nawet campingowych warunkach!

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz do zadań specjalnych!

Odkurzacz akumulatorowy czy na kablu?

Odkurzacze bezprzewodowe to sukcesywnie rozrastająca się kategoria urządzeń, które skutecznie korzystają z najnowocześniejszych technologii. Jeszcze kilka lat temu sprzęty akumulatorowe były ciężkie i nieporęczne. Miały również bardzo ograniczone możliwości, które pozwalały na wykonywanie jedynie najprostszych prac porządkowych. O sprzątaniu warsztatu, garażu czy pomieszczeń po remoncie z użyciem odkurzacza akumulatorowego można było tylko pomarzyć.

Dzisiaj do dyspozycji wszystkich majsterkowiczów są zarówno elektryczne (przewodowe, z kablem), jak i na baterie (bezprzewodowe, wyposażone w akumulator).

Nowoczesne urządzenia akumulatorowe z powodzeniem konkurują z klasycznymi w kontekście ich efektywności. Są również zdecydowanie poręczniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu od odkurzaczy elektrycznych. Brak kabla przekłada się także na bezpieczeństwo prac porządkowych, likwidując wszelkie ryzyka związane z rozciągniętym po pomieszczeniu kablem, od potknięcia się i upadku, po przypadkowe uszkodzenie kabla i niebezpieczne następstwa tego zdarzenia.

Dowiedz się więcej o akumulatorowych odkurzaczach: Odkurzacz przemysłowy, odkurzacz ręczny i dmuchawa - czyli wygodne porządki w warsztacie.

Dopasuj odkurzacz do swoich potrzeb!

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj prac porządkowych będziesz z jego użyciem przeprowadzać. Zanim zdecydujesz się na konkretny odkurzacz budowlany – musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: czego dokładnie potrzebujesz i jaki będzie zakres prac porządkowych najczęściej wykonywanych z zastosowaniem tego urządzenia.

Dopasuj urządzenie do rodzaju przeprowadzanych prac porządkowych – możesz potrzebować odkurzacza ręcznego, pionowego lub klasycznego
Wybór odkurzacza budowlanego

Doskonałym przykładem różnorodności kategorii urządzeń akumulatorowych jest choćby oferta RYOBI. Wszystkie są wyposażone w solidne akumulatory 18 V. Są również kompatybilne z systemem akumulatorów ONE+™, stosowanych w szerokiej gamie produktów RYOBI. W ofercie marki znajdują się odkurzacze: ręczne, pionowe, warsztatowe i klasyczne odkurzacze na mokro / sucho.

Do jakich zadań sprawdzą się odkurzacze z oferty RYOBI?

  • Prace porządkowe po standardowych remontach przeprowadzanych w domu – możesz korzystać z urządzenia klasycznego, pionowego i ręcznego odkurzacza akumulatorowego;

  • Prace porządkowe po zaawansowanych remontach i na budowie – tutaj na co dzień doskonale sprawdzi się mobilny model warsztatowy (kształtem przypominający typową skrzynkę na narzędzia), a do bardziej zaawansowanych prac – klasyczny odkurzacz na mokro / sucho;

  • Prace porządkowe w warsztacie majsterkowicza – w zależności od rodzaju realizowanych w warsztacie zadań, możesz korzystać z małego urządzenia ręcznego (do sprzątania na bieżąco, np. wiórów drewna, pyłów, ścinków materiału), pionowego i klasycznego odkurzacza na makro / sucho;

  • Prace porządkowe w garażu – do czyszczenia wnętrz samochodów oraz bieżących prac porządkowych przyda się model ręczny, bardziej zaawansowane prace porządkowe będą możliwe z wykorzystaniem solidnego odkurzacza klasycznego na mokro / sucho.

Sprawdź wszystkie urządzenia do prac porządkowych w RYOBI – porządki!

Najważniejsze parametry techniczne odkurzacza budowlanego – na co zwrócić uwagę?

Odkurzacze budowlane
Odkurzacze budowlane

Wiesz już, jaki sprzęt bezprzewodowy najlepiej sprawdzi się na Twoim placu budowy, w warsztacie lub w garażu? Jeżeli szukasz urządzenia, z którego będziesz korzystać podczas mniejszych i większych remontów, zarówno tych przeprowadzanych we własnym domu, jak i tych, które będziesz realizował zawodowo – najprawdopodobniej zdecydujesz się na mobilny odkurzacz warsztatowy i klasyczny odkurzacz na mokro / sucho.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.