Płyty MFP do budowy ścian, podłóg i dachów

Zapotrzebowanie na nowoczesne i uniwersalne materiały budowlane jest bardzo duże. Producenci, chcąc spełnić oczekiwania inwestorów, oferują coraz więcej produktów mających szerokie zastosowanie. Jednym z takich wyrobów są płyty MFP wykorzystywane nie tylko w budownictwie.

Płyty te są stosowane do wznoszenia wielu różnych elementów budynku. Dzięki temu, że mają dużą wytrzymałość na zginanie w obu kierunkach, nie ma przeszkód, by wbudowywać je zarówno w pionie jak i poziomie. Wykonuje się z nich ściany, dachy, stropy i podłogi, ale także szalunki czy izolacje cieplne i akustyczne. Bardzo dobrze sprawdzają się także przy budowie domów w technologii szkieletowej drewnianej, gdzie wszystkie ich właściwości mogą być w pełni wykorzystane w różnych elementach budynku.

Stropy i podłogi

Płyty MFP mogą być stosowane na podłogi w różnych pomieszczeniach, również tych narażonych na działanie wilgoci, tj. w kuchniach i łazienkach. Sprawdzają się jako podkład pod posadzkę, ponieważ mają gładką i równą powierzchnię oraz nie ulegają deformacjom. Wykorzystuje się je także do budowy stropów. Są wytrzymałe, dzięki czemu można ograniczyć rozstaw podpór pośrednich. Poza tym zapewniają odpowiednią izolacyjność akustyczną i termiczną takiej przegrody. W ten sposób płyty te stosowane są zarówno w budownictwie szkieletowym, gdzie mamy zwykle do czynienia ze stropami drewnianymi, ale także w budynkach wznoszonych systemem tradycyjnym murowanym.

Płyty MFP mogą być stosowane na podłogi w różnych pomieszczeniach, również tych narażonych na działanie wilgoci, tj. w kuchniach i łazienkach.
Hydroizolacje24
Płyty MFP mogą być stosowane na podłogi w różnych pomieszczeniach, również tych narażonych na działanie wilgoci, tj. w kuchniach i łazienkach.

Ściany

Ściany działowe, zarówno w budynkach murowanych jak i drewnianych szkieletowych, również mogą być budowane z płyt MFP. Ściany wykonane przy użyciu tego materiału są bardzo lekkie i z powodzeniem mogą być stosowane na poddaszach, gdzie nie zawsze można obciążyć strop ważącą niemało ścianą murowaną. W budownictwie szkieletowym płyty MFP są wykorzystywane jako poszycia nośnych ścian zewnętrznych, przyczyniając się znacząco do zmniejszenia współczynnika przenikania ciepła przegrody.

Dachy

Płyty MFP są też wykorzystywane na poszycia dachów, gdzie zapewniają sztywny i równy podkład pod różne rodzaje pokryć. Na tak przygotowanym podłożu można ułożyć zarówno dachówkę, jak i blachę czy gont bitumiczny.

Ściany wykonane przy zastosowaniu płyt MFP są bardzo lekkie. Dzięku temu z powodzeniem mogą być stosowane na poddaszach, gdzie nie zawsze można obciążyć strop ważącą niemało ścianą murowaną.

Szalunki

Płyty MFP mają na tyle dużą wytrzymałość, że za ich pomocą wykonuje się także szalunki różnych elementów betonowych. Dzięki temu, że są lekkie, mają duże wymiary w porównaniu do tradycyjnych desek, a także bardzo łatwo poddają się obróbce mechanicznej, wykonywanie szalunków staje się łatwe i szybkie. Nie bez znaczenia jest fakt, że powierzchnia elementów stworzonych w ten sposób pozostaje gładka i równa.

Płyty MFP mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są w budownictwie zarówno do prac konstrukcyjnych, jak i wykończeniowych.
Allegro
Płyty MFP mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są w budownictwie zarówno do prac konstrukcyjnych, jak i wykończeniowych.

Domy szkieletowe

Domy drewniane wznoszone systemem szkieletowym to ten rodzaj budynków, w których płyty MFP mają szerokie zastosowanie. Nadają się na każdy element takiego budynku: ścianę, strop, podłogę i dach. Można je też wykorzystać do szalunków fundamentów, które także w tej technologii muszą zostać wykonane tradycyjnie.

Wnętrza

Płyty wiórowe są również wykorzystywane przy produkcji mebli. Szczególnie dobrze sprawdzają się jako materiał konstrukcyjny mebli przeznaczonych do pomieszczeń o znacznej wilgotności, tj. kuchni, łazienek. Można z nich budować meble do mieszkań, ale też lokali użyteczności publicznej: biur, sklepów, magazynów. Dzięki temu, że łatwo poddają się obróbce mechanicznej, ale też mają gładką powierzchnię i naturalny kolor drewna, mogą być wykorzystywane we wnętrzach również jako materiał dekoracyjny.

Płyty MFP mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są w budownictwie zarówno do prac konstrukcyjnych, jak i wykończeniowych. Sprawdzają się także podczas produkcji mebli oraz jako materiał dekoracyjny we wnętrzach.

Komentarze