Wnętrze z artystyczną fotografią

Fototapeta to doskonały element dekoracyjny dodający wnętrzu walorów estetycznych. Stosowana w uwspółcześnionej formie błyskawicznie odmieni nie tylko dom, biuro, ale także obiekt użyteczności publicznej oraz restaurację.

Znakomitym pomysłem na szybką odmianę wnętrza domu, który w ostatnim czasie stał się znowu bardzo modny, jest fototapeta. Jej popularność niewątpliwie wpływa na promocję sztuki fotografii artystycznej. Wielkoformatowa fotografia stanowi wyjątkowy element dekoracyjny, który pozwoli w szybki sposób odmienić wnętrze domu. Dzięki niej dom nabierze nowego charakteru. Obecnie fototapeta daje nieograniczone możliwości zastosowań. Drukowana na wymiar jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają nowych, niepowtarzalnych pomysłów wzbogacających przestrzeń. Może stanowić zarówno element wykończeniowy, jak i być centralnym punktem dekoracyjnym, do którego dostosowane są pozostałe dodatki.

www.wally.com.pl
Fototapeta nie tylko w salonie

Fototapeta doskonale wkomponowuje się w każde pomieszczenie i stanowi doskonałą alternatywę dla farb. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów sprawdzi się nie tylko w pokoju, ale także w kuchni czy łazience. Dostępnych na rynku jest kilka rodzajów materiałów, od których zależy cena fototapety. Najtańsze, a zarazem najpopularniejsze są fototapety papierowe. Stosowane są najczęściej w sypialni, pokoju gościnnym czy salonie. Syntetyczny papier odporny na uszkodzenia pokrywany jest laminatem, dzięki czemu zabrudzenia można wyczyścić. Znakomicie nadają się do kuchni, łazienek oraz przedpokoju fototapety winylowe na podkładzie flizelinowym, które są wodoodporne i bardzo trwałe. Materiał doskonale nadaje się do czyszczenia, a także przykrywa wszelkie nierówności ścian. Stosowane w kuchni nad blatem warto pokryć szkłem lub pleksi. Najdroższe są fototapety tekstylne. Wykonane z włókien cechują się bardzo dużą wytrzymałością. Nowym, ekologicznym materiałem jest materiał greenPIX, który pozwala uzyskać soczyste barwy wydruku. Nie zawiera on PCV, a do przyklejenia fototapety wydrukowanej na tym materiale pokrytym warstwą kleju od wewnętrznej strony wystarczy woda. Dostępne na rynku są także fototapety samoprzylepne. Można je stosować w pomieszczeniach, w których ściany są idealnie gładkie. Sprawdzą się jednak znakomicie jako materiał pozwalający łatwo odmienić wygląd zniszczonych mebli, które są już niemodne. Jest to tańsza metoda na odnowienie starych mebli, które zyskają nowoczesnego wyglądu dzięki ozdobionym frontom. Możliwe jest także umieszczenie fototapety na drzwiach, dzięki czemu odnowimy ich wygląd. Rozwiążemy w ten sposób problem wymiany drzwi na nowe. Doskonałe wrażenie uzyskamy także, przyklejając fototapetę na drzwiach przesuwnych dużej szafy ubraniowej.

Wielkość przygotowana na zamówienie

Cena fototapety zależy także od jej wielkości. Możemy wykleić całą powierzchnię ściany, jednak ciekawy efekt osiągniemy poprzez wytapetowanie tylko fragmentu ściany. Dostępne na rynku bogactwo wzorów pozwoli dobrać nie tylko stylistykę, ale także kolorystykę do każdego wnętrza. Wybór motywu jest przede wszystkim kwestią gustu. Gustownie dobrane zdjęcie wielkoformatowe stworzy niepowtarzalny klimat miejsca, dzięki czemu mieszkanie zyska ekskluzywnego, niebanalnego charakteru. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy za meblami umieścić nie tylko zieloną alejkę, ciekawy portret, bogatą roślinność, ale także abstrakcyjne wzory. Jeśli zaś nie znajdziemy pożądanego wzoru u sprzedawców, możemy zamówić tapetę, na której wydrukowane będzie zdjęcie z naszego albumu. Wzór tapety powinniśmy dobrać do wielkości pomieszczenia. W niewielkim, wąskim pokoju warto zastosować tapetę przestrzenną przedstawiającą na przykład uliczkę, alejkę, tunel, dzięki czemu powiększy ona optycznie pomieszczenie. Fototapeta w sepii doskonale będzie pasowała do wnętrza zaplanowanego w stylu klasycznym. Zaś czarno-białe, podświetlone punktowymi źródłami światła zdjęcie będzie znakomicie wyglądało w nowoczesnym wnętrzu. Najlepszy efekt osiągniemy, gdy dopasujemy fototapetę do pozostałych elementów umeblowania i dekoracji. Należy pamiętać, że fototapeta przedstawia powiększone postacie czy przedmioty, co może sprawić, że wnętrze nabierze nieco abstrakcyjnego charakteru. Powinniśmy zatem przemyśleć wybór, by zdjęcie pasowało do wystroju.

Komentarze