Budowa domu z kosztorysem

Kosztorys to dokument, który pozwala oszacować budżet inwestycji. Z pozoru nie jest niezbędny, w praktyce jednak okazuje się bardzo przydatny. Można go zamówić do każdego projektu, a do wybranych jest oferowany jako pakiet darmowy.

Poniżej prezentujemy dziesięć projektów z grupy tych, do których dołączono darmowy kosztorys. Wyliczenie kosztów w każdym przypadku zostało przygotowane przez specjalistów z branży. Kosztorys określa najbardziej prawdopodobne, średnie wydatki poniesione na budowę. Pozwala na zaplanowanie budżetu i jednocześnie jest wymagany podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny. Szczegółowy plan finansowania poszczególnych etapów prac ułatwia także ich weryfikację podczas realizacji, na placu budowy. Zamawiając każdy z poniższych projektów, kosztorys inwestorski otrzymają Państwo gratis. 

Projekt Karmelita mała (135,77 m²)

   

Klasyczna willa z poddaszem użytkowym zawartym pod skosami stromego dachu dwuspadowego. Z zewnątrz zachwyca eleganckimi lukarnami z ażurowymi balkonami, w środku natomiast kryje doskonale zaplanowany układ użytkowy.

 Projekt Daktyl (97,13 m²)

   

Niewielki, niedrogi w budowie parterowy budynek. Idealny dla czteroosobowej rodziny. Jego bryła jest maksymalnie prosta, zaplanowana na rzucie w kształcie prostokąta, z dachem dwuspadowym, pozbawiona detali architektonicznych, które mogłyby podnieść koszty jej realizacji.

 Projekt Gładyszów 7 (139,76 m²)

   

Wygodny dom z przestronną częścią dzienną, ustawnymi sypialniami oraz dwustanowiskowym garażem z bardzo dużą kotłownią. Na uwagę zasługuje dodatkowy pokój, do którego wejście zaplanowano w wiatrołapie.

Projekt Endo (113,29 m²)

   

Prostota i funkcjonalność połączone tak, aby domownikom zapewnić wygodę przy stosunkowo niewysokich kosztach poniesionych na budowę domu. Jednym z atutów projektu jest obszerny taras, ukryty częściowo w podcieniu.

Projekt Poranna mgła – M122 (143,9 m²)

   

Jednokondygnacyjna posiadłość o rozłożystej bryle przekrytej reprezentacyjnym dachem wielospadowym. W prywatnej części domu wyróżnia się apartament gospodarzy, wyposażony we własną garderobę, łazienkę oraz wyjście na taras.

Projekt Przepiórka (63,32 m²)

   

Budynek zaprojektowany w lekkiej technologii szkieletowej. Dom może służyć zarówno jako obiekt letniskowy, jak i całoroczny. Jego ogromnym atutem jest duży zadaszony taras usytuowany od strony frontowej. Projekt doskonale sprawdzi się na działce z wjazdem od strony południowej.

Projekt Termini Termo (73,81 m²)

   

Kolejna znakomita propozycja dla właścicieli tzw. wąskich działek. Parter to strefa dzienna, z osobną kuchnią, zaplanowaną w pobliżu salonu. Na poddaszu natomiast znajdują się trzy sypialnie, garderoba oraz łazienka.

Projekt Zoltan (133,5 m²)

   

Uroczy dom o ponadczasowej architekturze, która z łatwością wkomponuje się w każde otoczenie. Układ funkcjonalny zachwyca praktycznymi rozwiązaniami; np. schowkiem pod schodami oraz centralnie usytuowanym kominkiem.

Projekt Gwiazdka III (121,5 m²)

   

Elegancka willa z pięknymi dużymi oknami ze szprosami, ażurowym balkonem i stylowym wykuszem. Jej unikalność podkreślono kontrastowym zestawieniem bieli tynku elewacyjnego z ciemnym kolorem pokrycia dachowego.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.