TOP10: Dom tani w budowie i z kosztorysem

Nasz architekt wybrał dla Państwa 10 najlepszych projektów domów, których realizacja przebiegnie szybko i nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Dodatkowo każdy z poniższych projektów zawiera w pakiecie kosztorys, który pomoże zoptymalizować koszty budowy domu i rozplanować poszczególne etapy inwestycji. Część z nich zawiera darmowy kosztorys, dzięki czemu można zaoszczędzić od 400-600 zł przy zakupie projektu domu.

Czym się charakteryzuje projekt domu taniego w budowie?

Na koszt budowy domu najbardziej wpływają: kształt bryły domu, rodzaj dachu, podpiwniczenie, dodatkowe piętro i zdobnicze rozwiązania architektoniczne, takie jak wykusz czy lukarna. Domy tanie w budowie, a więc również te w poniższym zestawieniu, mają najczęściej prostą bryłę budynku opartą rzucie prostokąta, dwuspadowy lub prosty dach oraz minimum dodatkowych elementów zdobniczych. W tych projektach domów zrezygnowano również się z podpiwniczenia, co znacząco obniży koszt inwestycji. Pomieszczenia gospodarcze, zamiast w piwnicy, zostały umieszczone na innych kondygnacjach.

Dlaczego warto wybrać projekt domu z kosztorysem inwestorskim?

Przy budowie domu warto zaopatrzyć się w profesjonalny kosztorys inwestorski, który pozwoli poznać aktualną cenę wybranego domu i kontrolować koszty podczas kolejnych etapów realizacji inwestycji. Dzięki temu inwestor nie będzie musiał się obawiać, że zabraknie mu środków lub termin ukończenia budowy domu się wydłuży. Kosztorys inwestorki będzie również konieczny przy ubieganiu się o kredyt. Należy jedynie pamiętać, by uwzględnić w nim 10-procentowy margines błędu, lepiej bowiem trochę zawyżyć koszty niż ich nie doszacować. Odpowiednie zaplanowanie wydatków sprawi, że budowa domu przebiegnie bardzo szybko i bez przykrych niespodzianek.

W poniższym zestawieniu znajduje się 10 najlepszych tanich w budowie projektów domów, do których dołączono kosztorys inwestorski.

Zapraszamy również do obejrzenia wszystkich naszych projektów z kosztorysem: https://www.tooba.pl/projekt-kosztorys-jb

Projekt domu Dom D7 (114,45 m²)

   

 

Pierwszą propozycją naszego architekta jest elegancki dom parterowy dla czteroosobowej rodziny. Wyróżniają go podcienie, wsparte ozdobnymi kolumnami. Prezentują się nie tylko stylowo, ale również osłaniają taras i wejście główne od deszczu, wiatru i nadmiernego nasłonecznienia oraz zapewniają domownikom prywatność podczas wypoczynku. Pomimo tych ozdobień i wielospadowego dachu koszt inwestycji nie wyniesie zbyt wiele – ok. 303,5 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

Układ wnętrz został zaprojektowany w niezwykle funkcjonalny sposób. Centrum domu stanowi salon połączony z jadalnią i kuchnią. Znajdują się w nim duże przeszklone drzwi, które doświetlają wnętrze i prowadzą na taras i do ogrodu. W strefie nocnej zaplanowano trzy zapewniające ciszę i spokój sypialnie oraz dużą łazienkę z wanną i prysznicem. Ponadto w domu zaprojektowano jednostanowiskowy garaż oraz pomieszczenie gospodarcze, do którego można wejść z kuchni lub wiatrołapu, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Projekt domu Patryk G1 (130,8 m²)

   

 

Nowoczesny i stylowy dom parterowy z poddaszem użytkowym dla cztero- lub pięcioosobowej rodziny. Największą uwagę zwraca taras w kształcie litery L, osłonięty – podobnie jak wejście główne – prostym zadaszeniem, które chroni od deszczu i słońca. Dom posiada jednostanowiskowy garaż, którego forma została wysunięta nieco do przodu, co nadaje mu niepowtarzalnego charakteru. Koszt inwestycji wyniesie w przybliżeniu 311 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

Sercem domu jest przestronny salon ze świetnie doświetloną jadalnią i kominkiem, który będzie dodatkowym źródłem ogrzewania domu. Niewątpliwie pozwoli domownikom na wiele chwil relaksu. Na parterze zaplanowano również otwartą kuchnię, toaletę, kotłownię i gabinet, który może służyć również jako pokój gościnny. Uzupełnieniem kuchni jest spiżarnia na domowe zapasy. Z kolei poddasze stanowi prywatną strefę nocną. Zaplanowano na nim trzy sypialnie, w tym główną z garderobą, łazienkę oraz pralnię. Dodatkowo gospodarze mogą wejść do łazienki drugimi drzwiami od strony garderoby, co zapewni im większą prywatność.

Projekt domy Baset 1 (116,6 m²)

   

 

Kolejną propozycją jest dom parterowy z poddaszem użytkowym dla czteroosobowej rodziny. Wykorzystano w nim sprawdzone rozwiązania architektoniczne – posiada nieskomplikowaną bryłę opartą na rzucie prostokąta oraz dwuspadowy dach. Dzięki temu jego budowa przebiegnie szybko i tanio – ok. 246,5 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe). Dom został ozdobiony dwoma balkonami oraz drewnianymi elementami, które sprawiają, że prezentuje się nowocześnie.

Architekt zaprojektował na parterze funkcjonalną strefę dzienną. Po lewej stronie zaplanowano otwarta na wnętrze kuchnię oraz salon z jadalnią, przytulnym kominkiem i wyjściem na taras, który będzie świetnym miejscem do wypoczynku i na letnie posiłki. Z kolei po prawej znajduje się łazienka z prysznicem, kotłownia oraz dodatkowy pokój, który – w zależności od upodobań inwestora – można przeznaczyć na gabinet, rodzinną biblioteczkę lub pokój gościnny. Na poddaszu zaprojektowano w pełni rozkładową strefę nocną, w skład której wchodzą trzy sypialnie, w tym dwie z garderobą, i łazienka. Ponadto sypialnia główna ma wyjście na osobny balkon, a dwie mniejsze pokoje na jeden wspólny.

Projekt domu Amanda XS Bis (100,64 m²)

   

 

Niezwykle elegancki dom z poddaszem użytkowym dla małżeństwa z dwójką lub trójką dzieci. Idealnie wpisze się zarówno w miejski, jak i podmiejski styl. Dom posiada prostą, kompaktową bryłę opartą na rzucie prostokąta i dwuspadowy dach, koszt inwestycji nie będzie więc wysoki. Wyniesie w przybliżeniu 210 tys. za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

Na parterze zaplanowano przestronny i jasny salon z jadalnią i kominkiem, który zapewni ciepłą atmosferę w chłodne wieczory i będzie świetnym elementem wystroju. Obok salonu znajduje się kuchnia, która w zależności od preferencji może być zamknięta lub otwarta na wnętrze. Jej uzupełnieniem jest spiżarnia, która będzie doskonałym schowkiem na przetwory, kompoty i zapasy żywności. W tej części budynku znajduje się również łazienka, kotłownia i pokój, który można przeznaczyć na gabinet lub pokój gościnny. Na poddaszu została usytuowana zapewniającą prywatność strefa nocna, w skład której wchodzą trzy sypialnie i łazienka. W sypialniach zaprojektowano tzw. portfenetry, czyli okna sięgające od podłogi do sufitu, które zostały zabezpieczone mleczno-półprzezroczystymi stylowymi balustradami. Portfenetry zapewniają świetne doświetlenie wnętrz, dlatego są świetnym rozwiązaniem dla pokojów na poddaszu.

Projekt domu Arnaldo (112 m²)

   

 

Projekt stylowego domu parterowego ze strychem, który można przeznaczyć na składzik. Będzie idealny dla czteroosobowej rodziny. Trójkątne zadaszenie, wsparte kolumnami, które osłania wejście główne, okno wykuszowe i wielospadowy dach są wspaniałą dekoracją budynku. Pomimo tych ozdobień koszt budowy domu nie będzie wysoki – wyniesie ok. 289,5 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

Architekt wyraźnie oddzielił strefę dzienną od nocnej. W pierwszej z nich znajdują się przestronny salon z klimatycznym kominkiem, doskonale doświetlona – dzięki wykuszowi – jadalnia oraz częściowo otwarta kuchnia. Po drugiej stronie zaplanowano trzy sypialnie, w tym jedną z wydzielonym miejscem na szafę wnękową lub garderobę, łazienkę z prysznicem i wanną oraz kotłownię z miejscem na skład opału i wyjściem na zewnątrz.

Projekt domu Tebe (83,89 m²)

   

 

Prosty, a zarazem elegancki dom parterowy, który z łatwością wpisze się w każdy krajobraz. Prosta bryła budynku, dwuspadowy dach i brak zbędnych ozdobień sprawiają, że budowa domu przebiegnie szybko i tanio – ok. 202,5 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe). Dom będzie również tani w utrzymaniu. W pakiecie znajduje się darmowy kosztorys, dzięki czemu inwestor zaoszczędzi 450 zł przy zakupie tego projektu domu. 

W strefie dziennej zaplanowano otwartą na wnętrze kuchnię, salon z jadalnią i znajdującym się w centralnym miejscu kominkiem, który ociepli dodatkowo dom i pozwoli zrelaksować się domownikom podczas chłodnych wieczorów. Do kuchni przylega kotłownia, która pełni również funkcję spiżarni na domowe zapasy. W drugiej części budynku znajdują się trzy świetnie rozplanowane sypialnie i łazienka z wanną i prysznicem.

Projekt domu Malibu (84,56 m²)

   

 

Niezwykle przytulny dom parterowy w podmiejskim stylu. Przeznaczony jest dla cztero- lub pięcioosobowej rodziny. Szczególną uwagę zwraca trójkątne zadaszenie, wsparte stylowymi kolumnami, które osłania wejście główne i nadaje budynkowi niepowtarzalnego charakteru. Ciekawie prezentuje się również taras osłonięty podcieniem. Dom posiada nieskomplikowaną bryłę budynku i dwuspadowy dach. Dzięki temu realizacja projektu nie pochłonie zbyt wiele czasu i środków finansowych. Koszt inwestycji wyniesie w przybliżeniu tylko 202,5 tys. za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe). Dodatkowo projekt uwzględnia darmowy kosztorys (inwestor zaoszczędza 450 zł).

Strefa dzienna została wyraźnie oddzielona od nocnej. Po lewej stronie znajduje się przestronny jasny salon z jadalnią, przytulnym kominkiem i otwartą kuchnią. Natomiast po drugiej stronie zaplanowano trzy komfortowe sypialnie i łazienkę, do której jest łatwy dostęp z każdego pomieszczenia. 

Projekt domu Bez (85,9 m²)

   

 

Projekt uroczego i niewielkiego domu parterowego z poddaszem użytkowym. Wyróżniają go wysokie i długie okna (tzw. portfenetry), zabezpieczone balustradami oraz stylowa lukarna zamiast okna dachowego. Dzięki nim i innym licznym przeszkleniom wnętrze domu będzie doskonale doświetlone, co w przypadku domu z poddaszem nie jest łatwym zadaniem. Prosta bryła budynku przykryta dwuspadowych dachem sprawiają, że dom będzie tani w budowie i późniejszym utrzymaniu. Koszt inwestycji będzie wyjątkowo niski – ok. 169,5 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

Na parterze zaprojektowano salon z jadalnią i klimatycznym kominkiem, łazienkę, kotłownię z wyjściem na zewnątrz i zamkniętą kuchnię, która przypadnie do gustu osobom ceniącym spokój podczas gotowania. Uzupełnieniem kuchni jest spiżarnia, do której można wejść również z kotłowni. Poddasze stanowi prywatną strefę nocną, w skład której wchodzą trzy przytulne sypialnie i łazienka. Do głównej sypialni przylega garderoba.

Projekt domu Abra (109,62 m²)

   

 

Niezwykle wygodny i elegancki dom parterowy dla czteroosobowej rodziny. Od strony południowej ozdabia go taras z zadaszeniem, wspartym drewnianymi kolumnami. Prosta bryła budynku i dwuspadowy dach i brak zbędnych zdobień gwarantują niski koszt budowy i utrzymania domu. Inwestor nie powinien zapłacić więcej niż 200,5 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe). Dodatkową zaletą projektu jest darmowy kosztorys w pakiecie, dzięki czemu inwestor zaoszczędzi 450 zł.

Układ wnętrz został bardzo dobrze rozplanowany. W skład otwartej strefy dziennej wchodzą przestrony salon, jadalnia oraz kuchnia wraz ze spiżarnią. W drugiej, bardziej zacisznej części budynku znajdują się trzy komfortowe sypialnie, łazienka, toaleta i kotłownia z możliwością zastosowania kotła na paliwo stałe.

Projekt domu BW-49 wariant 2 (99,1 m²)

   

 

Przepiękny dom parterowy z poddaszem użytkowym i garażem wkomponowanym w bryłę budynku. Dom przeznaczony jest dla rodziny z dwójką dzieci. Jego największymi ozdobami są drewniane elementy w rustykalnym stylu, płytki klinkierowe, przedłużone zadaszenie nad tarasem i trójkątny daszek nad wejściem głównym. Dodatkowymi wartymi uwagi elementami architektonicznymi są przestronny taras na dachu garażu oraz balkon. Pomimo tych efektownych zdobień koszt inwestycji nie będzie wysoki – wyniesie ok. 219 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

Najważniejszy punkt domu stanowi jasny salon z jadalni i klimatycznym kominkiem, który pozwoli się zrelaksować domownikom. Tuż obok znajduje się otwarta kuchnia, do której przylega spiżarnia na domowe zapasy. Na parterze zaplanowano również toaletę, kotłownię na paliwo stałe, składzik, schowek przy schodach i dodatkowy pokój, który inwestor – w zależności od swoich preferencji – może przeznaczyć na pokój gościnny, gabinet lub biblioteczkę. Poddasze to bardziej zaciszna część domu. Zaprojektowano tutaj łazienkę i trzy komfortowe pokoje. Dwa mniejsze mają dostęp do wspólnego balkonu, a sypialnia gospodarzy do przestronnego tarasu na dachu garażu.

UWAGA! Podane kwoty są cenami przybliżonymi, pochodzą z ogólnodostępnych w Internecie zestawień kosztów, dlatego mogą odbiegać od aktualnych cen oraz nie stanowią oferty handlowej.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.