Narzędzia Dexter - co to jest? Opinie

Marka Dexter została stworzona i jest nadal rozwijana przez Grupę Adeo, do której należy sieć budowlana Leroy Merlin. Istnieje na rynku od ponad 10 lat i w tym czasie zdążyła zebrać wiele pozytywnych, jak i negatywnych opinii. W artykule sprawdzamy, czy warto kupić tańsze narzędzia Dexter od Leroy Merlin, czy lepiej postawić na droższy sprzęt znanej marki.

Wszystkie dane wykorzystane w poniższym artykule, zostały uzyskane 20 listopada 2017 roku. Źródłem pochodzenia informacji jest przede wszystkim strona sklepu internetowego Leroy Merlin.

Wiertarka udarowa Dexter
Leroy Merlin
Wiertarka udarowa Dexter

Narzędzia Dexter – co to jest?

Narzędzia Dexter są produkowane i sprzedawane jako marka własna Leroy Merlin. Jak sugerują opisy producenta, ideą stworzenia marki było dostarczanie dobrej jakości narzędzi w niskiej cenie. Rzeczywiście, wiele produktów marki Dexter uchodzi za stosunkowo dobre jakościowo. Zalety, jakie można wymienić to m.in. ergonomia, rozbudowane wyposażenie i atrakcyjne wzornictwo.

Narzędzia marki własnej Leroy Merlin

Wśród asortymentu marki Dexter znajdziemy elektronarzędzia, narzędzia ręczne oraz materiały eksploatacyjne do elektronarzędzi. W ofercie dostępne są więc wiertarki, szlifierki, wyrzynarki, pilarki, młotowiertarki, wiertarko-wkrętarki, piły, młotki, klucze, poziomice, śrubokręty, papiery ścierne czy tarcze korundowe i wiertła. Na elektronarzędzia producent przyznaje 2-letnią gwarancję za pośrednictwem marketów Leroy Merlin.

Narzędzia Dexter są produkowane i sprzedawane jako marka własna Leroy Merlin. Jak sugerują opisy producenta, ideą stworzenia marki było dostarczanie dobrej jakości narzędzi w niskiej cenie.

Do jakich prac będą nadawać się narzędzia marki Dexter?

Narzędzia marki własnej Leroy Merlin sprawdzą się w:

Porównanie parametrów wiertarki udarowej Dexter i Metabo

Jak rzeczywiście wypadają parametry narzędzi marki Dexter? Czy w tym przypadku cena idzie w parze z jakością? Dla porównania wybraliśmy wiertarkę udarową 650 W marki Dexter oraz wiertarkę o takiej samej mocy popularnej i uznanej marki Metabo. Wiertarka marki Dexter kosztuje 98,95 zł, natomiast produkt firmy Metabo niemal 3 razy tyle, ponieważ jest to kwota 251 zł (dane ze strony internetowej sklepu Leroy Merlin).

Wiertarki Dexter i Matebo
Leroy Merlin
Wiertarki Dexter i Matebo

Porównanie parametrów wiertarki udarowej Dexter i Metabo
Porównanie parametrów wiertarki udarowej Dexter i Metabo

Porównanie parametrów frezarki Dexter i Bosch

Kolejny punkt w porównaniu to frezarka o prędkości minimalne od 11000 do maksymalnej 30000. Tym razem wykorzystaliśmy zbliżoną parametrami frezarkę renomowanej marki Bosch, która ma – jak widać w poniższej tabeli – lepszy skok maksymalny o 5 mm. Pozostałe parametry są praktycznie takie same. Różnica w cenie natomiast jest dość widoczna. Za frezarkę marki Dexter zapłacimy 224 zł, a za bardzo podobny produkt ale firmy Bosch, musimy liczyć się z kosztem 389 zł (dane ze strony internetowej Leroy Merlin).

Frezarki Dexter i Bosch
Leroy Merlin
Frezarki Dexter i Bosch

Porównanie parametrów frezarki Dexter i Bosch
Porównanie parametrów frezarki Dexter i Bosch

Porównanie parametrów pilarki stołowej do drewna Dexter i Makita

Do ostatniego już porównania wybraliśmy pilarki stołowe firmy Dexter oraz Makita. Różnice w cenie między produktami z obu tych marek są bardzo duże. Za pilarkę Dexter, którą wzięliśmy do porównania, zapłacimy 598 zł. Z kolei koszt podobnej pilarki sygnowanej marką Makita, to 1994 zł (dane ze strony internetowej Leroy Merlin). Zatem jest to ponad trzykrotnie wyższa kwota. Co więcej, z poniższych parametrów wynika, że niektóre właściwości pilarki stołowej Dexter są lepsze, niż parametry dużo droższej pilarki marki Makita. Różnica występuje m.in. w prędkości obrotowej. Jednak pilarka Makita pobiera mniej mocy oraz posiada większą ilość zębów w ostrzu z zestawu. Dodatkowo w skład wyposażenia tej pilarki wchodzi większa liczba elementów.

Pilarki stołowe Dexter i Makita
Leroy Merlin
Pilarki stołowe Dexter i Makita

Porównanie parametrów pilarki stołowej Dexter i Makita
Porównanie parametrów pilarki stołowej Dexter i Makita

Opinie o narzędziach marki Dexter

Na sam koniec zebraliśmy dla Państwa opinie osób, które miały kontakt z narzędziami tej marki własnej Leroy Merlin. Opinie – jak widać – są dość skrajne. Jednak – jak zaznaczyło kilka osób w komentarzach – narzędzia marki Dexter są bardzo tanie w stosunku do produktów innych firm, zatem w porównaniu ceny do jakości wypadają bardzo dobrze. 

Poniższe opinie pochodzą z serwisów, takich jak Ceneo, Elektroda, samej strony sklepu Leroy Merlin oraz jednego bloga tematycznego. Każda z opinii dodatkowo posiada odsyłacz w tytule do źródła cytatu.

Opinia z serwisu Elektroda.pl o narzędziach marki Dexter

„Do domowego użytku mam szlifierkę oscylacyjną mimośrodową, wyrzynarkę i pilarkę tarczową (ta dostaje w palnik bo teść rzeźnik) już od 2 lat i zero problemów.”

Opinia z serwisu Hobbydom.pl o pilarce marki Dexter i serwisie pogwarancyjnym

„Serwisu pogwarancyjnego elektronarzędzi tej marki Leroy Merlin nie zapewnia.Po okresie gwarancji w razie awarii sprzęt można wywalić.Właśnie padła mi pilarka po 2,5 roku i choć wiem czego potrzebuję(wirnik),to niestety w Leroy Merlin nikt mi nie pomógł,gdyż serwisu pogwarancyjnego do tych narzędzi nie ma :/”

Opinie z serwisu Leroy Merlin o młotowiertarce Z1C-DS-26B-1 Dexter

„Po dwóch tygodniach pracy delikatnej przy wiercenia uchwytów pod kable główka się rozsyła.”

„Zakołkowałem cały dom kołkami do styropianu ok 2000 szt, wykułem wszystkie bruzdy na kable i kanalizację - działa bez zarzutu”

Opinie z serwisu Elektroda.pl o młotowiertarce Dexter IC1500EH

„Mlotowiertarka Dexter IC1500EH to najwiekszy BUBEL z jakim mialem stycznosc w naprawach, najczestsze usterki to odkrecajace sie sruby mocowania przekladni i glowicy robiace spustoszenie wewnatrz silnika, w tym urzadzeniu psuje sie WSZYSTKO, ZABAWKA.”

„Zakupiłem w Leroy Merlin młot udarowy Dexter IC1500EH pod remont mieszkania. Jak za te pieniądze rewelacyjna maszyna.”

Opinie z serwisu Ceneo.pl o pistolecie do klejenia na gorąco Dexter 939740 LMC11020254

„Witam! Mam go dopiero od kilku dni. Na plus: przewód około 2m, druciana podstawka wydaje się dość stabilna, czas nagrzewania7-8 min. Na minus: końcówka z dyszą mogłaby być cieńsza, co ułatwiłoby bardziej precyzyjną pracę. Klej, który był w komplecie taki sobie, warto dokupić sobie bardziej przeźroczysty. Do drobnych napraw lub sporadycznego majsterkowania, pistolet powinien wystarczyć za świat. Na razie działa bez zarzutu.”

Opinie z serwisu Leroy Merlin o pilarce stołowej TS100S DEXTER POWER

„Piły w zestawie do cięcia chyba gałęzi ale do stolarstwa to trzeba kupić lepszą z gęstym zębem. Jak za te pieniądze utniesz co masz uciąć ale: głośna to mało powiedziana huk i ryk bez słuchawek ogłuchniesz to pewne, nie ma też soft softu tylko uruchamia się z pełną mocą aż strach ją włączyć - nie wiem czy w tej cenie można tego wymagać?”

„Zakupiłem taka sama tylko firmy scheppach. minus jej jest taki że silnik komutatorowy jak w zwykłych pilarkach ręcznych bardzo głośno chodzi, dlatego polecam od razu zakupić słuchawki. Jak narazie używana jest do cięcia suchej gałęziówki i nie narzekam.”

„Piłę użytkuję już pół roku, rzeczywiście złożenie piły trochę zajmuje. Nie wiedzieć czemu u mnie pozostało bardzo dużo rurek, a mimo to piła wygląda jak na zdjęciach. Całe urządzenie delikatnie się kołysze, wystarczy jednak zmienić nogi na mocniejsze. Piła pracuje niekiedy po kilka godzin i nie sprawia to problemów. Problemem jest natomiast ustawienie piły do pracy, zmieniając wysokość zmienia nam się kąt piły, więc trzeba go skorygować. Prowadnice kątowe mają źle naniesioną skalę (ustawiamy 45 stopni w rzeczywistości tnie pod kątem 42) dlatego do ustawienia kąta potrzeba dodatkowo kątomierza. Prowadnica do cięcia wzdłuż przy deskach odgina się, jako że jest montowana tylko z jednej strony. Przy tej cenie nie ma jednak co narzekać.”

Opinie z serwisu Leroy Merlin o frezarce PC1300RT DEXTER POWER

„Przy amatorskich, bardzo nieczęstych działaniach, najpierw dostała bicia (czort wie dlaczego, bo na łożyskach jest sztywna, a frezy biegają), a nastepnie się spaliła. Nie była obciążana, silnik spłonął przy włączeniu bez obciążenia. Zdążyłem zrobić jeden odcinek i przy próbie włączenia zaśmierdziała i zaczęła kręcić się powoli. Niewarte żadnej złotówki.”

„Używam krótko, ale maszyna robi dobre wrażenie”

Lista produktów wykorzystanych w porównaniu

Komentarze

  • malek 2021-06-11T13:38:20Z

    Po trzech latach uleciało wrzeciono w szlifierce kątowej . Szczęście , że nikt nie oberwał . Tajla jest niedostępna , szlifierka do wyrzucenia mimo , że sprawna elektrycznie . Brak serwisu pogwarancyjnego .