Kilka najlepszych przenośnych generatorów dla właścicieli domów jednorodzinnych

Agregaty prądotwórcze to niezastąpione urządzenia, gdy potrzeba energii elektrycznej, a nie ma jak się podłączyć do sieci. Na rynku można znaleźć wiele modeli takich agregatów, w zależności od aktualnych potrzeb domu jednorodzinnego.

null

Po co są potrzebne agregaty prądotwórcze?

Agregaty wytwarzają energię elektryczną zasilającą inne urządzenia. Gdy nie można się podłączyć do sieci energetycznej, należy wykorzystać właśnie agregat prądotwórczy. Są to sytuacje, gdy na przykład występuje awaria sieci lub w danym miejscu nie ma się gdzie podłączyć. Dzięki temu urządzeniu podłączone maszyny pracują wiele godzin. Jeśli chodzi o wybór agregatu odpowiedniego do potrzeb, to przede wszystkim należy patrzeć na parametry techniczne. Jednym z głównych parametrów jest to, ile urządzenie może pracować na jednym zbiorniku paliwa. Zanim wybierze się odpowiedni agregat prądotwórczy, należy sprawdzić, ile paliwa jest zużywanego na godzinę. Oczywiście biorąc pod uwagę moc potrzebną do uruchomienia wybranych urządzeń podłączonych do agregatu. Trzeba zorientować się, ile mocy pobierają te urządzenia i na tej podstawie dobrać agregat. 

null

Jakie agregaty sprawdzą się do domu jednorodzinnego?

Na pewno lepiej wybrać agregat przenośny, który jest przenośny i bardziej mobilny. Można go bez problemu transportować w formie walizki na kółkach. Mniejsze gabaryty i odpowiednio mniejsza moc, będą wystarczające do takich zastosowań. Agregat prądotwórczy przenośny, można kupić już za kilka tysięcy złotych (sprawdź ofertę na stronie: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/agregaty). Jest to rozsądna cena jak za takie urządzenie. Na przykład agregat prądotwórczy ACTIVE AGI 1250 posiada czterosuwowy silnik o pojemności 60cm3 i współpracuje także z benzyną bezołowiową. Dzięki pojemnemu zbiornikowi jest możliwa praca przez dłuższy czas. Czytelne wskaźniki poziomu paliwa i napięcia sprawią, że w trakcie użytkowania, nie będzie żadnych niespodzianek. Żelazna obudowa chroni całe urządzenie. Inny agregat to agregat prądotwórczy GENMAC GR2500IN, ma moc silnika 2,5 kW i automatyczny rozruch. Gdy zabraknie prądu, to ten agregat zasilany benzyną, będzie bardzo pomocny. Jego ciągła praca przez 3 godziny zapewni wygodę użytkowania. Intuicyjny panel sterowania i niewielkie rozmiary to zdecydowane plusy tego urządzenia. Dostarcza on prąd bez skoków napięcia, co chroni zasilane urządzenia.

null

Jakie jeszcze modele agregatów warto sprawdzić?

Na przykład agregat prądotwórczy GENMAC GR3500EIN to model o nieco wyższej cenie, ale jego funkcje są ważne. Posiada on 4-suwowy silnik RATO o pojemności 212 cm3, który jest zasilany benzyną. Całe urządzenie jest dość lekkie bo waży 45 kg, a wygodna rączka umożliwi bezproblemowy transport. Zużycie energii w przypadku tego urządzenia jest niskie. Co bardzo ważne, czas ciągłej pracy to aż 5 godzin. Ten agregat posiada czujnik oleju, co dodatkowo zwiększa komfort i zapobiega zatarciu silnika. Własne źródło energii w postaci agregatów prądotwórczych przenośnych zapewni komfort na przykład w ogrodzie czy do majsterkowania, a nie trzeba się już wtedy martwić o przestoje w zasilaniu. Wybór odpowiedniego agregatu to przede wszystkim decyzja o tym, do jakich celów jest on potrzebny i jak długo powinien pracować. Jeśli jest konieczność dłuższej pracy to faktycznie należy patrzeć na modele o pracy ciągłej około 5 godzin. Natomiast, gdy nie ma aż takich potrzeb, sprawdzą się tańsze agregaty z pracą ciągłą w liczbie 3 godzin. Zawsze warto mieć na wyposażeniu domowym taki agregat. Nigdy nie wiadomo, w jakiej sytuacji się przyda, a przestoje związane z brakiem prądu mogą być naprawdę niekomfortowe i powodować wiele problemów. 

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.