Cztery pokoje na poddaszu

W domach z poddaszem użytkowym u góry zazwyczaj planuje się prywatną część wnętrz. To funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na sensowne rozdzielenie pomieszczeń zgodnie z ich przeznaczeniem. W większości projektów na poddaszu umieszcza się trzy sypialnie, ale są także takie, w których liczba pokoi jest większa.

Dom z co najmniej czterema pokojami na drugiej kondygnacji to propozycja skierowana przede wszystkim do liczniejszych rodzin. W takim układzie zazwyczaj największy pokój zostaje przeznaczony na sypialnię gospodarzy, pozostałe mogę pełnić funkcję sypialni dla dzieci. Ale oczywiście nie wszystkie pomieszczenia muszą zostać przeznaczone na sypialnie. Zdarza się, że w jednym z nich jest aranżowany gabinet lub dodatkowa strefa wypoczynkowa. Układ wnętrz z czterema pokojami na kondygnacji niesie ze sobą wiele możliwości aranżacyjnych i z pewnością gwarantuje domownikom większą swobodę. W poniższym zestawieniu prezentujemy 10 wyjątkowo interesujących projektów domów, w których u góry zaplanowano cztery pokoje.

Projekt Reksio 2G (114,65 m²)

   

Tradycyjna willa z nowoczesnymi elewacjami. Jej zwartą formę urozmaica wykusz w salonie oraz dwie trójkątne lukarny doświetlające pomieszczenia na poddaszu. Sercem całego domu jest pokój dzienny z centralnie usytuowanym kominkiem oraz wyjściem na przyjemny taras.

Projekt Markus (151,25 m²)

   

Wygodny dom z poddaszem użytkowym. Wyróżnia się prostą, zwartą formą, która będzie mieć pozytywne przełożenie na koszty budowy oraz rachunki za ogrzewanie. Na poddaszu, oprócz czterech wygodnych pokoi, łazienki oraz pomieszczeń gospodarczych, zaplanowano również obszerny przedpokój.

Projekt Praktyczny 3A (157,2 m²)

   

Elegancka willa o klasycznej formie i atrakcyjnym sposobie wykończenia. Jej mocną stroną są doskonale rozplanowane przeszklenia, które optymalnie doświetlają wnętrza oraz otwierają je na otoczenie. Uroku dodają jej także piękne lukarny, podcienie oraz wykusz.

Projekt Zosia Drewniany Termo (139 m²)

   

Piękny i funkcjonalny budynek wykonany w technologii szkieletu drewnianego. Program użytkowy parteru wzbogacono o dodatkowy pokój z łazienką. Poddasze z kolei podzielono na cztery wygodne sypialnie.

Projekt Koncept-1 (193,74 m²)

   

Nowocześnie zaaranżowany dom z poddaszem użytkowym. Na uwagę zasługuje sposób usytuowania garażu, który został połączony z częścią mieszkalną za pośrednictwem garderoby i wiatrołapu. Powierzchnię parteru zajmuje niemal wyłącznie dzienna część pomieszczeń. Na poddaszu są sypialnie, w tym jedna z dostępem do obszernego tarasu.

Projekt Domidea 51 (132,99 m²)

   

Budynek, który może powstać na wąskiej działce. Minimalna szerokość parceli to w tym przypadku 17,6 m. Interesujące rozwiązanie polega na umieszczeniu wejścia głównego po prawej stronie domu, dzięki czemu w środku uniknięto nadmiernie wydłużonych korytarzy.

Projekt Tytan 4 (134,26 m²)

   

Dom jednorodzinny o stylu budzącym skojarzenia z architekturą śródziemnomorską. Budynek jest piętrowy, nie posiada poddasza, wszystkie jego wnętrza są więc pełnowymiarowe i ustawne. Największa sypialnia na piętrze została połączona z dużą garderobą oraz łazienką.

Projekt FX-38 (196,95 m²)

   

Propozycja, która może zainteresować właścicieli nieco węższych działek. Nowoczesny, minimalistyczny dom z pozbawionym okapów dachem dwuspadowym. Jednym z jego atutów są liczne efektowne przeszklenia atrakcyjnie łączące wnętrza z otoczeniem.

Projekt Galilea (153,83 m²)

   

Tradycyjna willa o zwartej, kompaktowej bryle. W środku przewidziano funkcjonalny podział na strefę dzienną, prywatną i gospodarczą. Jeden z pokoi usytuowano nad garażem, dodatkowy pokój znajduje się również na parterze.

Projekt Magnat (205,45 m²)

   

Elegancka, przestronna rezydencja, która może spodobać się miłośnikom dawnych dworków. Szyku dodają jej gustowne detale – klasyczne kolumny, boniowanie, półokrągły wykusz czy okna ze szprosami. Na parterze, oprócz przestronnego salonu, zaplanowano dwa dodatkowe pokoje – gościnny oraz gabinet.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.