Dobra wizualizacja i aranżacja

Dobrze dobrany projekt to co najmniej połowa sukcesu przedsięwzięcia budowlanego. Dom powinien podobać się przyszłym mieszkańcom, musi też zapewniać im komfort i bezpieczeństwo. Dobrze także, gdyby nie był kosztowny ani w budowie, ani tym bardziej w utrzymaniu.

Czy uda się zrealizować te wszystkie założenia w dużej mierze zależy od tego, na jaki projekt padnie wybór inwestorów. To decyzja niezwykle brzemienna w skutkach. Analizując poszczególne projekty, trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, wytypować ich mocne strony, przyjrzeć się mankamentom. Warto też przy tej okazji „zajrzeć do środka”. Taką możliwość zapewniają wizualizacje wnętrz, które są dołączane do niektórych projektów. Można na nich obejrzeć zaproponowane przez architektów aranżacje wybranych pomieszczeń i lepiej zorientować się, co do ich funkcjonalności i ustawności. Poniżej prezentujemy kilka projektów z załączonymi wizualizacjami. Zapraszamy do środka! 

Projekt Ekonomiczny 4 (98,4 m²)

   

Nowoczesny dom parterowy. Prosta architektura, minimalistyczne wykończenie, praktyczne rozwiązania. Duże przeszklenia w dziennej części pomieszczeń. Dobra propozycja dla właścicieli tzw. wąskich działek – projekt zmieści się na posesji o szerokości 16,15 m.

Projekt EX 11 G2 wersja C soft (140,05 m²)

   

Interesujący przykład wygodnego domu jednokondygnacyjnego dla czteroosobowej rodziny. Przy bocznej elewacji zaplanowano duży garaż. Centralnym pomieszczeniem tworzącym prawdziwe serce całego domu jest salon z przeszklonymi otwarciami na dwie strony: frontową oraz ogrodową.

Projekt Willa Floryda (363,71 m²)

   

Ekskluzywna rezydencja z niezwykle bogatym układem funkcjonalnym. Poczucie przestronności w strefie dziennej potęguje częściowe otwarcie na drugą kondygnację. U góry przewidziano cztery komfortowe sypialnie z łazienkami oraz atrakcyjny pokój rekreacyjny.

Projekt Kiel (85,57 m²)

   

Jeden z projektów, które można zrealizować przy dofinansowaniu z programu Mieszkanie dla młodych. Nieduży, przytulny, nietrudny i niedrogi w realizacji. Wszystkie pomieszczenia znajdują się na parterze, urządzania wnętrz nie skomplikują więc charakterystyczne dla poddaszy skosy.

Projekt Wilson I (130,6 m²)

   

Dom parterowy o mniej typowym kształcie bryły i wielu interesujących rozwiązaniach. W tym przypadku garaż zaplanowano przed frontową elewacją. W środku zachowano wyraźny podział na część dzienną oraz prywatną, a w zacisznie usytuowanym załamaniu pomiędzy dwoma skrzydłami budynku utworzono przyjemny taras.

Projekt Rio (113,53 m²)

   

Tradycyjny dom z poddaszem i wkomponowanym w bryłę garażem. Wyróżnia się prostą bryłą zaplanowaną na rzucie w kształcie prostokąta i przekrytą stromym dachem dwuspadowym. Charakterystycznym elementem jest frontowy daszek, praktyczne zadaszenie utworzono również nad wyjściem na taras.

Projekt Praktyczny 2A (152,5 m²)

   

Elegancka willa z pięknymi lukarnami urozmaicającymi połacie dwuspadowego dachu. Efektownie prezentuje się przeszklony wykusz powiększający salon. W środku na uwagę zasługuje kilka praktycznych rozwiązań; m.in. centralnie usytuowany kominek czy dodatkowy pokój na parterze.

Projekt Endo drewniany (114,19 m²)

   

Dom wykonany w technologii szkieletu drewnianego. Precyzyjnie rozplanowany układ pomieszczeń został ujęty w prostej bryle na rzucie prostokąta, przekrytej dachem dwuspadowym o łagodnym kącie nachylenia. Oprócz salonu również dwa sąsiaduje z nim pokoje mają dostęp do dużego tarasu.

Projekt Lambert (91,4 m²)

   

Wygodna siedziba dla czteroosobowej rodziny. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni zaplanowano komplet pomieszczeń mieszkalnych oraz zaplecze gospodarcze z garażem. Klasyczną formę wykończono w tym przypadku we współcześnie atrakcyjny sposób, nadając budynkowi nowoczesny rys.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.