Garaż przy domu
Gdzie zaplanować garaż? To jedno z tych pytań, na które trzeba znaleźć odpowiedź i to najlepiej jeszcze zanim przystąpi się do wyszukiwania projektu domu. Garaż dobudowany do ściany bocznej jest jednym z bardziej ekonomicznych rozwiązań, nie na każdej działce będzie jednak możliwy do zrealizowania.
Garaż może zostać wkomponowany w bryłę, znajdować się w piwnicy, zostać dobudowany do frontowej lub bocznej elewacji. Albo powstać obok domu, jako obiekt wolno stojący. Możliwości jest więc wiele, wybór jednej, konkretnej zależy od indywidualnych potrzeb i uwarunkowań. Pisząc o uwarunkowaniach, mamy na myśli przede wszystkim kształt i powierzchnię działki. Na niewielkiej posesji najlepszym rozwiązaniem może okazać się garaż w piwnicy. Budowa garażu przylegającego do bocznej elewacji wypada z kolei korzystnie ekonomicznie. Specjalnie z myślą o inwestorach poszukujących projektu domu właśnie z takim rozwiązaniem przygotowaliśmy poniższe propozycje.
Projekt EX 11 G2 wersja D (144,73 m2)
Energooszczędny, parterowy budynek o znakomitych parametrach cieplnych i zwartej, lecz niebanalnej bryle z modną kompozycją elewacji. Reprezentacyjny salon z dużymi przeszkleniami i kominkiem oferuje wiele możliwości aranżacyjnych. Dwustanowiskowy garaż został tutaj oddzielony termicznie od ogrzewanej części budynku.
Projekt Delisa (134,12 m2)
Wygodny i elegancki dom z poddaszem użytkowym. Bardzo funkcjonalny i przy tym niedrogi w realizacji. Garaż zaplanowano przy prawej ścianie szczytowej i zwieńczono płaskim dachem, którego powierzchnię dodatkowo wykorzystano jako taras. Wnętrze garażu zostało funkcjonalnie skomunikowane z częścią mieszkalną.
Projekt Z Klasą 3 (222,7 m2)
Komfortowa, piętrowa, podmiejska rezydencja o klasycznej formie i współczesnym detalu. Na uwagę zasługuje zwłaszcza dzienna część pomieszczeń z efektownymi przeszkleniami i pustką nad jadalnią. Duży garaż przylega do prawej ściany i z mieszkaniem łączy się za pośrednictwem garderoby.
Projekt Albus 2 (137,56 m2)
Elegancki i zarazem przytulny dom, w którym postawiono przede wszystkim na sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne. Prostą bryłę przekrywa tutaj dwuspadowy dach ze stylowymi lukarnami z przeszklonymi balkonami. Garaż jest dostępny za pośrednictwem pomieszczenia gospodarczego. Bezpośrednio nad nim pozostawiono duży strych do adaptacji na dowolne cele.
Projekt Ofelia (170,05 m2)
Reprezentacyjna willa o tradycyjnej, pięknej sylwetce i doskonale zaplanowanym układzie pomieszczeń. Budynek zachwyca pięknymi lukarnami, praktycznymi podcieniami oraz eleganckim wykuszem. Garaż przylega do domu z lewej strony. Jego atutem jest nie tylko duża kotłownia, ale także strych na poddaszu.
Projekt Aloes B (102,6 m2)
Przytulny dom o klasycznej, nietrudnej i niedrogiej w realizacji bryle. Tę nieskomplikowaną, lecz elegancką formę urozmaica przeszklony wykusz. W części ogrodowej zaplanowano nie tylko duże przeszklenia, ale także zadaszenie nad tarasem. Garaż znajduje się po lewej stronie, jego wnętrze nie zostało jednak bezpośrednio połączone z częścią mieszkalną.
Projekt Zadębie średnie z garażem (110,72 m2)
Piękny dworek, który może przypaść do gustu między innymi miłośnikom tradycyjnej architektury. Kompletny program funkcjonalny zaplanowano na parterze, ale układ ten można powiększyć o 37,31 m2 powierzchni na poddaszu. Dobudowany do prawej ściany garaż nie został bezpośrednio skomunikowany z częścią mieszkalną. Z jego wnętrza za pośrednictwem schodów składanych jest dostępny strych.
Projekt Heladia (164,5 m2)
Tradycyjny dom z nowocześnie wykończonymi elewacjami. Uwagę przykuwają tutaj dwie stylowe lukarny z balkonami. Charakterystycznym elementem jest także przeszklony wykusz w części ogrodowej. Garaż został przekryty dwuspadowym dachem, a powierzchnię nad nim przeznaczono na komfortowy apartament gospodarzy.
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.