Duże garaże

Garaż, który jest połączony z pozostałą częścią domu, uchodzi za najwygodniejsze rozwiązanie. Pozwala na łatwy dostęp do samochodu, uniezależnia od warunków pogodowych. W większości projektów gotowych właśnie taki wariant jest uwzględniany. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się przy tym projekty z dużymi – dwustanowiskowymi – garażami.

O zaletach garażu nikogo nie trzeba przekonywać. Jego budowa obecnie jest niemal standardem. Prawie każdy z budujących dom decyduje się także na garaż. Do indywidualnego rozstrzygnięcia pozostają szczegóły – sposób usytuowania garażu czy liczba jego stanowisk. Ta pierwsza kwestia w dużej mierze zależy od kształtu działki. Powierzchnia nieruchomości ma wpływ także na liczbę stanowisk; na niedużej działce garaż dwustanowiskowy po prostu się nie zmieści. Jeśli jednak warunki na to pozwalają, a domownicy korzystają z dwóch samochodów, warto wybrać projekt domu z garażem dwustanowiskowym. Na przykład jeden z zamieszczonych poniżej.

Projekt Lemko Termo (187,63 m²)

   

Elegancki, komfortowy dom jednorodzinny z poddaszem do adaptacji. Przestronny salon imponuje efektownymi przeszkleniami oraz pustką sięgającą drugiej kondygnacji. Budynek zaplanowano na rzucie w kształcie litery T. Garaż znajduje się w wysuniętej części frontowej. Przy jego ścianie bocznej umieszczono podcień wejściowy.

Projekt Koncept-01 (193,74 m²)

   

Przestronny dom jednorodzinny z nietypowo zaplanowanym garażem. W tym przypadku garaż nie przylega bezpośrednio do jednej ze ścian budynku, nie jest też wkomponowany w jego bryłę. Stanowi osobną konstrukcję, znajduje się tuż obok, a z mieszkaniem łączy go garderoba.

Projekt Dom z widokiem 3 (186,93 m²)

   

Komfortowa rezydencja o eleganckiej, zgrabnej bryle i przestronnych wnętrzach z antresolą. Dobra propozycja dla właścicieli działek z wjazdem od strony południowej, dzienną cześć pomieszczeń wraz z tarasem zaplanowano bowiem w sposób korzystny dla takiej lokalizacji. Duży garaż znajduje się przy prawej ścianie. Jest zwieńczony osobnym dachem, pod którym zaplanowano strych.

Projekt Ekonomiczny 4 (98,1 m²)

   

Nowoczesny dom parterowy. Prosta architektura, minimalistyczne wykończenie, praktyczne rozwiązania. Dobra propozycja dla właścicieli tzw. wąskich działek – projekt zmieści się na posesji o szerokości 16,15 m. Na uwagę zasługuje sposób usytuowania garażu, który zajmuje całą szerokość elewacji frontowej.

Projekt Willa Parkowa (159,01 m²)

   

Komfortowa rezydencja, niezwykle elegancka i reprezentacyjna. Może budzić skojarzenia z dawnymi dworkami. Poczucie przestronności w części dziennej potęgują olbrzymie przeszklenia oraz otwarcie na drugą kondygnację. Duży garaż zaplanowano przed fasadą i połączono z mieszkaniem za pośrednictwem kotłowni i szatni.

Projekt BW-19 wariant podpiwniczony (124,4 m²)

   

Przytulny, ekonomiczny i wygodny dom z poddaszem użytkowym. Najlepiej pasuje na działkę z wjazdem usytuowanym od strony południowej. Pod całym mieszkaniem zaplanowano podpiwniczenie. Przeniesiono tutaj wszystkiej pomieszczenia gospodarcze, w piwnicy umieszczono też garaż dwustanowiskowy.

Projekt Koncept-37 (186,56 m²)

   

Oryginalna willa piętrowa, bez poddasza. W tym przypadku nietuzinkowa forma kryje w sobie nie mniej interesujące wnętrza, które znajdują zewnętrzne przedłużenia w postaci pięknych tarasów. Jeden z nich znajduje się nad dwustanowiskowym garażem.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.