Nowe i nietypowe projekty garaży

Garaż z wiatą i grillem, z dużym zapleczem gospodarczym, a może z mieszkaniem na poddaszu? Każdy z wymienionych wariantów znajdą Państwo w naszej bazie. Wybór gotowych projektów garaży jest naprawdę duży i obok najbardziej klasycznych, najprostszych budynków można znaleźć także bardziej wyszukane i mniej typowe propozycje.

Garaż powinien przede wszystkim zapewnić wygodne i bezpieczne schronienie dla samochodu (jednego bądź kilku). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby spełniał także dodatkowe funkcje. Czasem ograniczeniem może być powierzchnia działki, ale w przypadku zamiany projektu budynku parterowego na podobny, tylko że z poddaszem, powierzchnia zabudowy nie zmienia się, a inwestor zyskuje dodatkową przestrzeń na drugiej kondygnacji. To tylko jeden z przykładów na mniej typowe wykorzystanie budynków garażowych. Więcej interesujących propozycji znajdą Państwo w poniższym zestawieniu.

Projekt G308 (37,26 m²)

   

Prosta forma zwieńczona płaskim dachem. Nietrudna i niedroga w budowie. Gustownie wykończona drewnianą okładziną, która podkreśla podział budynku na dwie strefy: garażową i gospodarczą.

Projekt AG G7 (39,44 m²)

   

Niewielki, elegancki i bardzo funkcjonalny garaż na dwa samochody. W środku obok miejsc parkingowych wyznaczono także specjalne zaplecze gospodarcze. Z zewnątrz budynek przykuwa uwagę eleganckim dachem czterospadowym z pięknie zaznaczoną połacią frontową.

Projekt G244 (36,47 m²)

   

Wielofunkcyjny obiekt, który doskonale sprawdzi się zarówno jako garaż, zaplecze gospodarcze, jak i miejsce relaksu na świeżym powietrzu. Wnętrze podzielono na jednostanowiskowe miejsce garażowe oraz dwa pomieszczenia gospodarcze, na zewnątrz natomiast zaplanowano altanę z grillem.

Projekt DP-GD2-01 (47,41 m²)

   

Doskonała propozycja dla właścicieli domów z bali, wolno stojący garaż wykonano bowiem w tej samej technologii. W środku znalazło się miejsce na dwa samochody oraz zaplecze gospodarcze. Dodatkowy bonus polega na możliwości wykorzystania powierzchni poddasza (w garażu przewidziano schody składane na strych).

Projekt MS-G10 (52,3 m²)

   

Szykowny garaż dwustanowiskowy z obszernym aneksem gospodarczym. Bryła budynku nie jest skomplikowana, zwieńczona dachem dwuspadowym, z którego utworzono charakterystyczne trójkątne zadaszenie nad bramami wjazdowymi. Atrakcyjnie prezentuje się także strefa wejściowa do pomieszczenia gospodarczego usytuowana w obszernym podcieniu

Projekt G38 (27,46 m²)

   

Uniwersalna propozycja, która dopasuje się zarówno do domu o tradycyjnym stylu zabudowy, jak i budynku nowoczesnego. Zapewni bezpieczne schronienie dla jednego samochodu, może też pełnić funkcję magazynu na narzędzia ogrodnicze (pomieszczenie gospodarcze) oraz tarasu (wiata z grillem).

Projekt DP-G2-04 (59,07 m²)

   

Duży, komfortowy garaż o klasycznie eleganckiej bryle i tradycyjnym wykończeniu; czerwień dachu pięknie kontrastuje z bielą tynku elewacyjnego. Do środka wiodą dwie bramy garażowe oraz dodatkowe drzwi umieszczone z tyłu. Na poddaszu znajduje się sporej wielkości pomieszczenie gospodarcze.

Projekt G58 (30,32 m²)

   

Interesująca propozycja dla inwestorów, którzy w jednym budynku chcieliby mieć zarówno garaż, jak i zaplecze gospodarcze oraz zaciszną wiatę z miejscem na grilla i jadalnię na świeżym powietrzu.

Projekt AT-M8 (100,8 m²)

   

Dwustanowiskowy garaż z możliwością wykorzystania poddasza na cele mieszkalne. Powierzchnię drugiej kondygnacji wstępnie podzielono na dwa pokoje, kuchnię i łazienkę. Na dole natomiast, obok pomieszczenia garażowego na dwa samochody, przewidziano także zaplecze gospodarcze.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.