Jasność widzę, widzę jasność

Efektowne przeszklenia pojawiają się nie tylko w domach nowoczesnych, ale także w budynkach zaprojektowanych w stylu tradycyjnym. Z zewnątrz dodają bryłom lekkości i elegancji, ale aby możliwe było docenienie ich uroku w pełni, trzeba znaleźć się we wnętrzach.

Duże okna mogą urozmaicić każdy rodzaj zabudowy. Olbrzymie tafle szkła z zewnątrz prezentują się imponująco. Wnętrzom natomiast zapewniają doskonałe oświetlenie, poczucie przestrzeni i otwarcia na otoczenie. Duże okna są zazwyczaj montowane w pokojach dziennych, od strony południowej. Nieuzasadnione są przy tym obawy o możliwość pojawienia się z ich powodu strat ciepła. Nowoczesne okna cechują się bardzo dobrymi parametrami, a jeśli zostaną właściwie rozmieszczone, to bilans energetyczny budynku dzięki nim zyska. Poniżej prezentujemy kilka projektów domów z pięknymi przeszkleniami. Do wszystkich zostały przygotowane wizualizacje wnętrz, które pozwolą lepiej zorientować się w układzie pomieszczeń, ich wielkości oraz możliwościach aranżacji. 

Projekt Koncept-18 (135,77 m²)

   

Funkcjonalna, elegancka i niebanalna wersja domu z poddaszem użytkowym. Jednostanowiskowy garaż przylega do frontowej elewacji, nad nim zaplanowano taras. Drugi taras – naziemny – znajduje się przy pokoju dziennym.

Projekt Doskonały 1 (177,4 m²)

   

Ciekawie zaprojektowana bryła zwieńczona niesymetrycznym dachem dwuspadowym. Jednym z charakterystycznych elementów tej budowli jest pulpitowa lukarna. We wnętrzach króluje jasny i przestronny salon z antresolą.

Projekt Willa słoneczna (223,89 m²)

   

Nowoczesna rezydencja miejska. Oprócz przestronnej części dziennej na parterze i strefy prywatnej na piętrze przewidziano tutaj także podpiwniczenie, gdzie zaplanowano pomieszczenia o charakterze rekreacyjnym – domowe spa z sauną.

Projekt House 11.1 (203,43 m²)

   

Wysmakowany minimalizm w połączeniu z komfortem świetnie zaplanowanych i przestronnych pomieszczeń. Większość okien sięga od podłogi niemal do sufitu, zapewniając doskonałe oświetlenie wnętrz i ich ciekawe połączenie z otoczeniem.

 Projekt G-house (176,06 m²)

   

Nowoczesna forma składająca się z kompozycji jasnych płaszczyzn wypełnionych powierzchniami szklenia oraz ciemnego drewna, podkreślona pionem kominowym. Budynek sprawia wrażenie niedostępnego od strony frontowej i otwartego na ogród.

Projekt Oktawian (140 m²)

   

Prosta bryła z pozbawionym okapów dwuspadowym dachem. Stosunkowa niedroga i nietrudna w realizacji. We wnętrzach zachowano wyraźny podział na strefę dzienną oraz prywatną. Ciekawym rozwiązaniem jest wyposażenie kuchni w wyjście bezpośrednio do ogrodu.

Projekt Kaprys wersja A (266 m²)

   

Wyjątkowa, z rozmachem zaprojektowana bryła o jasnym i przestronnym układzie funkcjonalnym. Centralnie usytuowany salon doświetlają okna dachowe, a galeria na piętrze dodaje wnętrzom lekkości. Zadaszone tarasy umożliwiają korzystanie z uroków ogrodu niezależnie od pogody.

Projekt Majorka (136,23 m²)

   

Interesująca propozycja dla właścicieli działek z wjazdem od strony południowej. W tym przypadku dzienną część pomieszczeń usytuowano w korzystny dla takich działek sposób – z przodu budynku. Program funkcjonalny stworzono z myślą o czteroosobowej rodzinie.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.