Klasyczne rezydencje dla wymagających

Tradycyjna architektura ma w sobie ponadczasowy urok, który cieszy się niezmiennym uznaniem inwestorów. W projekcie klasycznego domu nie znajdziemy zaskakujących niespodzianek w postaci futurystycznych elementów zabudowy, pojawią się natomiast eleganckie lukarny, słoneczne wykusze i otoczone kolumnami podcienie.

Kto lubi klasyczne rozwiązania, ten może przebierać w ofercie, kolekcja projektów tradycyjnych domów i dworków jest bowiem zróżnicowana i atrakcyjna. Najpierw warto jednak doprecyzować własne wymagania, biorąc pod uwagę wytyczne zawarte w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, i dokładnie określić, jakiego budynku szukamy. Czy ma to być przytulny dom z poddaszem, piętrowa willa czy może parterowy dworek? Każda propozycja ma swoje zalety, które trzeba dokładnie przeanalizować. Poniżej prezentujemy domy o powierzchni powyżej 160 m² zaprojektowane w stylu tradycyjnym. To komfortowe rezydencje o ponadczasowym uroku i przestronnych wnętrzach.

Projekt Komfortowy 1 (178,1 m²)

   

Piękny dom zwieńczony reprezentacyjnym dachem wielospadowym. W budynku zaprojektowano dwie kondygnacje, przy czym na parterze przewidziano komplet pomieszczeń dziennych i prywatnych, a na poddaszu – antresolę, która może pełnić np. funkcję pokoju gościnnego bądź wypoczynkowego.

Projekt Brawo 3 Y (193,7 m²)

   

Klasycznie elegancki budynek z czerwonym dachem i białymi elewacjami. Harmonijną częścią tej tradycyjnej stylistyki się okna ze szprosami. Pod domem zaplanowano podpiwniczenie, a na parterze reprezentacyjny salon odseparowano od kuchni.

Projekt Naomi G2 (175,87 m²)

   

Dom dla rodzin ceniących funkcjonalne przestrzenie i stylowe piękno. Rozbudowana bryła, urozmaicona m.in. wykuszem i ryzalitem, została przekryta wielospadowym dachem z urokliwymi lukarnami. Budynek jest energooszczędny, a jego wnętrza zachwycają wielkimi przeszkleniami atrakcyjnie otwierającymi je na otoczenie. Ich uzupełnieniem jest zadaszony taras.

Projekt Miramas 2 (166,88 m²)

   

Urocza willa z pięknie zaakcentowaną i otoczoną stylowymi murkami strefą wejściową oraz nie mniej oryginalnym ryzalitem usytuowanym od strony ogrodowej. Zaciszny zakątek z tyłu budynku wykorzystano do utworzenia zadaszonego tarasu.

Projekt Eko (193,82 m²)

   

Dom dla zwolenników tradycyjnej architektury, którzy doceniają mniej typowe rozwiązania. Bryła przykuwa uwagę swym maksymalnym otwarciem na ogród, zapewnionym przez duże przeszklenia, prostopadłościenny wykusz oraz taras na dachu garażu.

Projekt TK 35 (201,76 m²)

   

Przestronna rezydencja o uroku typowym dla solidnego, tradycyjnego budownictwa jednorodzinnego. Wewnątrz udało się maksymalnie wykorzystać całą dostępną powierzchnię, łącznie z przestrzenią pod schodami. Nad garażem pozostawiono pomieszczenie, w którym można zaaranżować np. domową siłownię.

Projekt Patrycja (256,6 m²)

   

Jednorodzinny dom z efektownym dachem, miejscami doprowadzonym niemal do poziomu podłoża. Atrakcyjnie prezentują się również stylowe wykusze. Wewnątrz zachowano podział na część dzienną i prywatną, a w ramach tej pierwszej wydzielono salon i jadalnię, z którą sąsiaduje duża kuchnia.

Projekt Pustułka (2014,8 m²) 

   

Piętrowa willa bez poddasza, a co za tym idzie – bez skosów. Klasycznego uroku dodają jej piękne kolumny wspierające podcień wejściowo-tarasowy oraz podpierające zadaszenie balkonów. Parter zachwyca przestronnością, natomiast druga kondygnacja gwarantuje zaciszny spokój w pokojach prywatnych.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.