Przestronne wnętrza bez skosów

Większe domy parterowe nieodmiennie wzbudzają zainteresowanie, kojarzą się bowiem z komfortem ustawnych pomieszczeń rozlokowanych na jednym poziomie. Trzeba jednak pamiętać, że duży dom parterowy zmieści się wyłącznie na działce o odpowiedniej wielkości.

Po pierwsze więc działka. Jeśli na wybranej nieruchomości uda się posadowić budynek o rozłożystej bryle i zostanie przy tym wystarczająco dużo miejsca na ogród, to można rozważyć budowę większego domu parterowego. Brak schodów będzie jego pierwszym atutem, istotnym zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi oraz osób w podeszłym wieku. Druga znacząca zaleta polega na braku charakterystycznych dla poddaszy skosów. A zatem w domu parterowym wszystkie pomieszczenia będą wygodne i ustawne, nikogo też nie zmęczy codzienna bieganina po schodach. Jeśli ta perspektywa wydaje się Państwu atrakcyjna, to warto przejrzeć poniżej prezentowane projekty parterowych domów o powierzchni powyżej 120 m².

Projekt Szkwał 2 CE (146,4 m²)

   

Budynek zaprojektowany z myślą o czteroosobowej rodzinie. Jego cechą charakterystyczną jest podcień, który otacza dom niemal ze wszystkich stron. Pod frontowym zadaszeniem zaplanowano wiatę garażową, a pod ogrodowym – taras.

Projekt Leno IV (176,18 m²)

   

Elegancka willa z dwustanowiskowym garażem, zacisznie ulokowaną strefą prywatną oraz jasną i przestronną częścią dzienną. Jednym z atutów projektu jest zadaszony taras z kamiennym kominkiem.

Projekt Dom przy Jodłowej (196,8 m²)

   

Piękny dworek o ponadczasowym uroku architektury nawiązującej do stylu dawnych siedzib szlacheckich. Elementami nasuwającymi to skojarzenie są ganki wejściowe zaznaczone kolumnowymi portykami. Charakterystyczny jest też układ pomieszczeń rozlokowanych wokół pokoju dziennego.

Projekt Kameralny 2 (169,7 m²)

   

Perfekcyjnie zaplanowany układ wnętrz zawarty w prostej bryle o podstawie litery T. Z frontowej elewacji występuje forma dwustanowiskowego garażu, z tyłu natomiast pokój dzienny znajduje swoje zewnętrzne przedłużenie w postaci zadaszonego tarasu.

Projekt AJR 23 (130,4 m²)

   

Doskonała propozycja dla właścicieli działek z wjazdem usytuowanym od strony południowej. Bryła zachwyca prostym, pięknie wykończonym kształtem z płaskim dachem. Całość dopełniają duże, efektowne przeszklenia.

Projekt Koncept-27 (136,58 m²)

   

Elegancki, nowocześnie zaaranżowany dom. Z zewnątrz przykuwa uwagę atrakcyjnymi elewacjami, dużymi przeszkleniami i zacisznym tarasem. Wewnątrz z kolei równych sobie nie ma imponująca przestronnością strefa dzienna.

Projekt Kazimierz (149,27 m²)

   

Interesujący dom, wyposażony, ale z umiarem, w ciekawe detale architektoniczne. Wejście do budynku podkreślają kolumny, podpierające także dwa inne podcienie. Charakterystyczne dla tej budowli są zaokrąglone okna oraz narożnie usytuowany salon.

Projekt Zbigniew z garażem (134,23 m²)

   

Komfortowe, przestronne pomieszczenia rozlokowane w zgrabnej, foremnej bryle. Spodobają się zwolennikom rozdzielenia kuchni od salonu, w tym przypadku bowiem kuchnia jest ulokowana obok salonu i nie łączy się z nim bezpośrednio.