Kontroluj koszty budowy

Sposobów na optymalizację kosztów budowy domu jest wiele; począwszy od wyboru odpowiedniego projektu, a na budowie systemem gospodarczym i nieustannych poszukiwaniach tańszych materiałów skończywszy. Sposób na kontrolę wydatków jest jeden. To kosztorys inwestorski. Czyli dokument, dzięki któremu można zaplanować budowę i skutecznie sprawować nadzór nad nią.

Inwestorzy zazwyczaj chcą wiedzieć, ile będzie kosztować budowa ich domu na długo zanim na działce ruszą prace. Najlepiej - jeszcze zanim zostanie kupiony projekt. Zdobycie orientacji w tym temacie zapewniają szacunkowe koszty budowy, które widnieją pod każdym z gotowych projektów domów. Bardziej dokładne dane dostarcza kosztorys inwestorski.

Zdobycie orientacji w tym temacie zapewniają szacunkowe koszty budowy, które widnieją pod każdym z gotowych projektów domów.

To szczegółowy dokument opracowany przez specjalistów z branży budowlanej. Można go zamówić do każdego projektu gotowego, do niektórych jest dodawany bezpłatnie. Poniżej prezentujemy wybrane projekty domów, do których kosztorys otrzymają Państwo gratis.

Projekt Maja 2G (88,31 m²)

   

Dom jednorodzinny z niezwykle atrakcyjną częścią rekreacyjną. Uwagę przykuwa duży, zadaszony taras z kominkiem. Nie mniej atrakcyjnie prezentuje się salon, w którym również umieszczono kominek. Kuchnię z kolei usytuowano w taki sposób, że jest dostępna zarówno z pokoju dziennego, jak i z holu.

Projekt Baset 1 bez garażu (116,6 m²)

   

Klasyczny dom z poddaszem. Na dole znajduje się strefa dzienna oraz dodatkowy pokój. U góry trzy sypialnie. Z salonu jest dostępny taras, z pokoi na poddaszu – dwa balkony. Zwarta, nieskomplikowana bryła zapewnia sprawną i szybką budowę.

Projekt Hary I (128,94 m²)

   

Parterowy dom, który może zostać zrealizowany także na stosunkowo wąskiej działce (minimalna szerokość działki: 19,96 m). Pokój dzienny zachwyca przestronnością, część prywatna natomiast tworzy dobrze odseparowany zakątek. Z głównej sypialni i salonu można wyjść na zaciszny taras.

Projekt Darlena XL (153,87 m²)

   

Komfortowa willa z czterema sypialniami na poddaszu oraz dodatkowym pokojem na parterze. Godna polecenia propozycja na tzw. płytkę działkę (może powstać na działce o długości 18,64 m). W bryłę budynku wkomponowano duży garaż.

Projekt M-102 (102,11 m²)

   

Energooszczędny dom z możliwością adaptacji poddasza. Na dole zaplanowano mieszkanie z trzema sypialniami i strefą dzienną. U góry można zaaranżować drugi, niewiele mniejszy lokal, dostępny za pośrednictwem schodów usytuowanych w wiatrołapie.

Projekt BW-49 (99,1 m²)

   

Przytulny domek z garażem dobudowanym do ściany bocznej. Na uwagę zasługują liczne pomieszczenia pomocnicze (składzik przy garażu, schowek pod schodami, spiżarnia przy kuchni), które rozmieszczono w taki sposób, aby zapewnić jak najlepszą funkcjonalność wszystkich wnętrz.

Projekt Marcel IV G2 (130,54 m²)

   

Dom z możliwością późniejszego powiększenia powierzchni użytkowej. Wygodne mieszkanie dla czteroosobowej rodziny zaplanowano na parterze, na poddaszu natomiast pozostawiono 66,29 m², które można wykończyć i urządzić w dowolny sposób. Miejsce na schody wyznaczono w holu.

Projekt Inka II z garażem jednostanowiskowym A na paliwo stałe (96,6 m²)

   

Mały, uroczy domek z garażem. To tradycyjnie elegancka wersja domu z przytulnym poddaszem umieszczonym pod stromym dachem dwuspadowym. U góry znajdują się trzy sypialnie. Na parterze zaplanowano pokój, który również można przeznaczyć na sypialnię.

Projekt Kasjusz (109,2 m²)

   

Dom o zwartej i prostej bryle, który zmieści się nawet na niewielkiej działce. Powierzchnia zabudowy tego budynku wynosi jedynie 89,2 m². Swoją architekturą nawiązuje do form najbardziej popularnych w budownictwie jednorodzinnym. Sposób wykończenia nadaje mu współczesny rys.

Projekt Pistacja (90 m²)

   

Budynek z kompletem pomieszczeń rozmieszczonych na jednej kondygnacji. Jego bryła jest prosta i ekonomiczna, a powierzchnia użytkowa – bardzo dobrze zaplanowana. Wygodne sypialnie sąsiadują z obszernym salonem. Dom zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnić niski poziom zużycia energii. 

Komentarze

  • wlodek 2019-03-06T06:37:05Z

    tanich domow nigdy nie było i nie bedzie....urzedasy maja w tym swój wielki udział