Narzędzia MacAllister - co to jest? Opinie

Narzędzia MacAllister produkowane są jako marka własna jednej z największych sieci budowlanych, jaką jest Castorama. Producent zapewnia o wysokiej jakości wykonania oraz przystępnej cenie produktów, które mają być alternatywą dla narzędzi topowych marek. Sprawdzamy zatem, czy rzeczywiście warto kupić tańsze narzędzia MacAllister.

Wszystkie dane wykorzystane w artykule, zostały uzyskane 22 listopada 2017 roku. Źródłem pochodzenia informacji jest głównie strona sklepu internetowego Castorama (ceny aktualne dla lokalizacji sklepu Gdańsk-Oliwa).

Narzędzia MacAllister – co to jest? Informacje od producenta

Jak zapewnia producent, w asortymencie narzędzi MacAllister znajdziemy wszystkie niezbędne produkty do dbania o dom i ogród. Co więcej, narzędzia tej marki kierowane są nie tylko do amatorów, ale i profesjonalistów – jak czytamy z opisu znajdującego się na stronie Castoramy.

Jak zapewnia producent, w asortymencie narzędzi MacAllister znajdziemy wszystkie niezbędne produkty do dbania o dom i ogród. Co więcej, narzędzia tej marki kierowane są nie tylko do amatorów, ale i profesjonalistów.

Czym wyróżnia się marka MacAllister? Z pewnością wykonaniem i wykorzystanymi materiałami. Producent dba o to, by narzędzia nie uchodziły za tzw. „chińszczyznę”, dlatego np. ich obudowa wykonana jest z magnesium. To bardzo lekki materiał, który świetnie odprowadza ciepło. Jest ponadto lżejszy o 60% od stali oraz o 30% od tytanu, nie tracąc przy tym stabilności i wytrzymałości.

Jakość produktów mogą potwierdzić również certyfikaty: CE oraz Certyfikat Bezpieczeństwa B. Produkty marki MacAllister są objęte także gwarancją oraz serwisem pogwarancyjnym, co dodatkowo stanowi duży atut (przykładowo, narzędzia Dexter – marki własnej Leroy Merlin – nie są objęte serwisem pogwarancyjnym).

Młotowiertarka marki MacAllister
Castorama
Młotowiertarka marki MacAllister

Narzędzia marki własnej Castorama

Wśród asortymentu marki MacAllister znajdziemy elektronarzędzia przenośne i akcesoria, maszyny ogrodnicze, narzędzia ręczne, narzędzia do cięcia i obróbki, akcesoria do organizacji warsztatu, narzędzia pomiarowe, sprzęt do utrzymania porządku, sprzęt do nawadniania i narzędzia ogrodowe, narzędzia typowo budowlane czy sprzęt samochodowy. Co więcej, w ofercie tej marki znajdują się również schody i balustrady, więc jest to marka nie tylko stricte narzędziowa.

Co dokładnie zawiera asortyment marki MacAllister? W jego skład wchodzą m.in. wiertarki, młotowiertarki, młoty udarowe, wyrzynarki, pilarki, szlifierki, kosiarki, pilarki, klucze, młotki, wkrętaki, piły, urządzenia pneumatyczne, urządzenia czyszczące, poziomice i lasery, odkurzacze, sprzęt wysokociśnieniowy, pompy i zbiorniki czy agregaty prądotwórcze.

Narzędzia marki MacAllister sprawdzą się zatem:

Porównanie parametrów młotowiertarki MacAllister i Bosch

Jak zapewnienia producenta mają się do rzeczywistości? Sprawdziliśmy parametry kilku produktów z parametrami podobnych, ale z prestiżowych marek. W pierwszej kolejności skupiliśmy się na porównaniu młotowiertarki MacAllister o mocy 600 W, którą kupimy za 278 zł, z podobnym produktem marki Bosch, do kupienia w cenie 398 zł (dane ze strony sklepu Castorama Gdańsk-Oliwa). Jak widać w poniższej tabeli, jedynymi znaczącymi różnicami jest waga oraz energia uderzenia. Co do wagi – przewagę zyskuje Bosch, gdyż jest lżejszy o ponad kilogram. Siła uderzenia również w tym urządzeniu jest lepsza. Na plus, w przypadku młotowiertarki MacAllister przemawia długi okres gwarancyjny oraz większa liczba obrotów na minutę (RPM). Ponadto ten produkt posiada 3 funkcjonalności, które opisujemy w tabeli. Podsumowując wady i zalety – w tym porównaniu młotowiertarka MacAllister jest bardziej korzystnym zakupem.

Młotowiertarka Bosch i MacAllister
Castorama
Młotowiertarka Bosch i MacAllister

Parametry młotowiertarki Bosch i MacAllister
Parametry młotowiertarki Bosch i MacAllister

Porównanie parametrów szlifierki kątowej MacAllister i Metabo

Porównując parametry szlifierki kątowej o mocy 900 W marki MacAllister i Metabo, znów produkt marki własnej Castoramy punktuje. Jedyną wyraźną wadą jest tutaj waga – o prawie kilogram większa, niż w przypadku szlifierki Metabo. Plusem natomiast jest wyższa prędkość obrotowa oraz znacznie dłuższa gwarancja – aż 3 lata, co świadczy o przekonaniu producenta co do trwałości sprzętu. Biorąc pod uwagę ceny obu produktów, znacznie korzystniejszy będzie zakup szlifierki marki MacAllister. Jej cena to 248 zł, a cena szlifierki Metabo – 326 zł (dane ze strony sklepu Castorama Gdańsk-Oliwa).

Szlifierka kątowa Metabo i MacAllister
Castorama
Szlifierka kątowa Metabo i MacAllister

Parametry szlifierki kątowej Metabo i MacAllister
Parametry szlifierki kątowej Metabo i MacAllister

Porównanie parametrów elektrycznej pilarki łańcuchowej MacAllister i Makita

Ostatnim produktem w porównaniu jest pilarka łańcuchowa o mocy 2000 W marek MacAllister i Makita. Tu większość parametrów jest bardzo zbliżona, jednak na uwagę zasługuje liczba obrotów na minutę. W przypadku produktu marki Makita sięgają one 2600 obr./min, podczas gdy pilarka MacAllister osiąga 7800 obr./min. Również prędkość przesuwu łańcucha jest tutaj nieznacznie lepsza. Zaletą pilarki marki Makita nad Allister jest natomiast system SDS. Cena ponownie korzystnie wpływa na wybór pilarki marki własnej Castoramy. Kupimy ją bowiem za 328 zł, a pilarkę Makita za 498 zł (dane ze strony sklepu Castorama Gdańsk-Oliwa).

Pilarka łańcuchowa Makita i MacAllister
Castorama
Pilarka łańcuchowa Makita i MacAllister

Parametry pilarki łańcuchowej Makita i MacAllister
Parametry pilarki łańcuchowej Makita i MacAllister

Uwaga: Informacja o obrotach na minutę i prędkości przesuwu łańcucha produktu Makita została uzyskana ze strony producenta, z powodu ich braku na stronie sklepu Castorama.

Opinie na temat narzędzi marki własnej Castorama MacAllister

Jako podsumowanie zebraliśmy dla Państwa opinie osób, które miały kontakt z narzędziami tej marki własnej Castoramy. Opinie są dość skrajne. Jednak wiele osób podkreśla, że narzędzia marki MacAllister mają dobrą jakość w stosunku do ceny. Zdecydowanie więcej opinii można znaleźć w internecie o tej marce, a niżeli o narzędziach Dexter – marki własnej Leroy Merlin, o której piszemy w osobnym artykule.

Poniższe opinie pochodzą z serwisów, takich jak Ceneo, Elektroda, forum Zlotoreczni, forum Muratordom, forum CNC oraz z samej strony sklepu Castorama. Każda z opinii dodatkowo posiada odsyłacz w tytule do źródła cytatu.

Opinie z forum Zlotoreczni o pilarce stołowej 1500 W

 „Krajzega dostępna w Castoramie MACALLISTER do 500zł, o mocy 1500W ma tarczę 254mm widiowa, szeroki rozstaw nóg bardzo stabilna, no i dają 3 lata gwarancji jak na sprzęt marketowy to nieźle, uważam że jest warta polecenia.”

„Ten Mac1500 jest całkiem fajny. Poczytałem trochę opinii o nim i sporo ludzi narzeka na krzywe blaty, że niby jest duży problem ciąć materiał pod kątem prostym. Szkoda, że trzeba dorabiać soft start, bo to powinien być już standard.”

Opinia z forum Muratordom o wkrętarce MacAllister

„Miałem tej firmy wkrętarkę LI-on(inny model) którą dostałem w prezencie świątecznym. Tak sumarycznie działała przez 2 godziny w ciągu roku i padła.”

Opinia z forum CNC o narzędziach MacAllister

„Mam kilka ich narzędzi- pilarkę ręczną, wiertarkę dwubiegową, szlifierkę ręczną taśmową, frezarkę pionową - kupione z nadzieją, ze przetrwają jedną budowę. Budowa zakończona a one dalej działają... Wyglądają na dość solidne. Nie eksploatowałem ich zbyt intensywnie, więc może dlatego jeszcze trwają... Myślę, że do majsterkowania się nadają, do zastosowań profi miałbym obawy…”

Opinia z serwisu Ceneo.pl o wiertarce stołowej 700 W

„Dziwaczny uchwyt 3-16 czyli minimalne wiertło 3 ( do zmainy nowy kosztuje 50 do 80 zł); zamknięcie klapy zmiany obrotów na wkręt do zmiany; wibracje i dziwne stuki w czasie pracy nie mam jeszcze recepty; bardzo cienki stolik. Ogólnie trzeba to wszystko solidnie przerobić i dokapitalizować, nie jest to maszyna profesjonalna co oczywiście rozumiem ale mimo wszystko miałem nadzieję na wyższą jakość”

Opinia z serwisu Ceneo.pl o urządzeniu wielofunkcyjnym JD2541

„Po 10 miesiącach sporadycznego użytkowania silnik się zatrzymał i już nie rusza. Poza tym strasznie się grzała a na rękojeść przenosiły się drgania, które bardzo utrudniały pracę.”

Opinia z serwisu Ceneo.pl o kosiarce akumulatorowej 36 V 35 cm CLMB3635

„Kosiarka świetna cicha porządnie zrobiona naprawdę koszenie czysta przyjemność b dokładnie kosi trawę akumulator starcza na Ok 50 minut jakosc lepsza niż w boschu testowałem i wiem ze ta kosiarka jest godna polecenia bez kabla i cicha bez spalin świetna sprawa kosz wypełnia trawa do pełna śmiało polecam”

Opinia z serwisu Elektroda.pl – porównanie młota kłująco-wiercącego MacAllister z produktem marki Graphite

„Po przeczytaniu wielu opniii oraz po "testach" na zywo wybór padl na McAllistera z kilku względów: [...] mniejsze wibracje podczas pracy, 3 lata gwarancji, metalowa, a nie plastikowa obudowa. Jak narazie po prawie trzech miesiącach użytkowania młotek sprawdza się rewelacyjnie, biorąc pod uwagę niewygurowaną cenę zakup oceniam b.pozytywnie."

Opinia z serwisu Castorama o młotowiertarce SDS MacAllister MSRH600 600 W

„Na początek plus, duży, jest moc, wchodzi we wszystko, jak w masło, wiercenie nią byłoby frajdą, gdyby nie to, że trwa zbyt krótko, otwór w żelbecie to 2 sekundy wiercenia. Na koniec minus, również duży. Odporność na pył przełącznika, żadna. Po 10 otworach w suficie przełącznik zaczął się zacinać, trudno załącza, potrafi nie odskoczyć po puszczeniu. Jednak, na razie, plus za całokształt, robi, co ma robić i robi o skutecznie.”

Lista produktów wykorzystanych w porównaniu

Komentarze

 • Gość

  pierwsze opisane narzędzia to macalister

 • jaro

  coś od siebie
  1- ukośnica 1500W 5 lat używania , w tym czasie wybudowane dwa domy drewniane w norwegii działa cały czas ani grama luzu na tarczy .
  2-piła wzdłużna 4 lata w tym dwa w norwegi działa cały czas bez żadnych objawów zużycia, rolki pod spodem super ,dziwie sie ze inni producenci na to nie wpadli.
  3-chebel tej samej firmy tylko zmiana noży, minus za mała masa.
  4 młot MERH1500-mx 3 lata używania działa bez zarzutu .
  Mała młoto wiertarka boscha po gwarancji sie posypała ,to samo szlifierka kątowa de walta .Z mojego doświadczenia jak dbasz tak masz i nie zawsze markowe produkty dają gwarancje długo wieczności te czasy sie skończyły.

 • DjP

  Porównanie młotowiertarek bosha i mac allistera jest nieprawdziwe. Opisywana młotowiertarka 600W Mac Allister waży nie ponad 5kg, a 2kg, podana waga dotyvzy tej 1200W. Poza tym mam mnóstwo narzędzi tej firmy już od jakiegoś czasu - nigdy z żadnym nie miałem żadnych problemów. Podejrzewam, że osoby wpisujące negatywne komentarze używają sprzętu niewłaściwie, albo…

 • mek

  "Jakość produktów mogą potwierdzić również certyfikaty: CE oraz Certyfikat Bezpieczeństwa B"
  - nie, nie mogą, muszą być, żeby towar był dopuszczony do obrotu i nie określają jakości

 • Gość

  Ja kupiłem Stihla ale do lasu,nie na działke.
  1000 zł. Nie żałuję bo pracuje codziennie od dwóch miesięcy po 2-3 godziny dziennie.

 • Marcin

  kupiłem młot tej firmy o mocy 14 J padł udar w czasie skuwania kafli ze ściany młot działał ok 1h.kiedy byłem w castoramie przy serwisie jeden pan reklamował tą samą co miałem ja spytałem co się stało odpowiedział że padła mu po miesiącu jednym słowem produkt polski składany w chinach ogólnie wolę dodać trochę kasy i kupić coś lepszego

 • Paweł

  miałem ukośnicę. Wytrzymała jedną robotę, potem wytarły się plastikowe trzpienie podtrzymujące osłonę tarczy. Niestety złamałem zasadę, że nie kupuję byle jakich narzędzi. Jak kupisz coś porządnego to boli raz (bo drogo), jak kupisz tanie to boli przez resztę czasu. Mac Alister to byle jakie narzędzia. Z daleka od nich!

 • Halski

  Kupiłem kosiarkę Macallister, obudowa filtra powietrza jest tandetna, cztery delikatne plastikowe zaczepy, jeden się ułamał w pierwszej godzinie pracy, nawet nie zauważyłem w jakich okolicznościach, a w nic nie udarzylem.

 • Robert

  Kiedyś kupiłem wkrętarkę akumulatorową. Przycisk rozsypał się po wkręceniu możne 15 wkrętów. Obiecałem sobie że nie popełnię więcej tego błędu i nie kupię sprzętu tej firmy. Niestety popełniłem i kupiłem rozdrabniarkę do gałęzi. Ją szlak trafił podczas drugiego użycia. Wypadł fragment docisku , który był fabrycznie pocieniony w miejscu gdzie się odkruszył. Sprzęt powędrował do serwisu i po 2 tygodniach wrócił "naprawiony" tylko bez tunelu prowadzącego z wszystkimi wybebeszonymi kablami w miejscu gdzie wkłada się patyki. Dobrze że to od razu zauważyłem podczas odbioru bo mogło dojść do tragedii. Dziadostwo.

 • Krzysztof

  Dokładnie. Zobacz ROBI, że zrobili też porównanie narzędzi Leroy Merlin, także to obiektywne: https://jakbudowac.pl/Narzedzia-Dexter-co-to-jest-Opinie

 • Castorama

  Nic nie sypaliśmy.

 • Serwis

  Kupuj Pan Stihla

 • ROBI

  No i sypła kasą castorama za porównanko...

 • Max13

  Chciałbym zakupić pilarkę łańcuchową, jako działkowiec. Proszę o poradę.

 • Grześ

  Jaka cena taka jakość

 • Wojtek

  kiedys mysalem ze macalister to tania chinszczyzna,ale zauwazylem ze firmy budowlane na codzien uzywaja tego sprzetu i to po pare lat.Widzialem wkretarki i wiertarki u roznych wykonawcow,dzialajace .Takze za taka cene mysle ze calkiem fajna sprawa

 • Giguś

  Nie wiem kto to pisał i czy korzystał kiedyś z młotowiertarek mac allistera ale to jakaś kpina nie ma miesiąca aby nie była w serwisie pada notorycznie nie polecam chyba że do domu