Podziemny garaż w domu jednorodzinnym

Wybierając projekt domu, można rozważać różne warianty umiejscowienia garażu: w bryle, dobudowany do ściany bocznej, frontowej lub umieszczony w piwnicy. Kiedy warto wybrać to ostatnie rozwiązanie?

Garaż zlokalizowany w piwnicy pozwoli zaoszczędzić miejsce na działce. Zamiast przylegać do budynku – zniknie pod powierzchnią ziemi. A zatem jest to idealna opcja dla rodzin, które posiadają działkę o niewielkiej powierzchni oraz dla tych, które chciałyby, aby wokół ich domu dominowała przestrzeń o charakterze rekreacyjnym, a część gospodarcza została schowana w podziemnej kondygnacji. Polecamy Państwu wybrane projekty z garażem w piwnicy.

Projekt Jaworki 9 (133,26 m2)

   

Klasyka w najlepszym wydaniu. Wygodny parterowy dom z poddaszem użytkowym oraz pełnym podpiwniczeniem. Na najniższej kondygnacji zaplanowano tutaj jednostanowiskowy garaż. Na parterze oprócz przestronnej części dziennej wydzielono także dwa dodatkowe pokoje.

Projekt Box G2 (182,76 m2)

   

Propozycja dla miłośników nowoczesnej, niebanalnej architektury. Jest to energooszczędny, piętrowy budynek z zachwycającymi przeszkleniami. Dom wyposażono w najnowsze instalacje, równie nowocześnie prezentuje się jego układ wnętrz z otwartą częścią dzienną na parterze i antresolą nad pierwszym piętrem. W piwnicy znalazło się miejsce dla dwustanowiskowego garażu.

Projekt A12 (238,85 m2)

   

Tradycyjny dom jednorodzinny, w którym program użytkowy zaplanowano na dwóch kondygnacjach: parterze oraz poddaszu. W tym przypadku w układzie wnętrz postawiono na klasyczne rozwiązania, zamykając kuchnię i salon. Pod mieszkaniem utworzono częściowe podpiwniczenie, gdzie oprócz pomieszczeń gospodarczych umieszczono dwustanowiskowy garaż.

Projekt Agaton (178,9 m2)

   

Doskonały przykład niezwykle umiejętnego połączenia klasycznej formy z nowoczesnym sposobem wykończenia i niebanalnymi detalami. Uwagę przykuwa elegancki wykusz w salonie i reprezentacyjny ryzalit, w którym umieszczono sień oraz klatkę schodową. W podziemnym garażu przewidziano miejsce dla dwóch samochodów.

Projekt Ufik 5p (182,96 m2)

   

Elegancki i przytulny dom o zwartej, prostej bryle z dwuspadowym dachem. Pomieszczenia mieszkalne zaplanowano tutaj na dwóch kondygnacjach: parterze oraz poddaszu. W piwnicy natomiast umieszczono zaplecze gospodarcze wraz z jednostanowiskowym garażem.

Projekt Maciejka 4 CE (119,6 m2)

   

Wyjątkowy dom z poddaszem użytkowym. Tradycyjną bryłę urozmaicono tutaj oryginalnym, trójkątnym wykuszem, nad którym umieszczono elegancką lukarnę z balkonem. Strefę wejściową z kolei zaakcentowano pięknym portykiem. Piwnica ma w tym przypadku charakter gospodarczy, wydzielono tutaj także jednostanowiskowy garaż.

Projekt Damian G2 (182,38 m2)

   

Propozycja, która może zainteresować właścicieli działek z wjazdem od strony południowej. Korzystnie dla takiego usytuowania zaplanowano tutaj strefę dzienną. Budynek posiada niebanalną bryłę z efektownymi przeszkleniami, kryjącą komfortowe wnętrza. W piwnicy obok dwustanowiskowego garażu i zaplecza gospodarczego przewidziano interesującą część rekreacyjną.

Projekt Bergamo (168,7 m2)

   

Budynek, który idealnie pasuje na posesję zlokalizowaną na zboczu. Wejście główne do domu wraz z wiatrołapem umieszczono na najniższej kondygnacji, w piwnicy oprócz tego przewidziano pomieszczenia gospodarcze oraz dwustanowiskowy garaż. Dom posiada zwartą bryłę, w układzie jego wnętrz zachowano czytelny podział na nocną oraz dzienną część pomieszczeń, z dodatkowym pokojem na parterze.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.