Projekty z kosztorysem w cenie
Kto budował dom, ten najlepiej wie, z jakimi trudnościami wiąże się realizacja takiego przedsięwzięcia. Kto dopiero zamierza rozpocząć budowę, ten wkrótce wszystkiego się dowie. A kto chce zminimalizować ryzyko wystąpienia niespodzianek i zyskać lepszą kontrolę nad przebiegiem inwestycji, ten najpierw zamówi szczegółowy kosztorys.
Kosztorys inwestorski to jedno z pojęć, które początkującemu Inwestorowi zrazu nic nie mówią. Czy kosztorys jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę? Nie, ale w przypadku ubiegania się o kredyt na budowę – tak. Poza tym może przydać się także na pozostałych etapach realizowania inwestycji; począwszy od negocjacji z wykonawcami, a na kontroli przebiegu poszczególnych prac kończąc. Wybierając projekt domu, warto więc zwrócić uwagę na to, czy został do niego dołączony gotowy kosztorys inwestorski. Poniżej prezentowane projekty posiadają ten bonus.
Projekt Kendra 2M (135,48 m²)
Elegancka forma, współczesna estetyka, a do tego prosta, przemyślana konstrukcja, która pozwoli przeprowadzić budowę w szybkim tempie i przy stosunkowo niedużym nakładzie finansowym. Charakterystycznym elementem domu jest trójkątna lukarna z balkonem tworzącym zadaszenie nad strefą wejściową.
Projekt Abra (109,62 m²)
Parterowy budynek o bardzo prostej – a co za tym idzie – nietrudnej i niedrogiej w realizacji bryle. Całość wieńczy równie nieskomplikowany dach dwuspadowy, którego tylną połać wydłużono, tworząc praktyczne zadaszenie nad tarasem.
Projekt Marcel G2 (128,96 m²)
Parterowa willa idealna dla czteroosobowej rodziny. Stwarza możliwość powiększenia powierzchni użytkowej, gdyż kompletny program funkcjonalny zawarto tutaj na parterze, ale poddasze również można zaadaptować na cele mieszkalne.
Projekt Sokrates 2 (138,8 m²)
Kolejny parterowy dom z poddaszem do adaptacji. Wyróżnia się doskonałymi proporcjami bryły, którą wyposażono w dwa praktyczne podcienie. Oprócz komfortowego salonu na uwagę zasługuje apartament gospodarzy, w którym sypialnię połączono z garderobą i łazienką.
Projekt Dora 2 (142,94 m²)
Wygodny, jednorodzinny budynek o utrzymanej w klasycznym stylu bryle z dwuspadowym dachem. Ponadczasowa forma w połączeniu z bardzo estetycznym sposobem wykończenia sprawiają, że dom z łatwością wkomponuje się w każde otoczenie.
Projekt Daktyl 2 (110,91 m²)
Elegancja prostej formy i funkcjonalność doskonale zaplanowanego układu pomieszczeń zawarte pod jednym, nieskomplikowanym konstrukcyjnie dachem. Zewnętrznym przedłużeniem dziennej części pomieszczeń jest wygodny taras, na który prowadzą przeszklone drzwi.
Projekt Tebe (83,89 m²)
Niewielki, wygodny domek parterowy, nietrudny i niedrogi w realizacji oraz późniejszej eksploatacji. W jego wnętrzach zachowano wyraźny podział na strefę dzienną oraz prywatną, a w korytarzu umieszczono opuszczane schody na strych.
Projekt Rusałka (87,6 m²)
Wyśmienite połączenie tradycji z gustownie dobranymi dodatkami. Klasycznie prosta forma umożliwi szybką realizację oraz ekonomiczną eksploatację. Jedną z zalet projektu jest wbudowany w bryłę jednostanowiskowy garaż.
Projekt Bryza (127,28 m²)
Uroczy dom z poddaszem. Dzięki zwartej zabudowie nadaje się nawet na niewielką działkę. Atrakcyjnym elementem urozmaicającym proporcjonalną bryłę jest geometryczny wykusz. Do bocznej elewacji przylega garaż, nad którym można zaaranżować dodatkowy pokój.
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.