Projekty z poddaszem do adaptacji
Parterowy, piętrowy, a może z poddaszem? Który projekt wybrać? Decyzja nie jest łatwa, a jej konsekwencje mają bezpośredni wpływ na komfort życia rodziny. Jeśli wybór wydaje się wyjątkowo trudny, warto rozważyć opcję pośrednią, czyli budowę domu z poddaszem do adaptacji.
Domy z poddaszem do adaptacji to parterowe budynki, w których strop został zaprojektowany w taki sposób, aby powierzchnię drugiej kondygnacji można było wykorzystać na cele mieszkalne bez konieczności wprowadzania zmian konstrukcyjnych. Pozwalają więc na etapowanie budowy. Najpierw można wykończyć parter, gdzie znajduje się kompletny program funkcjonalny, a o poddaszu pomyśleć dopiero wówczas, gdy pojawi się taka potrzeba. W dowolnym momencie można w łatwy sposób powiększyć powierzchnię mieszkalną. Tak jak zostało to przewidziane w poniższych projektach domów.
Projekt Niezapominajka (95,37 m²)
Prosty, ekonomiczny dom parterowy, idealny dla czteroosobowej rodziny, która przewiduje, że z czasem jej potrzeby mogą się zwiększyć. Wówczas na cele mieszkalne będzie można zaadaptować również znajdujący się na poddaszu strych.
Projekt Dom na parkowej (122,39 m²)
Stylowa rezydencja o umiarkowanym metrażu i praktycznych rozwiązaniach funkcjonalnych. Przed fasadą znajduje się dwustanowiskowy garaż, a od strony ogrodowej – przyjemnie zadaszony taras. Nad salonem pozostawiono pustkę, a w pozostałej części poddasza – strych, na którym można urządzić dodatkowe pokoje.
Projekt Rozwojowy (123,75 m²)
Piękna i wygodna siedziba dla czteroosobowej rodziny, która ceni komfort dokładnie zaplanowanych wnętrz. Na uwagę zasługuje usytuowanie głównej sypialni, którą nie tylko połączono z garderobą, ale jednocześnie umieszczono w niej wyjście na taras. Miejsce na schody przewidziano w holu. Powierzchnia poddasza to 37,63 m².
Projekt Miranda (129,48 m²)
Piętrowy dom z możliwością adaptacji poddasza. Cały parter zajmuje komfortowa przestrzeń dzienna, sypialnie umieszczono na piętrze, a na poddaszu przewidziano strych, który można urządzić w dowolny sposób.
Projekt Flo III G1 (112,72 m²)
Elegancki, doskonale zaplanowany dom z trzema sypialniami na parterze. Powierzchnię użytkową można powiększyć, adaptując poddasze. W projekcie zawarto też jednostanowiskowy garaż oraz dużą kotłownię, w której można zamontować piec na każdy rodzaj paliwa.
Projekt D174 – Adam (100,7 m²)
Dom zaprojektowany w technologii szkieletu drewnianego. Zachwyca zacisznymi podcieniami i dokładnie przemyślanymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Nad częścią salonu pozostawiono pustkę, a na poddaszu – antresolę, która pięknie łączy dwie kondygnacje.
Projekt Wariantowy – wariant III etap I – M132c (115,2 m²)
Dom, w którego projekcie przewidziano dwa etapy realizacji. W pierwszym zostanie wykończony parter, w drugim – poddasze. U góry można utworzyć trzy dodatkowe pokoje oraz łazienkę lub podzielić tę przestrzeń w inny sposób.
Projekt Simon G2 Energo Plus (116,39 m²)
Nowoczesny i energooszczędny dom, który swoim mieszkańcom zapewni znakomite warunki do życia. Wyróżnia się kapitalnie zaplanowanym tarasem z dekoracyjnym kominkiem zewnętrznym. U góry pozostawiono 50,2 m² do wykorzystania w dowolny sposób.
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.