Wille z bali

Jak wiele uroku mają w sobie budynki drewniane najlepiej wiedzą ci, którzy mieszkają w takich właśnie domach. Omawiając ich zalety, mówi się o ekologiczności, wyjątkowym mikroklimacie, a także o doskonałych parametrach cieplnych. To wszystko prawda.

Domy z bali najczęściej kojarzą się z górskim krajobrazem. Drewniana leśniczówka czy stanica żeglarska też nie budzą zdziwienia i doskonale wpisują się w krajobraz. Jednak kryty strzechą jednorodzinny dom z bali nie wszędzie będzie pasował, co trzeba mieć na uwadze, planując realizację podobnego projektu. Starając się dopasować budynek do otoczenia, można wybrać mniej rustykalną wersję, niekoniecznie krytą strzechą. Można nawet otynkować fasady domu z bali. Poniżej przedstawiamy kilka projektów dla miłośników (i nie tylko) domów drewnianych. Tym razem są to większe budynki; o powierzchni użytkowej przekraczającej 120 m².

Projekt Sękacz (157 m²)

   

Elegancki budynek, którego charakterystycznymi elementami są liczne lukarny, dodające całości wdzięku i jednocześnie funkcjonalnie powiększające i doświetlające wnętrza. Nad częścią salonu pozostawiono pustkę, która uatrakcyjnia wnętrze.

Projekt Chrostowo (277,61 m²)

   

Komfortowa, przestronna willa z kompletnym podpiwniczeniem. Na uwagę zasługują stylowe lukarny, a lekkości budynkowi dodają duże okna ze szprosami. Sypialnie rozmieszczono na dwóch kondygnacjach. Na poddaszu króluje antresola.

Projekt D149 (279,41 m²)

   

Nowoczesne wnętrza w tradycyjnej bryle. Najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem jest otwarty na drugą kondygnację salon z wyjściem na zacisznie usytuowany taras. Poddasze może zostać wykończone w późniejszym czasie, gdyż aż trzy sypialnie zaplanowano na parterze.

Projekt Borówka 3 bal (121,4 m²)

   

Propozycja dla miłośników nieprzemijającego uroku tradycji. Budynek swym stylem nawiązuje do architektury dawnych dworków polskich. Typowy dla dworków jest również układ jego wnętrz, skupionych wokół centralnie usytuowanego salonu.

Projekt Ranczo (122,14 m²)

   

Projekt, który może zostać wykorzystany zarówno jako dom letniskowy, jak i obiekt całoroczny. Dzięki swej prostocie przypomina wiejskie chaty. Jego charakterystycznymi elementami są: elegancka lukarna oraz rozciągająca się na szerokości całego domu weranda, podparta na słupach z zastrzałami.

Projekt A-111 z bali (162,7 m²)

   

Wyjątkowa willa z niepowtarzalnymi tarasami okalającymi budynek ze wszystkich stron. Uroczymi elementami projektu są stylowe lukarny. W układzie wnętrz zachowano czytelny podział na część gospodarczą (w piwnicy), dzienną (na parterze) oraz prywatną (na poddaszu).

Projekt Rozalia (155,4 m²)

   

Przytulny dom z wysuniętym z frontowej elewacji jednostanowiskowym garażem. Urozmaiceniem prostej bryły z dwuspadowym dachem jest elegancki, przeszklony wykusz. Interesujące rozwiązanie zaproponowano w pokoju dziennym, umieszczając stół jadalniany przy ściance oddzielające salon od kuchni.

Projekt Zagórzyn (188,38 m²)

   

Piękny dom z poddaszem użytkowym, wyróżniający się geometrycznym wykuszem oraz dwiema pięknymi lukarnami. Wykusz atrakcyjnie powiększa pokój dzienny na parterze, a na poddaszu jego zadaszenie tworzy interesującą wnękę w sypialni. Pod budynkiem zaprojektowano częściowe podpiwniczenie.

Projekt A-124 z bali (139,4 m²)

   

Stylowa siedziba oferująca program funkcjonalny, który może usatysfakcjonować nawet sześcioosobową rodzinę. Jedna sypialnia znajduje się na parterze, a cztery pozostałe – na poddaszu. Oprócz ganku wejściowego zaplanowano tutaj również zadaszony taras naziemny oraz kilka balkonów.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.