Jak wybrać i zainstalować zbiornik na gaz płynny do ogrzewania domu?
Zbiornik na gaz LPG to obecnie jeden z najlepszych, najtańszych i najbardziej ekologicznych sposobów na ogrzanie swojego domu w sezonie jesienno-zimowym. Zanim jednak podejmiemy decyzję o instalacji zbiornika, warto przeanalizować kwestie formalne i techniczne, a także oferty poszczególnych zbiorników dostępnych na rynku. Jak wybrać i zainstalować zbiornik, który spełni nasze oczekiwania?
Zbiornik na gaz płynny - na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Wybór zbiornika na gaz płynny do ogrzewania domu to bardzo istotne zadanie, które w przyszłości wpłynie na nasze wrażenia z tej formy ogrzewania domu. Na przestrzeni ostatnich lat bardzo rozwinięto możliwości wykorzystania gazu LPG do obsługi gospodarstw domowych, toteż nie dziwi fakt, że rośnie liczba ofert różnych modeli zbiorników. Na co więc zwrócić uwagę, by mieć pewność, że niskie koszty pójdą w parze z bezpieczeństwem i niezawodnością rozwiązania?
Przede wszystkim pojemność zbiornika na LPG. Przydomowe zbiorniki na gaz - https://gazdlaciebie.pl/ występują w trzech wariantach:
- Zbiornik na gaz 2700 l
- Zbiornik na gaz 4850 l
- Zbiornik na gaz 6450 l
Każdy z nich dopasowany jest do innych potrzeb - wielkości domu, liczby mieszkańców, rocznego zapotrzebowania na energię cieplną czy innych parametrów technicznych lub jakością izolacji budynku. Oprócz tej kwestii, w wyborze zbiornika równie istotne jest także umiejscowienie go na działce, co w wielu sytuacjach będzie wymagało wyboru konkretnego typu zbiornika - podziemnego lub naziemnego. Przepisy jasno regulują odległość od budynków, w której może być zainstalowany zbiornik. Jeśli zatem nasza działka nie jest dostatecznie duża, a dodatkowo nie chcemy zaburzyć estetyki naszego ogrodu lub obejścia, nasz wybór powinien paść na zbiornik podziemny.
Instalacja zbiornika na terenie posesji - o tym musisz pamiętać
Gdy wybór zbiornika na gaz płynny mamy za sobą, czas przejść do kilku formalności, bez których nie będziemy mogli zalegalizować naszej inwestycji w ocieplanie budynku za pomocą LPG. Czy potrzebujemy pozwolenia na umiejscowienie zbiornika na swoim terenie? Tylko, gdy jego pojemność przekracza objętość 7 metrów sześciennych. W innym wypadku możemy ograniczyć się do zgłoszenia instalacji w Starostwie Powiatowym.
Gdy zbiornik zostanie już zainstalowany i podłączony do naszej infrastruktury domowej, czeka nas jeszcze wizyta specjalisty z Urzędu Dozoru Technicznego. Przeprowadzona kontrola wstępna weryfikuje szczelność połączeń, dokumentację techniczną zbiornika i inne techniczne kwestie, dzięki którym będziemy pewni, że korzystanie ze zbiornika będzie w pełni bezpieczne. Po pozytywnym odbiorze może nastąpić napełnienie gazem, a my możemy rozpocząć ocieplanie budynku za pośrednictwem tego rozwiązania.
Jak wybrać odpowiednich specjalistów odpowiedzialnych za instalację zbiornika?
Zakup instalacji LPG do domu to także kwestia poprawnej instalacji, dlatego równie istotne jest, by oprócz doboru odpowiedniego modelu zbiornika, zwrócić także uwagę na wykonawcę, który będzie odpowiedzialny za transport i podłączenie całego systemu. W tym celu powinniśmy rozważyć wybór odpowiedniego wykonawcy, który posiada odpowiednie doświadczenie i kompetencje w tym zakresie.
Gazdlaciebie.pl nie tylko oferuje sprzedaż zbiorników na gaz płynny, ale także w ramach oferty możemy również zamówić cykliczny przegląd instalacji zbiornikowej, dzięki czemu będziemy pewni, że cała infrastruktura będzie zawsze działała zgodnie z naszymi oczekiwaniami.
Transport i uzupełnianie gazu w zbiorniku - sprawdź dodatkowe koszty
Nawet najbardziej pojemny zbiornik będziemy musieli od czasu do czasu uzupełnić. Dlatego też myśląc perspektywicznie, powinniśmy rozważyć wybór odpowiedniego dostawcy gazu, który nie tylko zajmie się transportem i napełnieniem zbiornika, ale przede wszystkim zrobi to z uwzględnieniem niskich kosztów.
Gazdlaciebie oferuje sprzedaż i transport gazu na terenie całej Polski, a by usprawnić proces zamówienia, możemy z łatwością złożyć zamówienie online, podając kilka detali na temat naszego zbiornika i stanu jego napełnienia. Specjaliści w ciągu kilku dni odwiedzą nas i dokonają napełnienia zbiornika, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się tanim i niezależnym od dostawców ciepłem przez kolejny rok.
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.