Jak wybrać odpowiedni zbiornik na gaz lpg do ogrzewania domu?

Zbiornik na gaz płynny to sposób na to, by w swoim gospodarstwie domowym zapewnić sobie ekologiczne, tanie i bezobsługowe ciepło przez cały okres zimowy. Podstawą całej instalacji jest zbiornik, od którego wyboru należy rozpocząć projekt. Na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty? Sprawdźmy to.

null

Zbiornik podziemny czy naziemny - najważniejsza decyzja

Odpowiednia instalacja, umożliwiająca wykorzystanie gazu LPG, składa się przede wszystkim z dopasowanego pojemnością zbiornika, w którym będzie przechowywany gaz płynny. Taki zbiornik na gaz - baltykgaz.pl dostępny jest w dwóch wariantach, naziemnym i podziemnym. Który wybrać?

Tutaj nie zawsze czynnikiem decydującym są nasze preferencje. Wprawdzie zbiorniki naziemne są co do zasady tańsze, a ich instalacja wymaga mniej przygotowań, warunkiem wykorzystania go w domu będzie dostatecznie duża działka. Zgodnie z przepisami, zbiornik ten musi znaleźć się w odpowiedniej odległości od budynku, sieci wysokiego napięcia czy drogi. Dla właścicieli nieco mniejszego terenu może to stanowić barierę nie do pokonania. I tutaj mamy do dyspozycji drugie rozwiązanie, jakim jest zbiornik na gaz podziemny. Ten model, ze względu na umiejscowienie pod ziemią może być zlokalizowany bliżej budynku a co ważne dla osób ceniących sobie estetyczne otoczenie, pozostanie całkowicie niewidoczny. Warto jednocześnie zwrócić uwagę na nieco wyższe koszty zakupu i montażu rozwiązania, które wymagać będzie dodatkowych prac ziemnych.

Jaka pojemność zbiornika będzie odpowiednia?

Jak duży powinien być zbiornik na gaz płynny do naszego domu? Powinniśmy skupić się na zasadzie, zgodnie z którą napełnienie zbiornika powinno odbywać się maksymalnie dwa razy w roku. By zastosować tę zasadę dla naszych potrzeb, musimy dokonać wyboru spośród zbiorników w trzech wariantach - od 2700, przez 4850, aż po 6400 litrów.

Który z nich okaże się dla nas najlepszy? To zależy od kilku czynników, takich jak powierzchnia domu, liczba mieszkańców, dotychczasowe zapotrzebowanie na energię cieplną, a także charakterystyka energetyczna budynku. Ta ostatnia kwestia może stanowić dla nas największe wyzwanie do samodzielnej oceny, dlatego przed podjęciem decyzji finalnej warto skontaktować się z ekspertami, którzy pomogą nam w odpowiednim wyborze.

Ubezpieczenie zbiornika LPG

Instalacje LPG uchodzą za jedne z najbezpieczniejszych form ogrzewania domu, co w połączeniu z niską szkodliwością dla środowiska, pozwala na stworzenie bardzo dogodnych warunków do ogrzewania domu jedno- lub wielorodzinnego przez wiele lat. Jednak jak dobrze wiemy, nawet w przypadku najbardziej sumiennie konserwowanej instalacji, ta może odmówić posłuszeństwa.

Sama inwestycja w zbiornik na gaz płynny jest relatywnie kosztowna, a dodatkowe koszty wynikające z wypadków losowych mogą skutecznie zniechęcić nas od pomysłu wdrożenia gazu płynnego w naszym domu. Rozwiązanie? Dostawca zbiornika, który zapewnia ochronę ubezpieczeniową instalacji LPG. Dzięki ubezpieczeniu OC ewentualne awarie, zniszczenia czy nieszczęśliwe zdarzenia obejmujące instalację nie będą generować dla nas dodatkowych kosztów – pokryje je ubezpieczyciel. To spokój ducha i komfort dla całej rodziny, która może skupić się na tym, co dla niej ważne, ciesząc się bezpiecznym ciepłem w domu.

Fachowa obsługa serwisowa

Kupując zbiornik na gaz LPG do domu, oczekujemy, że cała instalacja będzie działała bez zarzutu przez wiele lat. To oczywiście w dużej mierze zależy od nas samych, ale z pewnością więcej zaufania będziemy mieć do dostawcy, który zagwarantuje nam 24-godzinną opiekę techniczną nad eksploatowanym zbiornikiem.

Bałtykgaz dysponuje zespołem wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych pracowników serwisowych, którzy przeprowadzają regularne planowe przeglądy instalacji gazowych, ale są do naszej dyspozycji również wtedy, gdy potrzebujemy profesjonalnego doradztwa w kwestiach związanych z obsługą zbiornika lub w przypadku jakiejkolwiek komplikacji. Dzięki takiemu wsparciu będziemy mogli być spokojni o niezawodność instalacji gazowej w naszym domu.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.