Ciepło kominka dla Ciebie
Długie zimowe wieczory są najprzyjemniejsze, jeśli można je spędzać w ciepłym i przytulnym miejscu. Najlepiej - przy kominku. Żywo strzelające płomienie tworzą niepowtarzalny klimat. To efekt, którego nie da się odtworzyć przy pomocy sztucznych zamienników.
Zamiast tradycyjnego kominka można wybrać urządzenie elektryczne lub gazowe. To jednak nie to samo. Kominek gazowy czy elektryczny przysparza mniej problemów z obsługą, czyszczeniem, składowaniem i przenoszeniem opału, ale efekt jest daleki od oryginalnego. Żaden z zamienników nie jest w stanie wiernie oddać efektu palącego się drewna. Nie bez powodu więc większość projektów domów jednorodzinnych zawiera kominek. Zazwyczaj jeden – w salonie, ale czasem także drugi – najczęściej zewnętrzny, na zadaszonym tarasie. Poniżej prezentujemy dziesięć projektów domów z kominkiem. Bezkonkurencyjnym w jesienne i zimowe wieczory.
Projekt Dostępny 4A (139,6 m²)
Dom z poddaszem użytkowym przeznaczony na wąską działkę. Nowocześnie zaaranżowany, pięknie wykończony, z sensownie zaplanowanym układem pomieszczeń. Wyróżnia się tarasowym otwarciem na ogród oraz piękną antresolą na poddaszu.
Projekt Chmielniki średnie dw (221,79 m²)
Uroczy i komfortowy dworek z bali drewnianych. Charakterystyczną cechą tego typu architektury jest zaakcentowane kolumnowym portykiem wejście. Pięknie prezentują się także wole oka w czterospadowym dachu. W budynku zaplanowano aż siedem pokoi, które mogą pełnić funkcję sypialni.
Projekt Kornetto (109,8 m²)
Nieduży dom o prostej, zwartej bryle i nieskomplikowanym dachu dwuspadowym. Nietrudny i niedrogi w budowie. Na stosunkowo ograniczonej powierzchni udało się wygospodarować interesujący program użytkowy z przestronnym salonem i kominkiem na parterze.
Projekt Amarylis 3 (152,6 m²)
Kolejna propozycja, która może zainteresować właścicieli wąskich działek. Dom zmieści się na nieruchomości o szerokości 16,55 m. Spośród innych podobnych propozycji projekt wyróżnia się podpiwniczeniem, które rozciąga się pod całą częścią mieszkalną.
Projekt Irysek 4 (116,67 m²)
Parterowa rezydencja dla czteroosobowej rodziny. Pomyślana tak, aby wszystkim mieszkańcom zapewnić maksimum komfortu. Pokoje są ustawne i pełnowymiarowe, zlokalizowane we wzajemnej bliskości. Przemieszczanie się pomiędzy nimi nie wymaga pokonywania schodów.
Projekt Decyma 6 (148,5 m²)
Parterowa willa z dwustanowiskowym garażem oraz doskonale zaplanowanym układem funkcjonalnym, w którym zachowano wyraźny podział na część dzienną oraz nocną. Pierwsza strefa zachwyca przestronnością, w drugiej z kolei znajdziemy aż cztery sypialnie.
Projekt Jadeit (153,75 m²)
Minimalizm w nowoczesnym, nieco industrialnym, wydaniu. Bryła budynku jest bardzo prosta, zwieńczona płaskim dachem. Na uwagę zasługuje sposób jej wykończenia, a także okalający ją taras, częściowo przykryty pergolą. Gospodarcza część wnętrz – z garażem i kotłownią – została umieszczona obok mieszkalnej.
Projekt Dom przy Zamkowej (159,7 m²)
Idealne połączenie tradycji, elegancji i wygody. Piękny dworek z charakterystycznym układem pomieszczeń. W jego centralnym punkcie zaplanowano salon z kominkiem, wokół którego rozmieszczono pozostałe wnętrza. W tym przypadku kuchnia jest pomieszczeniem zamkniętym i nie łączy się bezpośrednio z pokojem dziennym.
Projekt Dom z widokiem 2 (221,97 m²)
Przestronna willa w stylu śródziemnomorskim. Piętrowa, nie posiada więc trudniejszego w aranżacji poddasza. Znakomicie nadaje się na działkę z wjazdem usytuowanym od strony południowej. Pokój dzienny nie tylko pięknie łączy się z tarasem, ale zarazem efektownie otwiera się na drugą kondygnację.
Projekt Szafran 2 (120 m²)
Elegancki, energooszczędny dom parterowy zaprojektowany z myślą o czteroosobowej rodzinie. Dzienną część pomieszczeń urozmaica nie tylko kominek, ale także przeszklony wykusz – idealne miejsce na jadalnię. Powierzchnię dzienną powiększa taras, który z dwóch stron okala salon.
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.