Domy jednorodzinne z dwoma wejściami

Czy w domu jednorodzinnym oprócz głównego wejścia warto zaplanować jeszcze jedne drzwi prowadzące na zewnątrz? Czy to rozwiązanie może okazać się rzeczywiście przydatne? Wiele zależy od indywidualnych preferencji, ale jeśli w domu ma być zamontowany piec na paliwo stałe, to bezpośrednie wyjście z kotłowni do ogrodu z pewnością okaże się użyteczne.

Dodatkowe wyjście na zewnątrz najczęściej umieszcza się właśnie w kotłowni. To bardzo ułatwia codzienne funkcjonowanie. Wnoszenie opału staje się prostsze, łatwiej przy tej okazji zachować czystość. Kotłownia z wyjściem na zewnątrz może też pełnić dodatkowe funkcje. Świetnie sprawdzi się na przykład jako miejsce przechowywania narzędzi ogrodniczych. Ale pomocnicze wyjście bywa też umieszczane w innych miejscach – na przykład na tyłach garażu, a jeśli budynek posiada wysoką piwnicę – to w jednym z pomieszczeń najniższej kondygnacji. Zapraszamy do przejrzenia specjalnie dla Państwa wybranych projektów domów jednorodzinnych, w których zaplanowano więcej niż jedno wejście. 

Projekt Wygodny 3 (146,8 m²)

   

Wygodny dom z poddaszem użytkowym, w którym subtelnie połączono tradycyjną formę z nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi. Wnętrzom optymalną funkcjonalność zapewniono m.in. dzięki maksymalnemu zredukowaniu powierzchni komunikacyjnej. W projekcie umieszczono dwa tarasy. Na jeden z nich można dostać się zarówno z kotłowni, jak i z gabinetu.

Projekt Szmaragd 4 (143,94 m²)

   

Piętrowa willa bez poddasza z wyłącznie pełnowymiarowymi pomieszczeniami, bez skosów. Stylem architektonicznym nawiązuje do budownictwa kojarzonego z krajobrazami śródziemnomorskimi. Budynek jest energooszczędny, a dzięki zwartej bryle zmieści się nawet na stosunkowo niewielkiej działce. Dodatkowe wyjście do ogrodu umieszczono w dużej kotłowni.

Projekt Borówka 4 bal (124,79 m²)

   

Wyjątkowy dom o uroku dawnych dworków polskich, wykonany z bali. Przytulny i ekologiczny, z elegancko zaznaczoną strefą wejściową. Wewnątrz kryje przestronne pomieszczenia, funkcjonalnie rozplanowane wokół strefy dziennej. Kotłownia z wyjściem na zewnątrz znajduje się na tyłach garażu.

Projekt Kendra Mała (126,87 m²)

   

Tradycyjny budynek jednorodzinny o prostej, pięknie wykończonej bryle zwieńczonej dwuspadowym dachem. Stosunkowo nietrudny i niedrogi w realizacji. Do głównej części dobudowano tutaj jednostanowiskowy garaż z pomieszczeniem gospodarczym wyposażonym w wyjście na zewnątrz.

Projekt House 08 (147,55 m²)

   

Nowoczesny dom, który zachwyci zwolenników minimalizmu współczesnej architektury. Sprawdzi się na działce z wjazdem od strony południowej. W tym przypadku zamiast garażu zaplanowano wiatę. Korzystanie z niej ułatwi wejście wiodące przez kotłownię wprost do kuchni.

 Projekt Amaranta G2 Energo (140,18 m²)

   

Elegancka, szlachetna bryła z dużymi przeszkleniami i dekoracyjnymi okiennicami. Energooszczędny dom z garażem oddzielonym termicznie od ogrzewanej części pomieszczeń. Dodatkowe wyjście na zewnątrz zaplanowano na tylnej ścianie garażu, kotłownia jest natomiast pomieszczeniem przechodnim, przez które można dostać się do części mieszkalnej.

Projekt Dom w Kolorado (80,31 m²)

   

Niewielki, ekonomiczny w budowie i utrzymaniu domek, który spełnia warunki programu Mieszkanie dla młodych. Zachwyca funkcjonalnością prostych rozwiązań. W tym przypadku kotłownia jest dostępna wyłącznie z zewnątrz: posiada wyjście do ogrodu, ale jej wnętrze nie jest połączone z częścią mieszkalną.

Projekt Tamina (102,97 m²)

   

Pełen niezaprzeczalnego uroku, funkcjonalny i ekonomiczny, parterowy dom z układem funkcjonalnym dla czteroosobowej rodziny. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni udało się zachować czytelny podział na część dzienną, prywatną i gospodarczą. Tę ostatnią tworzy pralnia z kotłownią wyposażoną w wyjście na zewnątrz.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.