Majowa świeżość

Nasza baza z gotowymi projektami domów liczy kilkanaście tysięcy pozycji. Ich liczba zmienia się niemal codziennie. Architekci stale przygotowują nowe projekty domów, a my staramy się najciekawsze z nich regularnie prezentować w specjalnym zestawieniu. Dzisiaj kolej na nowości majowe.

W poniższej prezentacji przeważają budynki z poddaszem użytkowym, są też domy parterowe. Te pierwsze cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem inwestorów. Charakteryzują się bardziej zwartą zabudową niż podobnej wielkości domy parterowe, są ekonomiczne zarówno w realizacji, jak i w utrzymaniu. Z poniższej prezentacji wynika, że zależnie od sposobu wykończenia mogą być utrzymane w tradycyjnym stylu lub wpisywać się w bardziej nowatorskie trendy. Domy parterowe gwarantują natomiast komfort pełnowymiarowych pomieszczeń rozlokowanych na jednym poziomie. Zapraszamy zatem do przejrzenia dziesięciu najciekawszych propozycji spośród majowych nowości.

Projekt Antara (116,38 m²)

Nowoczesny dom z poddaszem użytkowym. Minimalistyczna bryła, pozbawiony okapów dach, niebanalnie wykończone elewacje. W środku otwarty salon i umieszczona od strony frontowej kuchnia z oknem narożnym. Podobne okno zaplanowano również w salonie.

Projekt Pełen energii – wariant I – M173a (96,8 m²)

Mały, uroczy domek z czterema sypialniami na poddaszu. Kompaktowa bryła zmieści się nawet na niewielkiej działce, a usytuowane we wzajemnej bliskości pomieszczenia zagwarantują codzienną wygodę. Dom jest niedrogi i nietrudny w budowie.

Projekt Otis (166,58 m2)

Parterowy budynek, który zapewnia znakomite połączenie wnętrz z otaczającym je ogrodem. W centrum znajduje się salon z wyjściem na taras, który został częściowo zlokalizowany we wnęce. Z tarasem połączono również największą sypialnię.

Projekt Wspaniałe słońce – M219 (110 m²)

Parterowa willa z układem funkcjonalnym, w którym zachowano wyraźny podział na dzienną oraz nocną część pomieszczeń. Korytarz prowadzący do pokoi prywatnych zamknięto drzwiami. W prywatnej części domu znajdziemy cztery sypialnie oraz dwie łazienki.

Projekt Dom przy Cyprysowej 20 P (118,12 m²)

Dom z pełnym podpiwniczeniem. W piwnicy zaplanowano wszystkie pomieszczenia gospodarcze (w tym kotłownię oraz pralnię). Dzięki zgrupowaniu pomieszczeń gospodarczych na samym dole pozostałe dwie kondygnacje mogą zostać przeznaczone wyłącznie na pokoje mieszkalne.

Projekt Nikolas (127,41 m²)

Interesująca propozycja dla rodzin, które przy domu planują obszerną część rekreacyjną. W tym przypadku salon połączono z zadaszonym tarasem, na którym zaprojektowano kominek. Drugi kominek znajduje się w pięknie przeszklonym salonie.

Projekt Bajeczny widok – wariant V – M183e (116,6 m²)

Parterowy dom, który może zostać zbudowany na działkach uważanych za nieco trudniejsze do zagospodarowania. Aby mógł powstać, wystarczy nieruchomość o szerokości 18,2 m, najlepiej z wjazdem usytuowanym od południa, we frontowej części budynku umieszczono bowiem wymagający najlepszego oświetlenia pokój dzienny.

Projekt Dom przy Makowej 2 bis (129,91 m²)

Komfortowa willa o rozległej bryle, idealnej na działkę z wjazdem od południa. Sypialnie zostały oddzielone od dziennej części wnętrz za pomocą zamykanego korytarza. Uwagę zwraca sposób, w jaki zaplanowano garaż; znajduje się obok głównej bryły i jest z nią połączony za pomocą łącznika.

Projekt Sowa 15 z garażem (132,8 m²)

Nowocześnie wykończony dom z poddaszem użytkowym. Bryła jest prosta, dach pozbawiony okapów, a białe elewacje ocieplone drewnianą okładziną. Przy prawej ścianie szczytowej zaplanowano jednostanowiskowy garaż, nad którym znajduje się strych.

Projekt Tamarillo 5 (115,96 m²)

Ponadczasowa elegancja, funkcjonalne wnętrza, ekonomiczna budowa, niedrogie utrzymanie. To wszystko zyskamy, budując ten dom. Na uwagę zasługuje centralnie usytuowany kominek, który może skutecznie wspomagać ogrzewanie. Na parterze zaplanowano pokój gościnny, dzięki czemu poddasze jest strefą przeznaczoną wyłącznie dla domowników.