Nowe projekty domów - jesień 2017

Jesienne nowości wśród projektów domów, to głównie budynki nowoczesne, niedrogie w budowie i tanie w użytkowaniu. Wybraliśmy dla Was 10 najlepszych naszym zdaniem nowych projektów domów, które znajdziecie w zestawieniu poniżej.

Nowe projekty domów - jesień 2017
Nowe projekty domów - jesień 2017

Od prostych i małych domów tanich w budowie, po energooszczędne z systemami solarnymi czy pompą ciepła. Architekci tej jesieni przygotowali propozycje projektów, które powinny spełnić oczekiwania większości inwestorów. Oto kilka z nich, wybranych przez naszą Redakcję.

Projekt domu Przytulny 2 (107,4 m2)

   

Nowoczesny projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym. Mimo niewielkich wymiarów bryły, wnętrze jest bardzo funkcjonalnie rozplanowane. Na parterze znajduje się salon połączony z kuchnią i jadalnią, a efektowne przeszklenia dodatkowo powiększają wnętrze i otwierają je na ogród. Na tym poziomie znajduje się także łazienka oraz pomieszczenie na gabinet lub dodatkową sypialnię. Na poddaszu do dyspozycji mamy aż 3 sypialnie, łazienkę, pralnię i garderobę w sypialni głównej. Ponadto w każdej z sypialni znajduje się wyjście na balkon.

Budowa domu według projektu Przytulny 2 będzie tania i łatwa. W projekcie bowiem przewidziano prostą, nieskomplikowaną bryłę oraz dach dwuspadowy – niedrogi w budowie. Dzięki takim rozwiązaniom konstrukcyjnym, koszty budowy tego domu szacuje się na ok. 255,5 tys. zł.

Projekt domu Mokka 7 (117,71 m²)

   

Kolejna z nowości do projekt domu parterowego ze strychem i garażem jednostanowiskowym. Projekt Mokka 7 to doskonała propozycja na działki szerokie, ale niezbyt długie. Mimo tego, że posiada tylko jeden poziom możliwy do użytkowania, w domu wybudowanym według tego projektu z powodzeniem może zamieszkać nawet pięcioosobowa rodzina. Architekt bowiem przewidział w nim aż 4 ustawne sypialnie w strefie nocnej po prawej części budynku oraz łazienkę i osobne WC. Strefa dzienna również posiada komfortowy metraż. Dzięki otwartym przestrzeniom (salon jest połączony z kuchnią i jadalnią), wnętrze wydaje się być większe. Dodatkowo od strony ogrodu zaplanowano efektowne wyjście z salonu na taras.

Projekt domu Mokka 7 jest stosunkowo tani w budowie dzięki prostej konstrukcji. Za realizację projektu do stanu deweloperskiego zapłacimy ok. 308 tys. zł (cena szacunkowa).

Projekt domu Artus 2 (168,87 m²)

   

Nowoczesny projekt domu parterowego z garażem na 2 samochody to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie funkcjonalne wnętrza. W projekcie bowiem zaplanowano 4 sypialnie, gdzie główna posiada prywatną łazienkę. Dodatkowo w strefie nocnej znajduje się druga łazienka, osobne WC, garderoba i pralnia.

Strefa dzienna, mimo że jest otwarta, naturalnie rozdziela część wypoczynkową od jadalni i kuchni. Dodatkowym atutem jest pomieszczenie gospodarcze umieszczone obok głównego wejścia do domu, które może być wykorzystane na spiżarnię, bądź magazynek. Ponadto w salonie, jadalni i sypialni głównej znajdują się wyjścia na taras, które efektownie uatrakcyjniają wnętrza, optycznie je powiększając.

Projekt domu Z Charakterem 3A (135,4 m²)

   

Kolejna odsłona zachwycającego projektu Z Charakterem. To propozycja domu parterowego z poddaszem użytkowym, która będzie idealna dla osób ceniących sobie tradycyjną konstrukcję i nowoczesny wygląd. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy, z którego wejście do domu zaplanowane jest przez wiatrołap. Na parterze znajduje się salon połączony z kuchnią i jadalnią oraz niewielka łazienka. Strefa dzienna jest ponadto otwarta na ogród dzięki pięknym przeszkleniom.

Na poddaszu użytkowym natomiast zaprojektowano 3 ustawne sypialnie. W sypialni głównej dodatkowo znajduje się garderoba. Łazienka natomiast powiększona została o pomieszczenie gospodarcze, które może zostać wykorzystane na pralnię. W holu na poddaszu znajduje się ponadto ogólnodostępne wyjście na balkon.

Projekt domu Dudek 2 KO (138,25 m²)

   

Projekt tani w budowie i bardzo przytulny. Posiada tradycyjną konstrukcję i styl wykończenia. Na parterze znajduje się salon połączony z kuchnią i jadalnią, duża łazienka oraz gościnna sypialnia. W projekcie nie przewidziano garażu, jednak aż 10,9 m2 przeznaczono na kotłownię, która może służyć zatem jako dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Strefa dzienna jest ponadto pięknie otwarta na duży taras i ogród.

Na poddaszu użytkowym znajdują się 3 duże sypialnie oraz przestronna łazienka. Dzięki takiej powierzchni poddasza możliwe przeprojektowanie wnętrz na większą liczbę pomieszczeń, dzięki czemu w takim domu z powodzeniem będzie mogła zamieszkać pięcioosobowa rodzina.

Projekt domu Torino (165,35 m²)

   

Nowoczesny projekt dla dużej rodziny. Posiada garaż dwustanowiskowy oraz poddasze użytkowe. Na parterze znajduje się przestronna strefa dzienna, gdzie kuchnię od jadalni i salonu oddziela nowoczesna wyspa. Na uwagę szczególnie zasługują efektowne przeszklenia na wszystkich ścianach w strefie dziennej, które doświetlają i powiększają przestrzeń. W kuchni zaplanowano również funkcjonalne pomieszczenie gospodarcze. Na parterze znajduje się ponadto dodatkowe pomieszczenie, które można zaaranżować na sypialnię oraz łazienka i składzik.

Na poddaszu użytkowym znajdują się 3 duże sypialnie, gdzie każda z nich posiada prywatną garderobę. Ponadto z holu znajduje się ogólnodostępne wejście do czwartej garderoby/pomieszczenia gospodarczego. Zaraz przy klatce schodowej zaplanowano łazienkę.

Projekt domu Daniel II G1 (120,58 m²)

   

Kolejna propozycja kierowana jest do osób, które cenią sobie naturalne wnętrza i nowoczesny styl. Projekt domu Daniel II G1 to dom parterowy bez poddasza użytkowego, jednak o wystarczającej przestrzeni dla komfortowego mieszkania. W bryle budynku znajduje się garaż jednostanowiskowy, z którego można przejść do wnętrza domu przez kotłownię.

Układ wnętrz tego projektu jest bardzo funkcjonalny. Strefa dzienna została tutaj umiejętnie oddzielona od nocnej, poprzez ściankę, która zamyka przestrzeń. Na część dzienną składa się otwarty salon z kuchnią i jadalnią, które dodatkowo doświetlają przeszklenia. W strefie nocnej natomiast znajdziemy 3 ustawne sypialnie i dużą łazienkę. Przy wejściu do domu zaplanowano drugą, mniejszą łazienkę oraz garderobę.

Projekt domu Nikolas II G2 Energo Plus (160,33 m²)

   

Projekt energooszczędnego i przyjaznego środowisku domu. W projekcie przewidziano bowiem instalację pompy ciepła, system solarny oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, które należą do bardzo wydajnych źródeł energii odnawialnej. Projekt z powyższego zdjęcia jest ponadto bardzo funkcjonalnie rozplanowany. Na parterze znajduje się kuchnia i jadalnia połączone z salonem, w którym zaprojektowano kominek. Co więcej, kominek zaplanowany został także na zewnątrz, na przestronnym, zadaszonym tarasie. Poza tym na parterze znajdziemy małą gościnną łazienkę. Poddasze z kolei to 3 duże sypialnie, 2 łazienki, przestronna garderoba oraz dodatkowy pokój rekreacyjny.

Mimo nowoczesnych rozwiązań dla ogrzewania budynku i produkcji energii, projekt nie jest bardzo drogi w realizacji.

Projekt domu Przejrzysty D27 (128,7 m²)

   

Oryginalny i zaprojektowany według najnowszych trendów projekt domu parterowego z płaskim dachem. Jak sama nazwa podpowiada, w projekcie zaplanowano dużą liczbę przeszkleń, które doświetlają i powiększają wnętrza.

Wnętrza są równie nowoczesne, co sam budynek. Znajduje się tam piękny, otwarty salon z jadalnią oraz duża kuchnia z wyspą. Modernistyczne przestrzenie ociepla jednak zaplanowany w salonie kominek. Strefa nocna z kolei jest wyraźnie odgraniczona od dziennej. Znajdują się w niej 3 duże sypialnie, garderoba i dwie łazienki.

Opis projektu zapewne wskazuje na wysoką cenę jego realizacji – nic bardziej mylnego. Za stan deweloperski zapłacimy szacunkowo 372 tys. zł.

Projekt domu EX 19 G2 Energo Plus (174,08 m²)

   

Kolejna nowoczesna i energooszczędna propozycja – tym razem domu parterowego z poddaszem użytkowym. Styl budynku idealnie łączy elementy naturalne z materiałami urbanistycznymi i typowo miejskimi. W projekcie przewidziano instalację pompy ciepła, systemu solarnego oraz rekuperacji, które sprawiają, że dom jest bardzo tani w eksploatacji. Ściany budynku posiadają ponadto dużą liczbę przeszkleń, które dodatkowo ocieplają wnętrza poprzez naturalne nasłonecznienie.

Na parterze znajdziemy duży salon z jadalnia oraz delikatnie wydzieloną kuchnią, spiżarnię, małą łazienkę oraz gabinet, który może posłużyć także jako sypialnia. Na poddaszu natomiast znajdują się aż 4 sypialnie, pralnia, garderoba i 2 duże łazienki. Dzięki takiemu układowi pomieszczeń, w domu może zamieszkać nawet sześcioosobowa rodzina.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.