TOP10 Projektów domów: letnie nowości 2018

10 najlepszych nowych projektów domów: tanich w budowie, na wąską działkę, z poddaszem użytkowym, parterowych i piętrowych. Nasz architekt przygotował dla Państwa projekty domów, które powstały w oparciu o potrzeby i sugestie inwestorów.

Nowe projekty domów - lato 2018
Nowe projekty domów - lato 2018

Dom z poddaszem użytkowym, parterowy czy piętrowy? Który wybrać?

W tegorocznym letnim rankingu znalazły się domy, które zaskakują funkcjonalnością w ich użytkowaniu i nowoczesnością wnętrz. Niezmiennie od wielu sezonów największą popularnością cieszą się domy parterowe z użytkowym poddaszem. Ich największymi zaletami są mniejsza powierzchnia zabudowy oraz wygodny podział stref (sypialnie usytuowane są na poddaszu). Domy parterowe są za to znaczniej wygodniejsze w szczególności dla rodzin z dziećmi i seniorów, a piętrowe dają większą swobodę w aranżacji górnej kondygnacji. Niewątpliwe każdy z poniższych projektów zasługuje na szczególną uwagę i realizację. Zapraszamy więc do zapoznania się z najnowszymi projektami domów, które nasz architekt uznał za najlepsze.

Projekt domu Krasnal (63,4 m²)

   

Niewielki dom parterowy z poddaszem użytkowym idealny na wąską działkę. Jego największymi atutami są nieskomplikowana bryła budynku i dwuspadowych dach, dzięki czemu budowa wyniesie nie więcej niż 152 tys. zł w stanie deweloperskim przy budowie zleconej firmie (koszty wskaźnikowe). Projekt jest idealną propozycją dla osób, które, zamiast kupić mieszkanie w bloku, wolą zbudować niewielki i tani dom.

Pomimo niewielkiej powierzchni dom ma funkcjonalny układ wnętrz. Na parterze zaplanowano otwartą kuchnię, łazienkę oraz salon z jadalnią i wyjściem na taras. Z kolei na poddaszu znajdują się dwie sypialnie i łazienka.

Projekt domu Malutki (87,84 m²)

   

Propozycja nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym dla czteroosobowej rodziny. Na uwagę zasługują przykuwająca wzrok elewacja z blaszanymi i drewnianymi elementami oraz olbrzymie przeszklenia, które świetnie doświetlają i powiększają wnętrze. Dzięki nim dom prezentuje się efektownie, a zarazem minimalistycznie.

Na parterze znajdują się salon z jadalnią i wyjściem na taras, toaleta oraz praktyczna zamknięta kuchnia, która przypadnie do gustu osobom ceniącym spokój podczas gotowania. Na poddaszu architekt zaplanował strefę nocną, w skład której wchodzą trzy sypialnie i łazienka. Główna sypialnia posiada ponadto prywatną garderobę.

Projekt domu Głuszec (97,9 m²)

   

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem wbudowanym w bryłę budynku. Dom ma prosta bryłę i dwuspadowy dach, dzięki czemu jego budowa przebiegnie szybko i tanio – stan deweloperski wyniesie ok. 245 tys. przy budowie zleconej firmie (koszty wskaźnikowe).

Architekt zaprojektował na parterze otwarta kuchnię i przylegającą do niej spiżarnię, salon z jadalnią i wyjściem do ogrodu, łazienkę i kotłownię. Od strony północnej zaplanował również dodatkowy pokój, który można przeznaczyć dla gości lub na gabinet. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, w tym jedna z garderobą, oraz łazienka.

Projekt domu Koncept-64 (144,6 m²)

   

Elegancki piętrowy dom dla czteroosobowej rodziny. Posiada efektowne zadaszenie wejścia głównego, dwustanowiskowy garaż oraz dwa tarasy – mniejszy na piętrze i większy (o powierzchni 97 m²) od strony ogrodu.

Na parterze znajduje się strefa dzienna, a na piętrze nocna. W pierwszej nich zaplanowano otwartą kuchnię ze spiżarnią, salon z jadalnią, garderobę, toaletę oraz pomieszczenie gospodarcze, które można przeznaczyć na kotłownię lub pralnię. W strefie prywatnej architekt zaprojektował główną sypialnię z garderobą i łazienką, 2 sypialnie i wspólną łazienkę. Ponadto do jednej z sypialni przylega taras.

Projekt domu Miły 2 (113,7 m²)

   

Kolejną propozycją jest prosty, a zarazem nowoczesny dom parterowy z poddaszem użytkowym. Posiada bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń, dzięki czemu z pełną wygodą może zamieszkać w nim czteroosobowa rodzina. Na parterze usytuowano otwartą kuchnię ze spiżarnią i wyspą, będącą praktycznym i nowoczesnym rozwiązaniem, salon z jadalnią i wyjściem na taras oraz łazienkę. W strefie nocnej, zlokalizowanej na poddaszu, zaplanowano dużą główną sypialnię z garderobą i łazienką, 2 mniejsze sypialnie, wspólną łazienkę i pralnię.

Projekt domu Lili (99,6 m²)

   

Projekt przytulnego domu parterowego z poddaszem użytkowym. Budynek idealnie wpisuje się zarówno w miejski, jak i podmiejski styl. W domu zaprojektowano garaż jednostanowiskowy oraz strych, który można przeznaczyć na składzik lub domową siłownię.

Architekt w klasyczny sposób oddzielił strefę dzienną (parter) od nocnej (poddasze). Na parterze zaplanowano salon z jadalnią, otwartą kuchnię, łazienkę, pomieszczenie gospodarcze z kotłownią oraz pokój gościnny, który można zmienić na gabinet. Część nocną na poddaszu tworzą trzy sypialnie, w tym dwie z wyjściem na taras, oraz łazienka.

Projekt domu Zachodzące słońce M230a (97,9 m²)

   

Projekt świetnie rozplanowanego domu parterowego dla czteroosobowej rodziny. Jego największymi atutami są elegancki, wielospadowy dach, liczne przeszklenia oraz przestronny taras w kształcie litery L.

Architekt zaplanował układ wszystkich trzech sypialni i salonu z jadalnią w taki sposób, aby z każdego z tych pomieszczeń było można wyjść na wspólny taras. Przy tym strefa dzienna, w której znajduje się również otwarta kuchnia ze spiżarnią, została wyraźnie oddzielona od nocnej. Dzięki temu każdy z domowników będzie czuł się w pełni swobodnie. W domu zaplanowano ponadto jednostanowiskowy garaż, łazienkę, toaletę i kotłownię.

Projekt domu Gawra (94,5 m²)

   

Klasyczny projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i podpiwniczeniem, które pozwoli zaoszczędzić sporo przestrzeni w przypadku działki o niewielkim metrażu. Budynek wyróżniają duże przeszklenia i dwa balkony.

Parter to przestrzeń dzienna, w której zaplanowano otwartą kuchnię, salon z jadalnią i łazienkę. Z kolei na poddaszu usytuowano strefę nocną, w skład której wchodzą trzy zapewniające prywatność sypialnie i łazienka.

W piwnicy zaprojektowano pomieszczenie hobby, kotłownię oraz dwa pomieszczenia gospodarcze, które – według uznania inwestora – można przeznaczyć na pralnię, suszarnię, warsztat, składzik lub spiżarnię. Pomieszczenie hobby daje jeszcze większe pole do popisu, można urządzić w nim salkę muzyczną, domowe kino lub pokój rozrywki z grami i bilardem. Piwnicę można również zaadoptować do celów mieszkalnych.

Projekt domu BW-36 (106,6 m²)

   

Projekt funkcjonalnego domu parterowego z poddaszem użytkowym dla czteroosobowej rodziny. Jego największymi ozdobami są trójkątne zadaszenia oraz zewnętrzny kominek od strony tarasu.

Na parterze zaprojektowano otwartą kuchnię, łazienkę, dodatkowy pokój z wyjściem na taras oraz salon z jadalnią i kominkiem, który ociepli dom i nada wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Poddasze to przestrzeń relaksu, w której zaplanowano łazienkę oraz trzy sypialnie, w tym dwie z wyjściem na balkon. W domu znajduje się również rozwinięta strefa gospodarcza – na parterze znajdziemy składzik, kotłownię i przylegającą do kuchni spiżarnię, a na poddaszu suszarnię i stryszek.

Projekt domu Fiodor G2 (133,7 m²)

   

Ostatnią propozycją naszego architekta jest dom parterowy z użytkowym poddaszem i dwustanowiskowym garażem. Wyróżnia go nowoczesna elewacja z kamiennymi i drewnianymi elementami oraz dwa balkony – od strony frontalnej i tarasu.

Układ wnętrza został bardzo dobrze rozplanowany. Na parterze znajdują się zamknięta kuchnia ze spiżarnią, salon z jadalnią i wyjściem na taras, łazienka oraz niewielki schowek. W strefie nocnej, na poddaszu, zaprojektowano główną sypialnię z osobną garderobą i balkonem, dwie sypialnie z wyjściami na przylegający do nich wspólny balkon, pomieszczenie gospodarcze, łazienkę i pralnię.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.