Ogród zimowy w domu

Wiecznie zielony ogród zimowy to element, który w ostatnich latach wraca do łask i zyskuje na popularności. Oranżerie pojawiają się przy budynkach o różnym charakterze. Można je znaleźć w obiektach publicznych, a także w wielu domach prywatnych. Nie tylko w najbardziej przestronnych willach, ale także w niewielkich domkach jednorodzinnych.

Ogrody zimowe są umieszczane w wielu projektach gotowych. Uwzględnienie oranżerii w pierwotnym projekcie domu stanowi najlepsze rozwiązanie i jest znacznie korzystniejsze niż późniejsza jej dobudowa, która może rodzić różnego rodzaju problemy. Ogrody zimowe są najczęściej umieszczane przy dziennej części pomieszczeń. Zapraszamy do obejrzenia projektów domów, w których obok innych pomieszczeń zaprojektowano także oranżerie. Są to budynki różnej wielkości – od niespełna stumetrowych po okazałe wille. Stanowią więc najlepszy przykład na to, że ogród zimowy, jeśli zostanie odpowiednio zaplanowany, może powstać przy każdym obiekcie.

Projekt BW-44 wariant 2 (143 m²)

   

 

Średniej wielkości dom z poddaszem użytkowym. Pokój dzienny w tym przypadku znajduje atrakcyjne przedłużenie zarówno w formie tarasu, jak i ogrodu zimowego. Oranżerię umieszczono przy lewej ścianie szczytowej, a nad nią zaplanowano balkon dostępny z dwóch sypialni na poddaszu.

Projekt Jaspis 6 CE (232,95 m²)

   

 

Komfortowy i przestronny dom jednorodzinny. Klasyczną bryłę z dachem dwuspadowym wykończono zgodnie z aktualnie obowiązującymi trendami. Uwagę zwracają olbrzymie przeszklenia, w tym okna narożne, a także zielona oranżeria umieszczona przy salonie.

Projekt Lara CE (96,5 m²)

   

 

Parterowa willa z ciekawie zaplanowaną strefą rekreacyjną. Salon poprzez olbrzymie przeszklenia łączy się nie tylko z tarasem, ale także z ogrodem zimowym. Znakomite warunki wypoczynku gwarantują dwa kominki: jeden w pokoju dziennym oraz drugi – zewnętrzny.

Projekt TK 1 (116,25 m²)

   

 

Przytulny dom z interesującym układem funkcjonalnym. Parter przeznaczono wyłącznie na dzienną część pomieszczeń, w której zaplanowano m.in. wygodną jadalnię z atrakcyjnym przedłużeniem w postaci oranżerii. U góry znajdują się natomiast trzy ustawne sypialnie.

Projekt Zimorodek – WM15S (98,6 m²)

   

 

Uroczy i wygodny dom dla czteroosobowej rodziny. W jego programie obok pomieszczeń niezbędnych dla codziennego komfortu mieszkańców przewidziano również ogród zimowy, który pięknie powiększa strefę dzienną.

Projekt Jaspis CE (177,6 m²)

   

 

Wyjątkowa willa o przestronnych wnętrzach i atrakcyjnej formie zewnętrznej. Salon wraz z jadalnią i kuchnią zajmują niemal całą powierzchnię parteru. Ich niebanalnym urozmaiceniem jest niewielki ogród zimowy – idealne miejsce relaksu dla całej rodziny.

Projekt Sroka II bez garażu (157 m²)

   

 

Dom, w którym kompletny program użytkowy zaplanowano na parterze, ale jednocześnie przewidziano możliwość adaptacji poddasza. Niestandardowym pomieszczeniem ujętym w układzie funkjconalnym jest oranżeria, która atrakcyjnie łączy salon z ogrodem.

Projekt Zimorodek – WM15 (100,1 m²)

   

 

Nieduży, przytulny i wygodny dom parterowy. Stosunkowo niedrogi w budowie i utrzymaniu. Jego najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem jest salon z kuchnią, jadalnią, kominkiem oraz wyjściem na taras. Przy salonie ponadto umieszczono oranżerię, która urozmaica bryłę budynku i zapewnia atrakcyjne miejsce wypoczynku.

Projekt Kurt (133,5 m²)

   

 

Dom z poddaszem użytkowym zwieńczony dachem jednospadowym. W budynku nie przewidziano garażu, zaplanowano natomiast wiatę dla jednego samochodu. Ogród zimowy, umieszczony w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni i jadalni, prowadzi na taras.

Projekt Prestiżowy (402,65 m²)

   

 

Luksusowa rezydencja dla rodziny, która dla codziennego komfortu potrzebuje dużo otwartej przestrzeni oraz atrakcyjnych pomieszczeń rekreacyjnych. W tym projekcie otwarte przestrzenie zaplanowano nie tylko na parterze, ale także na piętrze, gdzie przewidziano efektowną antresolę. Na dole z kolei zaprojektowano oranżerię, która uatrakcyjnia dzienną część pomieszczeń.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.