Ogród w domu
Oranżeria, zielony pokój, ogród zimowy – tego rodzaju pomieszczenia powstawały już w XVII wieku. Dziś aranżowanie ogrodu zimowego ponownie staje się popularne. Oranżerie bywają budowane nie tylko przy rozległych rezydencjach, ale także przy mniejszych domach jednorodzinnych.
O urządzeniu ogrodu zimowego warto pomyśleć już na etapie wybierania projektu domu. Inwestorzy zainteresowani budową oranżerii mają ułatwione zadanie, ponieważ w naszej ofercie znajduje się kolekcja projektów z ogrodem zimowym. Poniżej prezentujemy dziesięć najciekawszych propozycji z tej kategorii. We wszystkich zaplanowano mniejsze lub większe oranżerie. Część z nich ma konstrukcję otwartą, inne zamkniętą. Jedne tworzą przedłużenie salonu, inne przylegają do gabinetu. Ogród zimowy można także dobudować do istniejącego budynku, ale jest to zadanie znacznie trudniejsze. Polecamy więc projekty domów, w których z góry zaplanowano całoroczny zielony zakątek.
Projekt Garden G2 (202,11 m²)
Wyjątkowy, energooszczędny dom dla zwolenników nowoczesnych, niebanalnych rozwiązań. Posiada podpiwniczenie, w którym ulokowano dwustanowiskowy garaż. Oranżerię zaaranżowano w części pokoju dziennego. Niesamowity efekt gwarantują olbrzymie przeszklenia zapewniające swobodne przenikanie wnętrz z ogrodem.
Projekt D50 (270,64 m²)
Rozległa rezydencja z niezwykle bogatym programem funkcjonalnym zaplanowanym na dwóch pełnowymiarowych kondygnacjach. Podstawowym założeniem przyjętym podczas tworzenia tego projektu było jego harmonijne wpisanie w miejski krajobraz. W tym przypadku niewielki ogródek zimowy zaplanowano tuż przy gabinecie.
Projekt Boryna (180,7 m²)
Elegancka willa o pięknych proporcjach, czytelnym układzie funkcjonalnym oraz estetycznym wykończeniu. Oranżeria przybrała tutaj najbardziej klasyczną formę dobudowanej do głównej bryły przeszklonej werandy.
Projekt Safona (155,3 m²)
Dwukondygnacyjny dom bez poddasza, w którym zaplanowano wyłącznie pełnowymiarowe pomieszczenia. Pokój dzienny imponuje przestronnością. Z jego części wyodrębniono przeszklony ogród zimowy, a na zewnątrz utworzono zadaszony taras.
Projekt TEKA-56 (143,85 m²)
Najlepszy przykład na to, że ogród zimowy można zaplanować także w stosunkowo niedużym domu jednorodzinnym. W tym przypadku przeszklona weranda została umieszczona przy salonie, tworząc jego zielone przedłużenie prowadzące na taras.
Projekt Floro (252 m²)
Ekskluzywne wnętrza z ciekawymi rozwiązaniami zawartymi w absolutnie niebanalnej bryle. Budynek zachwyca płynnymi kształtami z licznymi przeszkleniami. Częścią efektownej strefy dziennej jest oranżeria z wyjściem na taras. Widok na ogród zimowy rozciąga się także z poziomu drugiej kondygnacji, gdzie zaplanowano antresolę.
Projekt Jaspis 6 CE (237,9 m²)
Wygodny i przestronny dom z poddaszem użytkowym oraz dwustanowiskowym garażem. Klasyczną bryłę z dachem dwuspadowym ubrano tutaj w modne szaty nowoczesnej elewacji. Uwagę zwracają olbrzymie przeszklenia, w tym także zielona oranżeria umieszczona przy salonie.
Projekt Malibu (315,88 m²)
Imponująca przestronnością reprezentacyjna rezydencja, w której zaplanowano wiele pomieszczeń zapewniających odpowiednie warunki relaksu. Oprócz ogromnego salonu z jadalnią oraz przeszkloną werandą na parterze, pomieszczenie o charakterze wypoczynkowym umieszczono również na piętrze.
Projekt Kos bez garażu (158 m²)
Kolejny stosunkowo niewielki budynek, w którego planie użytkowym uwzględniono ogród zimowy. Dom jest parterowy, aranżacji wnętrz nie utrudnią więc skosy. W środku zaplanowano układ pomieszczeń idealny dla czteroosobowej rodziny.
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.