Oszczędnie i nowocześnie

300 tys. zł to kwota, za którą można kupić mieszkanie lub wybudować dom. Stając przed podobnym wyborem, wiele rodzin decyduje się na to drugie rozwiązanie. W artykule prezentujemy dziesięć projektów domów, których realizacja powinna kosztować nie więcej niż 300 tys. zł. Tym razem są to domy w nowoczesnym stylu.

Koszt budowy domu należy do kryteriów, które są brane pod uwagę już podczas wybierania projektu. Dlatego też pod każdym z projektów zamieszczamy wskaźnikowe koszty budowy. Podane kwoty pozwalają na wstępną orientację w kwestii budżetu budowy. Bardziej szczegółowe dane znajdują się w kosztorysie, który można zamówić do każdego projektu, a do niektórych jest dodawany bezpłatnie. W poniższym zestawieniu prezentujemy wyjątkowo oryginalne nowoczesne domy jednorodzinne, atrakcyjne także z powodu ceny. Doprowadzenie każdego z nich do stanu pod klucz powinno kosztować nie więcej niż 300 tys. zł. Wszystkie są efektowne i warte realizacji. 

Projekt Maurycy (112,74 m²)

Atrakcyjnie przeszklony dom parterowy. Funkcjonalnie zaprojektowane pomieszczenia mają kontynuację w okalającym je ze wszystkich stron tarasie. Oryginalnym elementem są przesuwne panele drewniane, które umożliwiają dowolne kształtowanie wyglądu elewacji.

Projekt E2 Economic wersja A (101,16 m²)

Ekonomiczny i energooszczędny dom z poddaszem. Maksymalnie prosty, znakomicie zaplanowany. W układzie wnętrz uwagę zwraca sposób rozmieszczenia salonu, kuchni i jadalni. Pokój dzienny od roboczej strefy kuchennej oddziela hol. W jadalni, podobnie jak w salonie, znajdziemy wyjście na taras.

Projekt Ryś CE (91,3 m²)

Dom, który został zaprojektowany w taki sposób, aby mógł powstać bezpośrednio przy granicy działki. Budynek może zostać zrealizowany nawet na bardzo wąskiej nieruchomości (9,75 m). Charakterystycznym elementem tej wyjątkowej bryły jest finezyjna lukarna.

Projekt Das Haus I (110 m²)

Dom pasywny z innowacyjnymi technologiami oraz nowatorsko zaaranżowanym wnętrzem. Zaprojektowany z myślą o działce z wjazdem od strony północnej. Nad salonem znajduje się antresola z pracownią, u góry umieszczono też pokój gościnny.

Projekt House 14 (120 m²)

Nowoczesna wersja domu zwieńczonego dachem dwuspadowym. Wszystkie pomieszczenia znajdują się na parterze. Przy budynku zaplanowano miejsca parkingowe dla dwóch samochodów; jedno pod wiatą i drugie w zamykanym garażu.

Projekt Preferowany – C325 (99,1 m²)

Prostota w parze z funkcjonalnością. Białe elewacje pięknie kontrastują z ciemnym pokryciem dachowym. Wnętrza są praktycznie zgrupowane i rozmieszczone z myślą o usytuowaniu domu na działce z wjazdem od strony północnej.

Projekt Amika (91,03 m²)

Najlepszy przykład na to, jak wiele można osiągnąć, zachowując umiar w dekoracyjnym detalu. Dom jest parterowy, zawiera dwie sypialnie oraz reprezentacyjny salon z zacienionym uroczą pergolą tarasem. Składa się z dwóch brył o różnej wysokości i odmiennym wykończeniu elewacji.

Projekt Zeo 2 KO (94,6 m²)

Wysmakowana elegancja w najlepszym wydaniu, a przy tym idealna propozycja dla czteroosobowej rodziny. Na uwagę zasługuje m.in. centralnie usytuowany kominek, który nie tylko uatrakcyjnia wnętrze, ale jednocześnie może je skutecznie ogrzać.

Projekt Ekonomiczny 2A (104,1 m²)

Niebanalna oferta dla właścicieli tzw. wąskich działek. Zmieści się na nieruchomości o szerokości 16,19 m. Dom ze znakomitym otwarciem na otoczenie, przeszklone drzwi prowadzące do ogrodu zaplanowano bowiem w każdym pokoju. Salon dodatkowo doświetlają okna dachowe.

Projekt D73 (101,35 m²)

Energooszczędny budynek o wyjątkowo wykończonej bryle i funkcjonalnie zaplanowanych wnętrzach. U góry znajdują się trzy sypialnie, dodatkowy pokój – gabinet lub sypialnię dla gości – umieszczono na parterze. Główna bryła została połączona ze stojącym obok garażem za pomocą zadaszonego łącznika.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.